Jump to content
IGNORED

Pozorište


Linda Lee

Recommended Posts

voz - plitko, pretenciozno i nadasve - dooooooooosadno.

 

nekad mi stvarno nisu jasni kriterijumi po kojima nasa pozorista uvrscuju nesto u repertoar. da li su neki ljudi minulim radom stekli takav kredit da tu i nema neke ozbiljnije selekcije ili je u pitanju prosto losa odluka ili nedostatak dobrih tekstova, al' ovakvi uradci ce na kraju presuditi pozoristu. zvezdara teatar pun k'o sipak sinoc, glumci su (zasluzeno) dobili ovacije, no sama srz, tekst (ili adaptacija?) nema vecu tezinu od "zapleta" najjeftinije meksicke sapunice.

 

poslednji put ovakav ocaj (tj. kad covek oseti da ga neko moze udaviti dosadom do smrti) me uvatio u jagosevoj postavci cuda u sarganu. bukvalno sam s zenom pola obe predstave komunicirao wtf pogledima i grimasama. uzas, uzas, uzas - ni najvece neprijatelje ne bi zajebao preporukom za bilo koju od ove dve predstave.

 

 

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, Nebojsa said:

voz - plitko, pretenciozno i nadasve - dooooooooosadno.

 

nekad mi stvarno nisu jasni kriterijumi po kojima nasa pozorista uvrscuju nesto u repertoar. da li su neki ljudi minulim radom stekli takav kredit da tu i nema neke ozbiljnije selekcije ili je u pitanju prosto losa odluka ili nedostatak dobrih tekstova, al' ovakvi uradci ce na kraju presuditi pozoristu. zvezdara teatar pun k'o sipak sinoc, glumci su (zasluzeno) dobili ovacije, no sama srz, tekst (ili adaptacija?) nema vecu tezinu od "zapleta" najjeftinije meksicke sapunice.

 

Voja Brajovic je najveci grobar naseg glumista

Link to comment

 @Ras Pa ti odi i javi valjaju li svinje :). Onda si miran do 2041, da odrzis tradiciju :D

U pozoristu je uglavnom sve mnjah...ono sto sam gledala poslednjih godina (a nisam mnogo). Kad se samo setim one tuge od Edipa o kome se hvalospevi pisu,  a ja kao da gledam prenos golfa..:yawn:

Vise volim bioskop, tamo se prikazuju i razne gluposti, ali i remek dela.

  • +1 1
Link to comment
27 minutes ago, Stela said:

 @Ras Pa ti odi i javi valjaju li svinje :). Onda si miran do 2041, da odrzis tradiciju :D

U pozoristu je uglavnom sve mnjah...ono sto sam gledala poslednjih godina (a nisam mnogo). Kad se samo setim one tuge od Edipa o kome se hvalospevi pisu,  a ja kao da gledam prenos golfa..:yawn:

Vise volim bioskop, tamo se prikazuju i razne gluposti, ali i remek dela.

Da znaš da ću tako i da uradim. Bilo mi je potrebno ohrabrenje, hvala ti!

Mada, tako sam sinoć otišao u bioskop, po prvi put nakon 11 godina i poprilično se smorio. Još su nas zadržavali na ulazu i bez razloga napravili gužvu, pa sam propustio trejlere, a trejleri su najčešće i najbolji deo večeri.

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, Stela said:

Ocekujem izvestaj sa predstave :wink4:.

Ionako nista dobro nisam gledala dugo, mozda se te svinje pokazu...

 

Ako se ne pokažu, pokazaću ja njima!

 

Spoiler

svinjokolj

 

  • Haha 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

Ja sam je gledao prosle godine, to je od onih predstava koja moze max 1 da se gleda. Bar sto se mene tice.

 

Inace, fenomenalna postavka, i fenomenalna gluma, pa skoro svih koji igraju.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...