Jump to content
IGNORED

Pozorište


Linda Lee

Recommended Posts

6 hours ago, slepa živana said:

ja sam bubu u uhu gledala sredinom devedesetih u jdp, tad je bio jubilej 20 godina igranja... bilo je čudno kad rada đuričin u nekoj sceni irfanu mensuru kaže, mladiću... a on sredovečan i ćelav :D sve je bilo čudno u toj predstavi... neki čudan jugoslovenski leš...

 

Oni i kad su bili mladi su vec bili stari fazon :D Sedam se kada sam gledala predstavu kao tinejdžer i mislim se, vidi sto ovi matorci imaju uzbudljiv ljubavni zivot :D

 

  • Haha 4
Link to comment
  • 2 weeks later...

joj bio sinoć na pretpremijeri Cat Claw predstave. baš katastrofa. gluma ispod amaterska, scenariste izgleda nema, kompletna predstava veliki prazan hod, jedino što je odlična scenografija i animacija pravljena za nju.

Link to comment
  • 2 weeks later...

da li je neko gledao 'moj muž' rumene bužarovske u jdp? 

 

 

 

sticajem neobičnih okolnosti našla sam se na operskoj predstavi 'deca' rađenoj po motivima romana milene marković.

krš za sopran i hor.

 

na stranu što uopšte ne volim ni milenu niti njenog nina, pa ni nisam prvi pik za publiku, predstava je nemušta, na silu ugurana u koncept; dio ansambla doduše korektan ili čak dobar ali drugi (sa akcentom na nelu mihajlović) ima scenski pokret nasukanog morža. uspjeh kod publike deca imaju samo zato što glume da su manje konzervativna od klasičnog repertoara narodnog pozorišta, dok su zapravo potpuno na tragu, ali kvalitativno iza.

hoću pare nazad da ih propijem.

 

Edited by morgana
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ja sam gledao Moj muž.

 

Sastoji se od nekoliko odvojenih priča, i igraju samo 2 glumice, naročito mi je bila dobra Sanja Marković. Priče su različite dosta, od polu-komičnih do tragedije.

 

Moja gospođa je čitala i knjigu i kaže da joj je nisu upropastili predstavom, što je čest slučaj sa filmovima npr. Meni se predstava dopala.

  • Hvala 2
Link to comment
  • 3 weeks later...

Bio na Bozanstvenoj Komediji u BDP. Prvo upozorenje je da traje 5 sati + pola sata pauze. Meni se svidelo i više nego što sam očekivao, doduše prva polovina dosta više nego druga, mada moguće da me je i umor stigao.

 

Sa druge strane i dalje mi nije jasno zašto je u Božanstvenu Komediju morao na silu da ugura i bukvalno ceo "Strah Golmana od penala" niti mi je najjasnije kako je odlučio da baš te sve stvari povežu ali dobro, svakako vredi da se gleda.

 

  • +1 1
Link to comment
On 30.11.2022. at 2:21, *edited by mod said:

Bio na Bozanstvenoj Komediji u BDP. Prvo upozorenje je da traje 5 sati + pola sata pauze. Meni se svidelo i više nego što sam očekivao, doduše prva polovina dosta više nego druga, mada moguće da me je i umor stigao.

 

Sa druge strane i dalje mi nije jasno zašto je u Božanstvenu Komediju morao na silu da ugura i bukvalno ceo "Strah Golmana od penala" niti mi je najjasnije kako je odlučio da baš te sve stvari povežu ali dobro, svakako vredi da se gleda.

 

 

PLATIŠ ZA DANTEA, DOBIJEŠ HANDKEA

https://www.vreme.com/kultura/kad-ce-kraj/

 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 months later...

Gledao sam sinoć Edipa u JDP-u. Predstava je smeštena u moderno doba, radnja se odvija uglavnom u kafani. Likovi i tekst je baš po drami, više liči na neki krimić i baš je fino sve uklopljeno. U kafani postoji i orkestar koji izvodi par kafanskih pesama koje je napravio Manjifiko i, iako nisam njegov fan, ovo je taman leglo. Verovatno zbog ovog muzičkog dela, naglašeno je na početku predstave da je strogo zabranjeno snimanje i koliko sam video, razvodnici su upozoravali tokom predstave pojedince koji su ipak vadili telefone. To mi malo kvari ceo utisak.

 

Edipa igra Milan Marić koji je realno pokidao. Mnogo je bolji glumac u pozorištu nego u ovim hajpovanim serijama i filmovima. Od ostalih glumaca, Bojan Dimitrijević je uvek i svuda vrhunski, Cvijanović osveženje jer ga nema u predstavama često, odličan mi je bio i Joakim Tasić, koji igra slugu-konobara i bukvalno ima par rečenica teksta ali je sve vreme na bini. Nataša Ninković baš prosečna, mada mi ona nikad i nije bila neki reper za dobru glumicu.

 

Standing ovation na kraju, sasvim zasluženo. Ko voli pozorište, ovo se jednostavno mora pogledati.

  • +1 4
  • Hvala 3
Link to comment

Ne znam da li je za ovde ili za Disney+ topic ali tamo ima Hamilton pa ko voli mjuzikl ili pozorište svakako vredi da se pogleda.

 

Ironija je da je ovaj što glumi Hamiltona najslabiji u postavci.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Komentar ako neko pokušava da uhvati karte za Edipa.

 

Ja sam prošli mjesec uredno bio u redu u terminu početka prodaje, ali je brzo nestalo karata... Danas odlučim da pokušam online od kuće i desi se to da je prodaja online krenula nekih 10-15 minuta ranije (vjerovatno je to bio i slučaj prošli put) tako da je trenutno stanje, minut prije nego što će se otvoriti blagajna u 13:00 ovako:

 

image.thumb.png.49940c0d9021e7aa7eef8c5fe8762d9d.png

Link to comment
On 11. 2. 2023. at 20:32, oyashirazu said:

Ovaj Lin Manuel Miranda koji je i pisao Hamiltona? 


da, tu su verziju snimili, mada su se mnogi glumci do snimanja promenili, na snimku je najpoznatija postavka (napr. Jonathan Groff kao King George III) iz doba kad je Hamilton postao hit, must-see za sve incl. VIPs (Obama, Bill Gates, Beyonce...).  

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...