Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Hvala puno!

provericu jos jednom taj kupoprodajni ugovor, ako je on zaista OK ko sto moji tvrde, onda ce to ici relativno lako

(posto je taj pera upisan u katastru a ne njegovi naslednici)

Link to comment

Da li je pisao neko Predlog za određivanje datuma i mesta rođenja?
Imam klijenta iz okoline Đakovice kome to mora da se uradi kako bi dobio naše papire, rođen je tamo 80 i neke ali papire nema sve uništeno u ratu.

Koji je uopšte sud nadležan kod nas za te sa Kosova?

Link to comment

Pitanje o predlogu za izvrsenje presude... Imamo presudu i sad treba predati sudu predlog za izvrsenje, da li mozemo mi kao poverilac da to napisemo ili mora advokat, punomocnik? U smislu da bi izbegli placanje advokatu posto ima onih obrazaca na netu pa moze da se lako napise i tako... Unapred ve zahvaljujem :)

Link to comment

Poverioca ništa ne sprečava da sam napiše i podnese predlog za izvršenje, ako ume to da uradi, ali imaj na umu da svakako ima pravo da naplati i troškove izvršnog postupka od dužnika, uključujući i troškove angažovanja advokata.

Link to comment

Hvala puno, i jos nesto, ko odredjuje izvrsitelja? Posto u ovim obrascima koje smo skinuli pise da treba mi da predlozimo izvrsitelja... Deluje mi bzvz ili je mozda neki zastareli obrazac... Pretpostavljam da sud odredjuje i dodeljuje posao izvrsenja tom i tom izvrsitelju po svom nekom kriterijumu.

Link to comment

Poverilac određuje izvršitelja u predlogu, s tim da postoje određeni izuzeci kod potraživanja koja potiču iz komunalnih i srodnih delatnosti, gde poverilac najpre mora da se obrati Komori izvršitelja, da bi mu onda odredila izvršitelja koji će biti naveden u predlogu za izvršenje.

 

Treba obratiti pažnju na mesnu nadležnost izvršitelja.

Link to comment

Pitanje oko grobnih mesta:

 

Ko ima "pravo" na isto i obavezu placanja, ako je prethodni "vlasnik" preminuo. Ne znam kako ovo tacno funkcionise, zato navodnici.

 

Pretpostavljam da se to vodi na nekoga. Ako je ta osoba preminula, i odradjena je ostavinska rasprava, bez da se grobno mesto pominjalo - sta se onda desava?

 

Ili, ako je lakse konkretno: moja majka ima papire za grobno mesto u kome su njena majka, sestra po majci i ocuh (umrli po tom redu). Mislim da je poslednje placanje izvrsio ocuh dok je bio ziv i da se to vodi na njega. On ima nekih svojih 5-6 naslednika (brace i sestara), ali osim stana nista drugo nije bilo predmet ostavinske rasprave.

 

Sad istice zakup i treba da se ponovo plati. Da li to moze ona da uradi sa tim prethodnim papirima, ili treba da se nekako uradi prenos toga? Da li moze bilo kako to da se prenese na nju?

Link to comment

Koliko znam grobno mesto se prenosi ostavinom kao i sve.
E sad da li vi treba da radite dopunu ostavinske ili šta nemam pojma.
Plaćanje nije problem može da plaća bilo ko..

EDIT: Hamlet brži

.... Shiit has hit the fan!



Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...