Jump to content
IGNORED

Opšte crte turskog feudalizma


ACR

Recommended Posts

Драги вв Лујо, граница је на линији Сегедин-Баја, отприлике, бар што се тиче рибље чорбе. Јео сам је на Дунаву, негде око Пакша (али узводно од нуклеарке!) и није ни принети. У Баји, може, добра али не и дооообра. Само мало јужније, на Бездану, један од оних тренутака кад ми се чини да бих могао да скапирам ове што тврде да су доживели просветљење и некакву религију... нирвана дотле да сам прогорео кошуљу жаром из цигарете а да нисам приметио док није настала рупа величине шљиве.
Aah halasli, moja tiha patnja. Otoič sam ostao 2 tjedna u Pešti, a na sreću u družini sam imao i jednog domaćeg, pa nam je on dao prave adrese. Od 14 dana mislim da je nisam jeo manje nego jedno 16 puta. S raznim vrstama ribe i perverzijama. Pa izlet u Szent Andreju brodom na ručak. Na halasli i smuđa. A sada je sve zameo vjetar. Na sreću ima ovdje puno Vijetnamaca s vlastitom logistikom, pa tu i tamo napravimo thai tom yum soup, tek da mi dušu bol mine. I dok ovo pišem sjetih se da sam otkazao sastanak idućeg utorka u Pesti manje više iz razloga ljenosti. :frust:
ja sam za barokna jezgra... i valcere, i sacher torte...
Ma vidio sam ja odma taj mitteleuropäisches štih u tebe, nema zbora, europljanin&intelektualac, prosim lepo, kistihand. Pitam se samo štaš tu u našoj prljavoj kasabi.
Link to comment
  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Otto Katz

    21

  • iDemo

    19

  • Filipenko

    14

  • woodooinstalater

    14

:lol: Svakako, najbolje da su močvare u procesu isušivanja bile naprednije od oblasti pod tada već multivekovnom upravom arijevaca katoličke provinijencije...
- pa tako sam čuo u jednom peščaniku, a to je 1 fina i kulturna emisija gde gosti govore samo istinu :lol:
Link to comment
- pa tako sam čuo u jednom peščaniku, a to je 1 fina i kulturna emisija gde gosti govore samo istinu :lol:
A jes tako čuo? Pa ti haj u peščanik nek ti oni nabudže (đuntu sa sitnim buntom).
Link to comment
Ma vidio sam ja odma taj mitteleuropäisches štih u tebe, nema zbora, europljanin&intelektualac, prosim lepo, kistihand. Pitam se samo štaš tu u našoj prljavoj kasabi.
Hmm, ne sećam se da sam u bilo kom trenutku upotrebio reč "kasaba" za Srbiju ili za bilo kog drugog?Da se vratimo na ono od čega smo počeli, i dalje ne vidim ništa lepo u otomanskom Balkanu kojeg nam priziva gospodin turski ambasador.Možda će se moderna Turska pokazati kao konstruktivniji činilac kada je današnji Balkan u pitanju, ali, videćemo. Retorika od koje smo počeli mi baš ne uliva poverenje (mada ruku na srce izrečena je u Bosni, gde svakako narod ima bar mrvicu pozitivniji stav prema otomanskim vremenima, nego što je to slučaj u Srbiji; ovde bi valjda imali više senzibiliteta, nego da vade te kosture iz ormara). Edited by ACR
Link to comment

Sto bi rekli (valjda u 'Boljem zivotu' ) - samo potpuno kreten ne kupuje алвy ћетен... Fakat da smo - sto se tice kolacica i djakonija na najboljem mestu - tamo gde se sudaraju Bliski Istok/Levant/Turska sa Srednjom Evropom (i to). Jedino sto ne valja sto su do nas - bivajuci na granici - dosle verzije koje su ponekad ozbiljno modifikovane u odnosu na 'original'. Al' - ako je slatko - ne mariM.

Link to comment

Је л' знаш ти комшија да је градоначелник Tumbarumba-e својевремено хтео да промени име места пошто је устврдио да је исто "unaustralian"? Вероватно је хтео Wilfordshire или нешто слично аутентично аустралијанско. ... Извин'те на тролу, мада сам сигуран да као потомак турскијех поданика имам неко морално право да тролујем по овом топику. ....

Edited by Indy
Link to comment
Је л' знаш ти комшија да је градоначелник Tumbarumba-e својевремено хтео да промени име места пошто је устврдио да је исто "unaustralian"? Вероватно је хтео Wilfordshire или нешто слично аутентично аустралијанско. ... Извин'те на тролу, мада сам сигуран да као потомак турскијех поданика имам неко морално право да тролујем по овом топику. ....
Verovatno covek bio dokon pa nash'o kengure da krsti, onako kolateralno.
Link to comment
Verovatno covek bio dokon pa nash'o kengure da krsti, onako kolateralno.
Кад си грдоначелник неке кенгуројебине, остаје ти да одвалиш нешто да би некако бар стигао у новине, те да ти се место некако "појави на мапи". Овде нема шта не измишљају, музеј овог музеј оног, бар три места се хвале да је управо у њиховом атару географски центар еСАДа (и подигоше силне обелиске)(а понекад је фалусни симбол само фалусни симбол - курче се како знају и умеју)... било шта, само да се постане познат по нечему.Срео сам човека који је на питање што у сред фебруара нема соли за путеве одговорио да "их је снег мало изненадио". Елем, онима из комитета затребале паре, па узели од путара и строго припретили да ником не причају где су отишле паре. Онда, као за инат, удари нека вејавица. "И шта сад да кажем, дошли ови из комитета и рекли где да уплатимо? Ајде. Боље да лупим нешто па да испаднем блесав, него да кажем шта је па да најебем. Овако сам добио наслов преко целе стране, 'Изненадио их снег у фебруару'... кад бих ја то иначе добио?"
Link to comment

Nego kad smo vec kod Turaka i Arapa, onako kolateralno - mudar je to narod. Opasno mudar...

There is an old Turkish proverb, originally directed at the British but now updated against the United States, that runs thus: Q. Is it better to be a friend or an enemy to the Americans? A. It is better to be an enemy. For if you are their enemy, they probably will buy you, whereas if you are their friend, they certainly will sell you.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...