Jump to content
IGNORED

Sta je ovo?


woodooinstalater

Recommended Posts

00810.jpgNekad, sezdesetih godina 20. veka, postojala je i izreka i davala se avionima kao kompliment: 'Leti (dobro) kao ovaj na slici...'
Ovo je, inace, pitanje.A izreka potice - odavde.
Link to comment

I ja bi rekao da je MiG-23, samo ne znam sto bi woodoo postavio nesto tako ocigledno, pa sumnjam da je to odgovor :PI da, woodoo, sta ima da potvrdjujem za Maticu, kada si sve pogodio ;)

Link to comment
I ja bi rekao da je MiG-23, samo ne znam sto bi woodoo postavio nesto tako ocigledno, pa sumnjam da je to odgovor :PI da, woodoo, sta ima da potvrdjujem za Maticu, kada si sve pogodio ;)
Da potvrdis nego sta :) @ djeneralche & hazard:nije MiG23, ni blizu, bivsa Yu je nabavila 2 samo za gledanje i ucenje, jedan je pretek'o, eno ga i u muzeju na Surcinu, a hint je da je mozda najbolji avion kojim je letela mozda najbolja akrogrupa na svetu, i to najduze od svih tipova...A sto se tice ONOGA sto nam Iracani traze :lol: , sad mi je jasno odakle onomad nasem ministru odbrane pocepan rukav na sakou: od silnih koji se polomise sve ga za rukav vukuci da im isporuci(mo) ONO... Sprdnja, jednom recju. Sa lastinim repom :P
Link to comment
Da potvrdis nego sta :) @ djeneralche & hazard:nije MiG23, ni blizu, bivsa Yu je nabavila 2 samo za gledanje i ucenje, jedan je pretek'o, eno ga i u muzeju na Surcinu, a hint je da je mozda najbolji avion kojim je letela mozda najbolja akrogrupa na svetu, i to najduze od svih tipova...A sto se tice ONOGA sto nam Iracani traze :lol: , sad mi je jasno odakle onomad nasem ministru odbrane pocepan rukav na sakou: od silnih koji se polomise sve ga za rukav vukuci da im isporuci(mo) ONO... Sprdnja, jednom recju. Sa lastinim repom :P
Da ispoštujemo druga-gospodina Vudua:Folland 141Mali ali tehničar. Svi na Surčin angry.gif
Link to comment
Da ispoštujemo druga-gospodina Vudua:Folland 141Mali ali tehničar. Svi na Surčin angry.gif
:lol: Gnat si zaboravio :P Aj' da te vidim(o), dosta si se krio ka ... ;) A da ne bude da malo ne serem, po obicaju, sve sto vazi za ovaj avion su superlativi samo tako.Interesantno je da je jedini (od vecih) problema bio sa topovima od 30 mm koji su bili smesteni sa spoljasnje strane uvodnika vazduha, mislim da se i na fotografiji vide rupe, pa kad zapuca taj ne tako mali top, poremeti ulaz vazduha u motor pa se motor cak i gasio pocesto u pocetku. Resili to jos u Folland-u, posle ih preuzeo Hawker-Siddeley, i onda svi zajedno slavno propali :mellow: Inace, ako cemo posteno, dizajnerski i svaki drugi pandan Gnatu je HM Mini:A i duh vremena je bio takav nekakav:Za zaboravne, dama na fotografiji je bila poznata pod imenom Twiggy
Link to comment
Piaggio P-180 Avanti IIajd daj sad nesto teze :P
Klanjam ti se o veliki woodooinstalateru.Najveći tehnomagu među forumašima i najbolji forumašu među tehnomagovima :Hail: Ako se ikada sretnemo imaš piće pa makar bio i onaj koktel koji naručuju prodavačice najstarijeg zanata u svojim barovima :DZaista, fenomenalno!
Link to comment
Klanjam ti se o veliki woodooinstalateru.Najveći tehnomagu među forumašima i najbolji forumašu među tehnomagovima :Hail: Ako se ikada sretnemo imaš piće pa makar bio i onaj koktel koji naručuju prodavačice najstarijeg zanata u svojim barovima :DZaista, fenomenalno!
Ma ne zezaj :) , bolje tehnika nego oni smaraci na politici i drustvu, ekonomiju da ne pominjem :P Napises jedan post, kao da si ih napisao sve, posle ide samo utvrdivanje gradiva :lol: Sto se pica tice, ne brini, kao svaka postena ...ups, zamalo da kazem onu politicki nekorektnu rec, pijem pivo k'o covek...Idem da smisljam podmukao zadatak, moj je red, cekam da mi se nameste hazard, hartmann, vapad (on se nesto mnogo kurcio :), sada i djeneralce... :)Svima, naravno, sve najbolje, ovo su ipak samo gomile metala, aj bre da se igramo :)Edit: 'ajde da se setimo porucnika Алексей Николаевич-a Катрич-a, rodjenog 1917. godine, pilota-lovca iz 27. lovackog puka, koji je 11. avgusta 1941. svoj jos nedovoljno savladani avion ipak majstorski zabio u jednog Do-215 i to na visini vecoj od 8000 metara. I pritom ostao ziv. Pretekao rat, postao Heroj CCCP, sa rezultatom 14 oborenih aviona...00260.jpgKoga zanima, neka pogadja i avion:00261.jpg Edited by woodooinstalater
Link to comment
Ma ne zezaj :) , bolje tehnika nego oni smaraci na politici i drustvu, ekonomiju da ne pominjem :P Napises jedan post, kao da si ih napisao sve, posle ide samo utvrdivanje gradiva :lol: Sto se pica tice, ne brini, kao svaka postena ...ups, zamalo da kazem onu politicki nekorektnu rec, pijem pivo k'o covek...Idem da smisljam podmukao zadatak, moj je red, cekam da mi se nameste hazard, hartmann, vapad (on se nesto mnogo kurcio :), sada i djeneralce... :)Svima, naravno, sve najbolje, ovo su ipak samo gomile metala, aj bre da se igramo :)
Nema zezancije, veliki respect.Fenomenalno znanje, zaslužuješ gajbu domaćeg ili barem six-pack nekog "finog" ^_^
Link to comment
Nema zezancije, veliki respect.Fenomenalno znanje, zaslužuješ gajbu domaćeg ili barem six-pack nekog "finog" ^_^
Nista fina, jelen je moja omiljena zivotinjka... :)
Link to comment
Ma ne zezaj :) , bolje tehnika nego oni smaraci na politici i drustvu, ekonomiju da ne pominjem :P Napises jedan post, kao da si ih napisao sve, posle ide samo utvrdivanje gradiva :lol: Sto se pica tice, ne brini, kao svaka postena ...ups, zamalo da kazem onu politicki nekorektnu rec, pijem pivo k'o covek...Idem da smisljam podmukao zadatak, moj je red, cekam da mi se nameste hazard, hartmann, vapad (on se nesto mnogo kurcio :), sada i djeneralce... :)Svima, naravno, sve najbolje, ovo su ipak samo gomile metala, aj bre da se igramo :)Edit: 'ajde da se setimo porucnika Алексей Николаевич-a Катрич-a, rodjenog 1917. godine, pilota-lovca iz 27. lovackog puka, koji je 11. avgusta 1941. svoj jos nedovoljno savladani avion ipak majstorski zabio u jednog Do-215 i to na visini vecoj od 8000 metara. I pritom ostao ziv. Pretekao rat, postao Heroj CCCP, sa rezultatom 14 oborenih aviona...00260.jpgKoga zanima, neka pogadja i avion:00261.jpg
Da lupim bezobzirno: MIG-3?Oni su bili bili dobri na velikim visinama... :unsure:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...