Jump to content
IGNORED

Sta je ovo?


woodooinstalater

Recommended Posts

A, pa nije bio bas besmislen: oterao je on mnoge standarde o potrebi da tenk bude nizak podobro...A i sa pogonom je isao poprilicno ispred svog vremena: imao je RR K60 dizel od 240 konja za voznju i Boeingov mlazni motor (gasnu turbinu T502) od 300 ks za frku...
masina koja kosta desetak miliona necega cija je osnovna namjena unistavanje tenkova. besmislenim je cini:9K11Malyutka.jpg Edited by nautilus
Link to comment
masina koja kosta desetak miliona necega cija je osnovna namjena unistavanje tenkova. besmislenim je cini:9K11Malyutka.jpg
Ne zaleci se :P : tenkove jos niko nije ukinuo, ni zbog ove na slici, ni zbog mnogo opasnijih.Jedini pravi neprijatelj tenka bio je i ostao tenk, sve ostalo je - podrska. Ili nedostatak podrske.
Link to comment

Ova na slici je samo simbol svih ostalih. Prepoznatljivija je od opasnijih. Nekako mi se cini da je mogucnost povecanja opasnosti njih veca od mogucnosti zastite tenka. Ne mogu tenkovi biti beskrajno teski.

Link to comment
Ova na slici je samo simbol svih ostalih. Prepoznatljivija je od opasnijih. Nekako mi se cini da je mogucnost povecanja opasnosti njih veca od mogucnosti zastite tenka. Ne mogu tenkovi biti beskrajno teski.
Kao simbol sam je i shvatio: tenkove nikad nije stitio (samo) oklop i tezina, oni su kao i sve masine, oruzje narocito, pre svega kompromis.Kod tenkova izmedju pokretljivosti, oklopa i vatrene moci: ko pokusa da dobije sve, obicno ne dobije nista.Obaska sto ni sam tenk nije nista drugo nego gomila metala.Pri tom su potpuno nebitni njegovi takozvani kvaliteti, u stilu 'koji je bolji': bitan je sistem, organizacija, doktrina, nacin upotrebe. A u svemu tome ima mesta za sve naprave.Ali, ako cemo dalje na tu temu, aj da menjamo topik :)
Link to comment

Ja jos tupim o ovom ruskom Car tenku (tako se zvao), konstruktora Lebedenka. Izvinjenje.Car tenk nije uspeo, zaglavljivao se u blatu, iako je koncept velikih tockova obecavao prilicno kada je savladjivanje prepreka u pitanju.Zadnja dva primerka su, koliko se zna, isecena u staro gvozde 1923. godine.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...