Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

6 minutes ago, msv said:

 

Prave, ali bademi moraju da prespavaju u vodi i da se doliva voda u sokovnik pri ceđenju.

 

1 hour ago, ivy said:

 

 

pa da ali mleko se pravi sa kolicinom vode...znaci orah se samelje u kljucaloj vodi da pusti ,,mleko,, pa se procedi.....naravno da ne moze badem u sokovnik za socno voce...

 

Nije da me insteresuje nego prosto videh da ljudi koriste razna sokocala da bi pravila to. U jednoj grupi zene pisu da bas melju orasasto voce u njima (ali to je mozda za druge potrebe tipa za kolace a ne za to "mleko")

Link to comment

Samo sto treba da bademi budu potopljeni ipak 24h u vodi, bolje je, pa se ta voda posle baci i dodaje flasirana ne ova iiz cesme, jer menja ukus.
Pravi se u multipraktiku, ja sam u nutribuletu, procedi dobro kroz gusto sito bar 2x, ostatak prosusi i koristi za kolace, mleko sipa u sterilisane tegle ili flase, pa spremi u frizider i za par dana iskoristi. Moze da se doda vanila recimo kada se procedi. Neko dodaje med.

Na 150g sirovih badema oko 950 ml flasirane vode.

  • +1 3
Link to comment
On 14.3.2021. at 0:10, Jumanji said:

Food processor ti je multipraktik on secka, melje, mesa i oni ozbiljni imaju cak dodatak za blender.
Ja ga kupujem vec nekoliko godina i nista mi se ne svidja na nasem trzistu, pogotovu kada se pogleda odnos cena-kvalitet.
Mada meni treba i mikser sa cinijom, pa gledam i te neke naprednije varijante tzv.kuhinjske robote, ali kao sto vec rekoh....

Blender trazi tecnost, zato ti se desava to da ti tako sabije i vrti u prazno, a oni ne zavise samo od snage vec i od broja obrtaja. Sto je on veci lakse se usitni na suvo, recimo onaj Nutribulet radi savrsen posao.

Nisam ti bas pomogla, znam -.-
 

 

Zapravo jesi :)  Nakon što sam se uverio da standardna potraga neće dati željeni rezultat, rešio sam da se izujem 600 evra za ovu zver:

 

Designer 675 – Blendtec

 

 

Prvi utisci su da ovo izlazi iz neke fabrike tenkova. Postolje je teško kao tuč, unutra je motor od 1800W a u kontejner možeš da strpaš sastojke za ceo pleh štrudle. Dolazi sa još jednim manjim kontejnerom koji ima "tvist" poklopac sa malim viljuškama koje skidaju smesu sa zidova ako ručno okrećeš taj poklopac tokom rada. Ali najluđi od svega mu je "jump" mod u kojem sečiva na neku foru poskoče i gurnu smesu na gore, kako bi masa odozgo lakše upadala dole.

 

Garancija 8 godina. Testirao ga danas sa 300 gr indijskih oraha. Pretvorio ih je u puter za 20 sekundi, I kid you not. Mislim da će zauzimati počasno mesto u kuhinji.

  • +1 2
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
ovo je izmislio budući nobelovac
 
https://www.bosch-home.rs/popis-proizvoda/kuvanje-i-pecenje/dodatni-pribor-za-uredjaje-za-kuvanje-i-pecenje/HEZ390522
 
turiš preko ravne ploče i može ćevapdžinica da se otvoriš
 

 
spavaš li mirno ferhatoviću
:fantom:
 
Cena prava sitnica...
Dočim
http://www.gasiks.com/index.php/oprema-za-kuvanje-plinska-plin-gas-sporeti/liveni-tucani-tiganji-kotlici-kazance-gas-plin-plinski/livena-ploca-dvostrana

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

 

Zapravo jesi :)  Nakon što sam se uverio da standardna potraga neće dati željeni rezultat, rešio sam da se izujem 600 evra za ovu zver:

 

Designer 675 – Blendtec

 

 

Prvi utisci su da ovo izlazi iz neke fabrike tenkova. Postolje je teško kao tuč, unutra je motor od 1800W a u kontejner možeš da strpaš sastojke za ceo pleh štrudle. Dolazi sa još jednim manjim kontejnerom koji ima "tvist" poklopac sa malim viljuškama koje skidaju smesu sa zidova ako ručno okrećeš taj poklopac tokom rada. Ali najluđi od svega mu je "jump" mod u kojem sečiva na neku foru poskoče i gurnu smesu na gore, kako bi masa odozgo lakše upadala dole.

 

Garancija 8 godina. Testirao ga danas sa 300 gr indijskih oraha. Pretvorio ih je u puter za 20 sekundi, I kid you not. Mislim da će zauzimati počasno mesto u kuhinji.

 

Au. A ja mislio da su one kenvudove naprave najskuplje na tržištu. Staklo pretpostavljam?

Link to comment
 
Zapravo jesi [emoji4]  Nakon što sam se uverio da standardna potraga neće dati željeni rezultat, rešio sam da se izujem 600 evra za ovu zver:
 
D675RTSaleBlack_400x.png?v=1614705618
 
 
Prvi utisci su da ovo izlazi iz neke fabrike tenkova. Postolje je teško kao tuč, unutra je motor od 1800W a u kontejner možeš da strpaš sastojke za ceo pleh štrudle. Dolazi sa još jednim manjim kontejnerom koji ima "tvist" poklopac sa malim viljuškama koje skidaju smesu sa zidova ako ručno okrećeš taj poklopac tokom rada. Ali najluđi od svega mu je "jump" mod u kojem sečiva na neku foru poskoče i gurnu smesu na gore, kako bi masa odozgo lakše upadala dole.
 
Garancija 8 godina. Testirao ga danas sa 300 gr indijskih oraha. Pretvorio ih je u puter za 20 sekundi, I kid you not. Mislim da će zauzimati počasno mesto u kuhinji.
Ovo je baš, baš ozbiljna zver, nema dileme. 
Ima tih čudovišta po svetu, pogotovu Americi tipa  Vitamix
 
https://www.amazon.com/dp/B0758JHZM3?ots=1&slotNum=1&imprToken=02bc617b-ce10-4bca-84a&tag=goodhousekeeping_auto-append-20&ascsubtag=[artid|10055.g.4864[src|[ch|[lt|
 
koji je tu negde u cenovnom rangu sa tvojim Blendtexom
 
https://www.amazon.com/Blendtec-Original-Professional-Grade-Pre-programmed-10-speeds/dp/B000GIGZXM/ref=sxin_17?ascsubtag=amzn1.osa.6f216e78-3553-4a52-95ce-b377d75a8da6.ATVPDKIKX0DER.en_US&creativeASIN=B000GIGZXM&cv_ct_cx=ninja+professional+blender&cv_ct_id=amzn1.osa.6f216e78-3553-4a52-95ce-b377d75a8da6.ATVPDKIKX0DER.en_US&cv_ct_pg=search&cv_ct_we=asin&cv_ct_wn=osp-single-source&dchild=1&keywords=ninja+professional+blender&linkCode=oas&pd_rd_i=B000GIGZXM&pd_rd_r=8bd6d160-a26c-415b-8116-5e795287971a&pd_rd_w=Fj6TL&pd_rd_wg=Bd6Bg&pf_rd_p=3e18a439-8c39-4e1f-88e9-9bf855097ee8&pf_rd_r=NCJC2A80KQRYGXQSQ5QJ&qid=1618179292&sprefix=ninja+professional&sr=1-1-58695269-0102-48b5-9948-f6c6783c4516&tag=rronsite-20

A i drago mi je da sam eto nekako ipak pomogla da nabaviš tu zverku [emoji4]
 

Link to comment
On 10.4.2021. at 23:33, Anonymous said:

 

Au. A ja mislio da su one kenvudove naprave najskuplje na tržištu. Staklo pretpostavljam?

 

Ne, plastika. I dobio sam unapred upozorenje da će vremenom da "omagli". Ali ne umanjuje utisak. Uz to su sečiva potpuno tupa, cela tehnologija je na obrtajima koji idu do 28 hiljada.

 

@Jumanji Naleteo sam naravno i na Vitamix u istraživanju. Vidim da se na tržištu kolju kao Coca Cola i Peps. I jedni i drugi imaju svoje youtubere koji dižu u nebesa jedan brend a sahranjuju drugi. Zaključio sam da su i jedan i drugi dobre opcije pa je na kraju presudilo to što sam do zastupnika Blendteca morao da vozim 10km a do zastupnika Vitamixa bih morao da vozim 30 :)

Link to comment

Odlucili smo se za novi blender (imamo neki stari gorenje), uzeli ovaj crveni nutribullet, 600W. Rekao bih da nema neke potrebe za boiljim/ jacim, jer, ako vec ne moze da napravi sok, ovo sasvim radi posao. Sad, da li bas za sve mora da se dodaje tecnost ili moze bez tecnosti da se ubaci npr sir ili cenovi bluka?

Link to comment
On 11.4.2021. at 0:10, Redoran said:

Prvi utisci su da ovo izlazi iz neke fabrike tenkova. Postolje je teško kao tuč, unutra je motor od 1800W a u kontejner možeš da strpaš sastojke za ceo pleh štrudle. Dolazi sa još jednim manjim kontejnerom koji ima "tvist" poklopac sa malim viljuškama koje skidaju smesu sa zidova ako ručno okrećeš taj poklopac tokom rada. Ali najluđi od svega mu je "jump" mod u kojem sečiva na neku foru poskoče i gurnu smesu na gore, kako bi masa odozgo lakše upadala dole.

 

Garancija 8 godina. Testirao ga danas sa 300 gr indijskih oraha. Pretvorio ih je u puter za 20 sekundi, I kid you not. Mislim da će zauzimati počasno mesto u kuhinji.

ja imam varijantu ovoga za sirotinju, nešto manje od 300 e, vidi se to dugme ''pulse'' to isto radi kao to tvoje ''jump'' 

imam ga odavno, zver je isto opasna, čak  kada blendiram povrće za potaže, moram na manju brzinu da idem jer utera previše vazduha ako ide na high

 

7-jtc-tm-800a-omniblend-v-blender-950w-3

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...