Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

2 minutes ago, radisa said:

Pa dobro, a šta bi bilo kad bi mediji pustili drugu stranu, kako se ne boje toga? Bacaju državne pare jer ljudi idu preko izvršenja, a onda to državu košta više?

 

i

Nece da rizikuju. Strah ih je ili nece da rizikuju. A pare nisu njihove. Pri tome uvek ima obrazlozenje tipa, to je namesteno, ja se borim za budzet. A ima i ono, platice se kda neko drugi bude tu, a ja cu imati pare u budzetu dok sam tu…

Link to comment
1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Nece da rizikuju. Strah ih je ili nece da rizikuju. A pare nisu njihove. Pri tome uvek ima obrazlozenje tipa, to je namesteno, ja se borim za budzet. A ima i ono, platice se kda neko drugi bude tu, a ja cu imati pare u budzetu dok sam tu…

Ova država je prebogata, majke mi... 30+ godina gledam kako je pljačkaju, kradu, otimaju, i još nismo bankrotirali, a vidim da ima još prostora da se to nastavi...

 

Jebo ja nas...

 

Link to comment

Meni u poreskom postupku odbili troskove sa obrazlozenjem da je odluka bila očigledno nezakonita tako da mi nije bio potreban advokat 😁

U vezi prinudne naplate, meni su objasnili da se sve sto se prinudno naplati u budzetskim izvestajima prikazuje "povoljnije" nego ako sami isplate, valjda ima veze sa tim da se to ne racuna kao da su sami platili, pa ne moraju da pravdaju

Link to comment

Sad razmišljam da im napišem šta su tražili ili da ih iznapušavam i napišem da sve već imaju i da je njihovo da sabiraju a da je to da li je meni stranka isplatila ili ne stvar poverljivog odnosa između klijenta i advokata i da takve informacije nismo dužni da dostavljamo.

Link to comment
8 hours ago, Moća said:

Čuvari budžeta vol.157845749985544

USvojena mi je žalba u jednom poreskom postupku i određeno je da poreska ustanova plati te troškove. Bilo je tu nekoliko žalbi i sada od poreskog organa dobijamo zahtev da dostavimo specifikaciju svih troškova kao da oni nemaju u predmetu sve žalbe i ostale podneske a onda vrhunac svega da dostavimo sve kopije izdatih računa od strane punomoćnika advokata kao dokaz da je sve to plaćeno :lolol: ja ne mogu više ovo već ide u neko ludilo.

 

Otkad su izdati računi dokaz da je nešto plaćeno :laugh: Možeš izdati 1000 računa, i ne naplatiti 1 dinar. Bolidi.

  • +1 1
Link to comment

Вероватно је тамо неко у халуцинацијама повезао то са ПДВ - ако издаш фактуру мораш да платиш ПДВ, да видимо где је ПДВ и слично а заборавља да је адвокат углавном паушалац.

 

Додуше, као што рекох, мени и даље није 100% јасно да ли смо ми паушалци формално у обавези да уплатимо готовински "пазар" на пословни рачун.

Link to comment
10 hours ago, Hamlet Strašni said:

Вероватно је тамо неко у халуцинацијама повезао то са ПДВ - ако издаш фактуру мораш да платиш ПДВ, да видимо где је ПДВ и слично а заборавља да је адвокат углавном паушалац.

 

Додуше, као што рекох, мени и даље није 100% јасно да ли смо ми паушалци формално у обавези да уплатимо готовински "пазар" на пословни рачун.

Cak i kad je advokat u PDVu, ne mora da dostavlja dokaz da je plaćena usluga ukoliko je stranka fizicko lice. 

Link to comment

Ма да, него мислим да је њихово оно, ај да видимо да ли си наплатио ПДВ на те трошкове, па ако ниси да те дрндамо ако не одустанеш од трошкова...

....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...