Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

13 hours ago, goofs said:

Zna li neko kako da "poguram" predmet u katastru? Moze i na pp, jasno mi je otprilike sta treba da se radi, ali ne znam kako? Predali smo papire jos pre 9 meseci, ni traga ni glasa od bilo kakvog resenja, a polako pocinje da nam gori pod nogama.

 

Ja sam u Pancevu u martu, pred koronu, uhvatila poslednji voz i dobila resenje. Isla sam dva tri puta, na salteru mi zena rekla da odem kod sefovice da pitam, ja pitala, ona kaze nemaju dovoljno ljudi, kasne, ali ako mi je bas hitno ... Meni tad nije bilo bas hitno pa sam jos malo sacekala, pa otisla posle tri nedelje opet i opet ista prica. Tad sam rekla da imamo kupca za stan i da nam je hitno. Imala sam utisak da su stvarno u guzvi, a palo mi je na pamet da bombonjera ili tako nesto mozda ne bi bila na odmet ... Mislim da sve zavisi na koga naletis.  Osim toga, imala sam utisak da notari vrlo blisko saradjuju sa katastrom, pa u zavisnosti sta ti treba, ako posle ides kod notara sa resenjem mozda on/a moze da pogura ako treba ili bar da te posavetuje.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kako mogu da znam da li je reseno stambeno pitanje moje majke?

Ona se razvela od mog oca, i zivi u kuci koju su sagradili njena dva brata, ona, i otac. 

Otac je preminuo, mama njena tj moja baka je ziva, ne zivi u toj kuci, jedan brat je preminuo. Dakle ostali su u toj kuci samo moja majka i njen brat. Sa kojim je u jako losim odnosima, bukvalno na krv i noz. On se rasirio na drugi i treci sprat, uzeo dvoriste i garazu, dok moja majka je u prizemlju.

Recite mi kako sada ide nasledstvo. Taj deo od brata koji je preminuo je otislo ocu? Sada kada je otac moje majke umro kome ide i kako se to deli? Ko ima pravo da pokrene ostavinsku raspravu. Kako mogu dvoriste i garazu da oslobodim ili pravilno rasporedim. Bulvalno ima tananu putanju do svog ulaza jer je on celo dvoriste pregradio plus uzeo garazu. Nista mi nije jasno. 

Ona tu zivi 20 godina. Prijavljena je. Placa struju i komunalije. Ne znam da li placa porez.

Link to comment
3 hours ago, Rowanoke said:

Kako mogu da znam da li je reseno stambeno pitanje moje majke?

Ona se razvela od mog oca, i zivi u kuci koju su sagradili njena dva brata, ona, i otac. 

Otac je preminuo, mama njena tj moja baka je ziva, ne zivi u toj kuci, jedan brat je preminuo. Dakle ostali su u toj kuci samo moja majka i njen brat. Sa kojim je u jako losim odnosima, bukvalno na krv i noz. On se rasirio na drugi i treci sprat, uzeo dvoriste i garazu, dok moja majka je u prizemlju.

Recite mi kako sada ide nasledstvo. Taj deo od brata koji je preminuo je otislo ocu? Sada kada je otac moje majke umro kome ide i kako se to deli? Ko ima pravo da pokrene ostavinsku raspravu. Kako mogu dvoriste i garazu da oslobodim ili pravilno rasporedim. Bulvalno ima tananu putanju do svog ulaza jer je on celo dvoriste pregradio plus uzeo garazu. Nista mi nije jasno. 

Ona tu zivi 20 godina. Prijavljena je. Placa struju i komunalije. Ne znam da li placa porez.

Osim ovog što je Moća pitao, da li je kuća građena pre ili posle razvoda, da li je brat koji je preminuo imao dece? Svako zainteresovan svakako može da pokrene ostavinsku. Postoje i postupci da se imovinska zajednica podeli, fizički ili prodajom, kao i da se uredi korišćenje dvorišta ako suvlasnici ne mogu da se podele..

Link to comment
On 12.8.2020. at 16:16, Hamlet Strašni said:

Osim ovog što je Moća pitao, da li je kuća građena pre ili posle razvoda, da li je brat koji je preminuo imao dece? Svako zainteresovan svakako može da pokrene ostavinsku. Postoje i postupci da se imovinska zajednica podeli, fizički ili prodajom, kao i da se uredi korišćenje dvorišta ako suvlasnici ne mogu da se podele..

Brat nije imao dece. Supruga njegova se odrekla potrazivanja u korist moje majke. Ali onda sledi pakao od Brata. Ta kuca je gradjena pre nego sto su se moji uzeli u 80tim godinama proslog veka. 

Drugi brat ima dva sprata heeej. 

 

Kako moze moja majka da zastiti svoja prava i da ima normalan pristup ulazu.

Link to comment

Da pitam:
Slikana je javna površina, neka vozila u prekršaju.
Na snimku se između ostalog vidi porodica "koja prolazi kroz kadar", ali ona nije svrha snimanja.
Snimak okačen na društvene mreže.
Roditelj kontaktira onoga ko je okačio snimak i traži da se skine snimak "jer je njegovo dete na snimku". Pret tužbom i traži telefon.
Vlasnik snimka ga moli da dokaže identitet slanjem svoje slike da uporedi ko traži da se snimak skine.
Posle toga vlasnik skida snimak sa sajta gde ga je okačio i obaveštava osobu koja je to tražila.
Sad iako je snimak sklonjen osoba koja je tražila da se snimak skloni kaže da je "prijavio miliciji sve".

Zanima me koliko to ima šanse da stigne do prijave, suda čega već...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...