Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

nov klub, tek otvoren... Neko neko nije htep da sarađuje, očigledno...

Samo da ne mora posle ovog da država opet kupuje nešto da se izvini, valjda su proverili koga napadaju...

Link to comment
7 hours ago, Malvo said:

Umire li ta gamad kad krene grejna sezona? Ne znam ni odakle mi se vise uvlace u stan.

prema mom iskustvu, one umiru u kući za jedan dan.

Link to comment

Vesic nikada ne spava misli samo na vas grad i novogodisnje osvetljenje.

  • 11.10.2018. 13:31 

Nakon iznenađenja kada su pojedine ulice već 11. septembra postale bogatije za novogodišnje ukrase, nedavno je došlo do incidenta na Terazijama, kada se jedan trolejbus upetljao u svečanu rasvetu. Ekipe "Javnog osvetljenja" su odmah izašle na teren.

- Na Terazijama je došlo do udara elemenata trolejbusa u opremu svečanog novogodišnjeg osvetljenja. Zbog potencijalnog oštećenja instalacije osvetljenja ili njenog urušavanja, predmetni ukras je demontiran - saopštili su iz JP "Javno osvetljenje" za Beogradsku hroniku RTS.

Prema rečima Damira Okanovića iz Komiteta za bezbednost saobraćaja, pojas puta iznad same površine kolovoza mora biti sedam metara, jer kompletan prostor mora biti potpuno bezbedan za odvijanje javnog saobraćaja.

- Zakon nalaže da minimalna visina između kontakne mreže i neke postavke mora biti 4,75 metara, ali upravljač puta može da izda saglasnost da se u tom "slobodnom prostoru" postavi neki objekat - kaže Okanović.

 
 

Prethodnih godina imali smo nezgode sa trolama koje su se odvajale od kontaktne mreže i udarale čak i pešake nanosiće im teške telesne povrede, zbog čega su iz "Javnog osvetljenja" odlučili da na nekim mestima uklone novogodišnju rasvetu, podseća Okanović.

  Ne znam da li je aktelna vest za Mladenovac ali se siri kao kuga.
Link to comment

danas je 95. dan radova u balkanskoj. tabla na kojoj je pisao rok od 59 dana je sklonjena. u novinama "savski venac" (čoveče, one se štampaju na papiru koji je viđen za posebne godišnjake i tako to) napisano je će radovi biti završeni do prekosutra. neće za još mesec dana, sigurno. crkli dabogda. vesić, splavaruša i kompanija.

Link to comment

Meni je neki radnik rekao da su pomerili rok na 15. novembar, znaci nista do nove godine. Kolima ne smem da mrdnem, bukvalno nikad necu naci mesto svi su jedni preko drugih (doduse, ni pre ovog nije bilo mnogo bolje ) peske moram da biram

obucu i idem kilometar okolo, u balkanskoj kao da se nista i ne desava

Link to comment

balkanska izgleda potpuno isto od avgusta do danas, prolazim sarajevskom jednom u 10 dana, pa bih mogla da uochim. shta oni uopshte tamo rade? i ocel biti makar ukrasnog trotoara? naravno ako budu umeli da ga sloze :dry:

sent from bubamoto

Link to comment

čuo sam da će balkanska ostati kaldrmisana. danas sam prošao kameničkom i vidim da je na jednom delu kaldrma otišla u........ i u balkanskoj je dosad propadala, manje više zbog pucanja neka cevi. sada su zamenili sve pod zemljom što prima vodu, no ako pukne negde iznad eto opet vode niz ulicu. a kaldrmdžijski zanat je izumro i niko ne može da složi kocke kako valja. ako budu popločali trotoare a ostavili da se iz oluka voda sliva po njima biće veselo.

Link to comment

Svakodnevno na putu za posao prolazim pored Sportskog sela u Deligradskoj ulici, koje je opština Savski venac poklonila deci i mladima na besplatnu upotrebu. Mesto je malo zabačeno (nalazi se ispod medicinskog fakulteta ka auto-putu), ali ima teniske terene, terene za košarku, fudbal, zamak za decu, ljuljaške i sl. Tu je bio i fin parking, gde parkiranje nije bilo ograničeno vremenski.

Od ponedeljka popodne, 4 gorile stoje sa ututrašnje strane kapije i ne daju da se uđe unutra, od juče su stavili i lanac sa katanacem.

 

Slutim da je neki "investitor" bacio oko na tu ogromnu parcelu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...