Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

I ja sam zainteresovan za 100% vlasništva do određene cene, a to je otprilike 50% više nego što je on platio do sada, s tim što sam svestan da on ima prednost ukoliko ponudimo isti iznos. 

Link to comment
19 hours ago, Hamlet Strašni said:

Ako se pojavi neko treći koji da ponudu, da ne ide po početnoj ceni. 

 

s tim sto tog trece, cetvrtog, petog da podignu cenu treba da iscima el guapo kako bi izvukao sto veci iznos

Link to comment

Imam plac u  unutrasnjosti,nas 8 naslednika. Kako da dodjemo ja sestra i brat od tetke do svoga dela? Ne mozemo nikako da se dogovorimo oko podele. Sta zakon nalaze? Jedan od naslednika je bolestan(psihicki). Kako da dodjem do svog komada zemlje?

Link to comment

sa drugog topoka je kvot:

20 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pa u onom godišnjem porezu na imovinu svako ko ima drugu nekretninu u kojoj nije prijavljen (jer ne možeš biti prijavljen na dve adrese) nema onaj "poreski kredit" od -50%, dakle plaća duplo veću cenu. Svake godine.

pitam za drugaricu, kad nekom ovaj porez na drugu nekretninu obrachunaju ochigledno pogreshno, ispravno 0% poreski kredit, ali je ukupna suma za placanje ipak prepolovljena i tako je izdato reshnje i ochigledno je i svako vidi i proshlo je 15 dana za zalbu, da li osoba ipak treba da trazi djavola i neshto deluje ili se pravi luda, njihova greshka njihov problem?

Link to comment
sa drugog topoka je kvot:
pitam za drugaricu, kad nekom ovaj porez na drugu nekretninu obrachunaju ochigledno pogreshno, ispravno 0% poreski kredit, ali je ukupna suma za placanje ipak prepolovljena i tako je izdato reshnje i ochigledno je i svako vidi i proshlo je 15 dana za zalbu, da li osoba ipak treba da trazi djavola i neshto deluje ili se pravi luda, njihova greshka njihov problem?

Nisam pravnik...
Ona je dobila rešenje?
Može da nađe na netu cifre za obračun pa nek vidi da li su tamo nešto menjali.
Mislim da ona treba da plati po rešenju koje je dobila.
Svakako neko od pravnika će ti reći šta da ona radi ako ovi iz poreske u jednom trenutku krenu sa pričom "zeznuo nas softver"...



....shiit has hit the fan.
Link to comment

Nisam pravnik...
Ona je dobila rešenje?
Može da nađe na netu cifre za obračun pa nek vidi da li su tamo nešto menjali.
Mislim da ona treba da plati po rešenju koje je dobila.
Svakako neko od pravnika će ti reći šta da ona radi ako ovi iz poreske u jednom trenutku krenu sa pričom "zeznuo nas softver"...



....shiit has hit the fan.
lepo pravo reshenje sa potpisom gospodje dragane, skinule ga sa euprave onomad i detaljno prouchile, onda kad sam pitala za sajt lpa. zena je pre roka malo preplatila propisanu sumu, mehanichki, da bi shvatila da joj je porez na reshenju 40% manji, njihovom ochiglednom greshkom. sad poshto.je u pitanju 10ak hiljada greshke, to nije ni malo... na lpa je zelena i dosta je sad besmisleno da dodaje im josh para da bi bila - josh zelenija, rekli su shta su rekli hihi.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


Link to comment

Pa nek pite za preknjiženje [emoji12]
Sad ono za savet pravnika sam mislio ako se ovi mudraci pojave sa idejom da nije to ta cifra i da ona duguje i treba i kamatu da im plati...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

dada. pitanje je da li oni mogu da se predomisle kasnije i da opet budu u pravu. i da li je ona uopshte u obavezi da tumachi tabele, nego da plati shta pishe ima ko ce da misli, pa plati nekad vishe nekad manje, takav je zivot fluidan i difuzan i mirimo se s tim kad je vishak u nashem dzepu hihi.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto





Link to comment

Dug za porez na imovinu cak kad namjerno ne placas, a oni te ne ukebaju, zastarjeva nakon pet godina. Dakle ne placas 12 godina, kad te uhvate platis posljednjih 5 godina.

A drugarica ako placa po rjesenju nije ni u kakvom prekrsaju.

Link to comment

U Beogradu je za to nadlezna uprava prihoda. Govorim o slucajevima kad neplatisi ne stizu pozivi za regulisanje duga. Npr. kupio stan i nije prijavio u upravi prihoda, porez na stan stize na starog vlasnika, novi vlasnik ne placa. U trenutku kad iz nekog razloga odluci da placa, ode u upravi prihoda i oni mu obracunaju posljednjih pet godina. 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Da li enko može da mi kaže da li postoji odluka suda u Strazburu vezano za uslovni otpust osuđenika kojom se utvrđuje da ranija osuđivanost ne sme biti razlog za odbijanje predloga za uslovni otpust?Čuo sam da postoji ali ne mogu da je pronađem. Koliko sam video Apelacioni sudovi u Beogradu potvrđuju odluke o usvajanju predloga za uslovni otpust dok kragujevački apelacioni pod koji mi potpadamo uvek usvaja žalbu tužilaštva i odbija predlog.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...