Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Sporazum se napravi pre podnošenja sudu. Sudu se predaje predlog za sporazumni razvod u kome je regulisano vršenje roditeljskog prava i podela imovine. 

Ako se upišu sa 1/2 na stanu, svako moze da proda samo svoj udeo. 

Ako jedno hoce da se proda stan, a drugo ne, onda se pokreće postupak fizičke deobe, pa kad se utvrdi da stan nije deljiv odredjuje se deoba prodajom, koju sprovodi izvrsitelj. 

Link to comment
1 hour ago, Uskebasi said:

Ako jedno hoce da se proda stan, a drugo ne, onda se pokreće postupak fizičke deobe, pa kad se utvrdi da stan nije deljiv odredjuje se deoba prodajom, koju sprovodi izvrsitelj. 

koliko to može najduže da traje u teoriji?

Link to comment
10 minutes ago, Tihajeza said:

i da li izvršiteljska prodaja bude fer i tržišna ili se prođe lošije?

Uvek je lošije... Nek gledaju da prodaju da do tog ne dođe... Izvršitelj, po zakonu kreće licitaciju od niže cene od tržišne... I uzima svoj deo za učešće u zajebanciji...

Link to comment
Uvek je lošije... Nek gledaju da prodaju da do tog ne dođe... Izvršitelj, po zakonu kreće licitaciju od niže cene od tržišne... I uzima svoj deo za učešće u zajebanciji...
Ja sam u daljoj familiji imao takvu "prodaju" i oni su dobili ukupno 45% posto cene.
To im je tako jer nisu imali poverenja jedno u drugo. Tripovali su da će u klasičnoj prodaji neko nekog preveslati.
I tako im i treba!

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

Ja sam u daljoj familiji imao takvu "prodaju" i oni su dobili ukupno 45% posto cene.
To im je tako jer nisu imali poverenja jedno u drugo. Tripovali su da će u klasičnoj prodaji neko nekog preveslati.
I tako im i treba!

.... Shiit has hit the fan!
 

To je bilo po starom zakonu, sad više ne može ispod 50%...

 

Link to comment
8 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ja sam u daljoj familiji imao takvu "prodaju" i oni su dobili ukupno 45% posto cene.
To im je tako jer nisu imali poverenja jedno u drugo. Tripovali su da će u klasičnoj prodaji neko nekog preveslati.
I tako im i treba!

.... Shiit has hit the fan!
 

a koliko je trajalo?

Link to comment
To je bilo po starom zakonu, sad više ne može ispod 50%...
 
Dobro je da je tako, mada i 50%, zato što ne možete da se dogovorite je brutalno, mada možda ibtreba tako...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

Dobro je da je tako, mada i 50%, zato što ne možete da se dogovorite je brutalno, mada možda ibtreba tako...

.... Shiit has hit the fan!
 

Pa prva prodaja kree od 70%, druga od 50%, ako se ne varam...

 

Problem je do sad (milim sve što je išlo po starom zakonu i što će i dalje ići, dok ne krenu da se primaju predmeti po novom) što se skupi ekipa, dogovori i na 70% nikog neće da puste na licitaciju... Fizički ne puste nikog da uđe kod izvršitelja... Onda to ponove na 50%, ali jedan od njih uđe i izlicitira...

 

Pokušavali su pojedini izvršitelji da zovu pandure, ispostavlo bi se da su u ekipi™ uglavnom bivše kolege ili kolege na bolovanju... Pa su se panduri pravili ludi... I tako su neki™ zarađivali lepo...

 

E sad će biti poštenije, koliko je to moguće, jer će se elektronski licitirati, pa niko ne može da te spreči da licitiraš... No, ja tu vidim neke druge probleme, ali su svakako manji od ovoga...

Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

koliko to može najduže da traje u teoriji?

U principu postupak kod izvrsitelja traje kratko. Ako nema nekih nepredvidjenih okolnosti sve moze da se zavrsi za 3 meseca. Ono sto je lose je to sto se po pravilu ne postigne ocekivana cena, pa stan ode za 50% procenjene vrednosti (koja je u startu procenjena malo nize od realne) i sto troskovi postupka budu veoma visoki (od 100k pa na vise), pa kad podvuces crtu, prodajom izvuces manje od pola onoga sto bi dobio u slobodnoj prodaji.

Link to comment
Ta prodaja može da bude zgodna ako jedna strana hoće da isplati drugu, a druga zateže sa cenom. 
 
Suvlasnik može da licitira a ima i pravo preče kupovine
E vidiš...
A to npr posle ostavine naprimer?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
45 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ta prodaja može da bude zgodna ako jedna strana hoće da isplati drugu, a druga zateže sa cenom. 
 

Suvlasnik može da licitira a ima i pravo preče kupovine

A šta ako obe strane hoće da se koriste pravom preče kupovine, a imaju jednake udele? 

Link to comment
A šta ako obe strane hoće da se koriste pravom preče kupovine, a imaju jednake udele? 
Osoba Ai B imaju jednake udele.Osoba A pokreće postupak o sudskoj prodaji nekretnine,onda osoba B ima pravo preče kupovine.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...