Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

On 11.10.2019. at 15:21, Ayatollah said:

Ovo nije tačno, i primera ima bezbroj - od Zvezde i Partizana, do EXIT-a. Član 37 Zakona o udruženjima dozvoljava da udruženja neposredno obavljaju privrednu ili drugu delatnost kojom ostvaruju dobit, pod određenim uslovima, tj. da je u svrhu delatnosti udruženja i da je manjeg obima. Jedina sankcija za kršenje ovoga je privredni prestup protiv udruženja (kazna od 300 do 900 hiljada), kao i ništavost pravnog posla preduzetog u prekoračenju, ako su obe strane znale za prekoračenje (što je u CAR:GO slučaju besmislena sankcija). Mogu da budu zabranjena samo paravojna i tajna udruženja, i ona koja pozivaju na rušenje ustavnog poretka, rasnu i polnu diskriminaciju, itd., i o tome odlučuje Ustavni sud, a ne Ministarstvo saobraćaja ili Ministarstvo za državnu upravu.

Što će reći da je delatnost Car - go svakako nezakonita samo što oni koji se voze nemaju interesa da to prijave. Sem toga sama priča ''pomoć na putu'' je smešna. Time se bave AMSS i neke privatne firme. 

Link to comment
On 11.10.2019. at 15:22, hazard said:

 

Jedini logičan odgovor države je da se Car:GO i slični servisi potpuno legalizuju (a inače su i bili potpuno legalni pre nego što su taksisti izlobirali preko Zorane Mihajlović da se promeni zakon), ali da se to uredi na način da se izađe i taksistima u susret i da se osigura da vozači koji rade za te servise ne rade na crno i da plaćaju fer količinu dažbina u odnosu na taksiste.

 

Car - go uopšte ne želi da se legalizuje, više puta je gazda to ponovio. Poslednji put pre neki dan. 

Edited by nesha taxista
Link to comment

pa i taksisti se trude da budu nezakoniti, u skladu sa mogućnostima

 

ćale je bio taksista od '77-12, od ljudi koji su nam prošli kroz kuću max 10% je bilo legalno, ostali su bili excon, utajivači poreza, dužnici za socijalno i penziono, imali pumpe na taksimetrima, varali i krali kako god i gde god su mogli

 

što se mene tiče to je sve ok, ali onda nemoj da mi tu nešto protestvujete protiv kršenja zakona

Link to comment
1 hour ago, nesha taxista said:

Car - go uopšte ne želi da se legalizuje, više puta je gazda to ponovio. Poslednji put pre neki dan. 

Meni ne deluje tako. Problem je to što oni nemaju mogućnost da se registruju za prevoz putnika kao taksi udruženja, pa pribegavaju ovim pravnim konstrukcijama. Verujem da kada bi im bilo ponuđeno, da bi se bez problema organizovali u bilo kojoj formi koju im zakon dozvoli, uz poštovanje svih pravila koja važe i za taksi udruženja.

Link to comment
Meni ne deluje tako. Problem je to što oni nemaju mogućnost da se registruju za prevoz putnika kao taksi udruženja, pa pribegavaju ovim pravnim konstrukcijama. Verujem da kada bi im bilo ponuđeno, da bi se bez problema organizovali u bilo kojoj formi koju im zakon dozvoli, uz poštovanje svih pravila koja važe i za taksi udruženja.
Ja mislim da ako oni imaju dovoljno jaka leđa kao što se priča, da će se to i dogoditi!



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Uskebasi, svako može da registruje firmu za prevoz. Svaki knjigovođa će ti to završiti za par nedelja. E sad da bi vršio prevoz određenim vozilom potrebno je da to vozilo ispunjava zakonom propisane uslove. Neka vozila

 koja oni koriste se u to uklapaju, a neka ne. Takođe i vozač mora ispunjavati određene uslove i naravno mora biti prijavljen.

Link to comment

zabole ih da opravdaju. svi djuskamo na vladinom partiju, samo na raznim stranama. kao da to ne radimo svaki dan po ceo dan. i od svih se, naravno, trazi razumevanje.

 

i shto sam ja preshla na dark sajd, silom zivota i opravdavanje mi vishe ne treba, nego i ja shititm svoj interes.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
6 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ponavljam!
Prihvatljiv oblik štrajka taksista:
Danas ne vršimo uslugu prevoza građana!



... Shiit has hit the fan...
 

pa oni tako strajkuju vec godinama kad su slave, praznici, kad pada kisa/sneg...sifra nema slobodnih vozila

verovatno nigde (osim u sns) nema toliko olosa na jednom mestu!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...