Jump to content
IGNORED

Diskus hernia - i generalno stomak/ledja


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

Dobro, ja nemam diskus herniju, ovo je nešto drugo. Nisam znao da je štetno u prvom slučaju.Nego, kako tvoja leđa sad? Uspeo nešto da središ, bar malo?
Uspeo... malo. Idem na svaka 3 meseca na 3-4 termina kod nekog kiropraktičara (tj. on dolazi, kolje po kućama, nosi svoj alat :D ). Za svaku preporuku, ako nekome treba. Relativno normalno funkcionišem, odigram ponekad i neki fudbal.
Link to comment
  • Replies 341
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vasilij Zajcev

    42

  • wall

    29

  • Tihajeza

    22

  • gagilija

    22

bio sam na MR i rezultat je los - teska diskus hernia L5-S1, a lecenje moguce iskljucivo hiriski. to kazu radiolog KBC i neurolog VMA, a idem jos kod neurohirurga KC u ponedeljak jutro, pa ako se poklopi i njegova procena idem pod noz. najverovatnije upravo tamo, nacelniku pod ruku (nema zajebancije kad mi se radi o "radilici")ironija je sto se ja osecam 50% bolje, ispravljen 90% po centralnoj osi ali opet sa nesnosim bolovima nocu. lezanje mi najteze pada, danas nisam mogao da udjem na staru magnetnu (ima pojas sa prikljuckom koji ti se obavija oko struka) nego su morali da me upute na polikliniku gde ima novi aparat (taj pojas je integrisan u tu "fioku" u koju te stave) sa nekim anatomskim jastukom za desnu nogu. ipak, prilicno neprijatno, trebalo je izdrzati 15min teskih bolova u desnoj nozi fiksiran pojasom kao u mrtvackom sanduku. zvuke necu ni opisivati...bilo kako bilo, sad znam na cemu sam i dobro se osecam zbog toga. jedino sto oko zgrade trckaraju ove male sa Univerzijade u trenerkicama i sorcicima, a ja na terasi kao oni stari lavovi sto im je slomljena vilica, samo gledam kako antilope prolaze... nista, sta da vam kazem "na kraju" :P , vezbajte ledja i stomak ljudi, i istezite se dobro

Link to comment

E moj Zajceve od stotinu ljeta... ti si mene hteo da cuvas na furunaskom basketu? Ovakvog strasnog nindzu i jos boljeg coveka? Ccc... obrukao bi' te kao onomad Karter onog Vajsa :lol: Nego, klin se klinom izbija pa ti lepo kreni da radis mrtvo dizanje. Ionako si vec totalno sjeban pa ne moze da skodi, a mozda pomogne. Kreni sa 100kg x 10 ponavljanja pa dokle doguras, a onda i hiperekstenziju, da dodatno pogodis taj donji deo ledja. Ajde polako i javi kako napredujes.

Link to comment
E moj Zajceve od stotinu ljeta... ti si mene hteo da cuvas na furunaskom basketu? Ovakvog strasnog nindzu i jos boljeg coveka? Ccc... obrukao bi' te kao onomad Karter onog Vajsa :lol:
dodji pickice, dodji purgeru, jebemteusta skrbava!koliko sam ja bildera poslao na pilates, ti toliko basketa nisi odigrao u zivotu :D
Link to comment

Ja nisam bilder nego atleta ^_^ Jebiga, dao sam ti dzabe savet za jacanje donjeg dela + 'teo da te postedim na basketu a ti ovako... i jos si me prekinuo u dopisivanju s ovom jednom taman kad je pocela o intimnoj depilaciji i erockoj masazi :( Ima da ti opravim tu diskus herniju tako da vise nikad neces nista osetiti angry.gif

Link to comment

Matori, pretpostavljam kako ti je, ali pomisli samo kako bi se osecao da je sada, recimo, kraj oktobra ili pocetak novembra. Pa da Hramom kosarke defiluju kojekakvi Macvani, Cvetkovici, Brezeci i ini™, a da ja, sa svojim umilnim glasicem, pa jos iz bele loze, moram da ih vredjam u tvom odsustvu. Zamisli kakva bi to sprdnja bila. Ovako ces barem biti u stroju kad najesen kaznena ekspedicija velikog stratega i psihologa, sada i zvanicno najboljeg evropskog trenera, krene u jos jedan pohod ka vrhu starog kontinenta.Drz' se, burazeru, uz tebe smo.

Link to comment

fala bato, bicu fit za pocetak sezone. mozda izvacarim mesto pored parketa za osobe u kolicima, pa Maricica malo "provozam" po parketu...nemam gepek, jbg, pa cu ga vezati nekom sajlom

Ja nisam bilder nego atleta ^_^ Jebiga, dao sam ti dzabe savet za jacanje donjeg dela + 'teo da te postedim na basketu a ti ovako... i jos si me prekinuo u dopisivanju s ovom jednom taman kad je pocela o intimnoj depilaciji i erockoj masazi :(
ja da bih se zagrejao za basket polomim dve-tri atlete, onda u takmicarskom delu igre bilderima punim ortopediju Urgentnog. imam ugovor sa njima, procenat od participacije......a kad te vratim u fetus polozaj sa misicnim volumenom kao kad si imao tri meseca, kad budes funkcionisao kroz cevcice i kad te bude bolelo i kad trepces, ima da ti donesem neku od tih tvojih izvajanih prepicki u bolnicku sobu i otkinem je na tvoje oci sat i po u stand up-u bez prislona. drzeci buksnu u jednoj i veliki Becks u drugoj ruci (kucka ce ionako biti duboko armirana)
Link to comment
fala bato, bicu fit za pocetak sezone. mozda izvacarim mesto pored parketa za osobe u kolicima, pa Maricica malo "provozam" po parketu...nemam gepek, jbg, pa cu ga vezati nekom sajlomja da bih se zagrejao za basket polomim dve-tri atlete, onda u takmicarskom delu igre bilderima punim ortopediju Urgentnog. imam ugovor sa njima, procenat od participacije......a kad te vratim u fetus polozaj sa misicnim volumenom kao kad si imao tri meseca, kad budes funkcionisao kroz cevcice i kad te bude bolelo i kad trepces, ima da ti donesem neku od tih tvojih izvajanih prepicki u bolnicku sobu i otkinem je na tvoje oci sat i po u stand up-u bez prislona. drzeci buksnu u jednoj i veliki Becks u drugoj ruci (kucka ce ionako biti duboko armirana)
:cry:hebote zajcev kako ti to lepo pričaš, je l' smem da istetoviram "hebo me Zajcev" preko grudi...majkemimi dodže
Link to comment

Ha! Pa nisam ja bilo kakav atleta, Betmen i ja k'o braca rodjena! Ali kreativan si, priznajem, verovatno zato sto si se raspao i sad samo sedis kuci i visis po netu pa ti ideje naviru k'o od sale.A ovo za sat i po bez prislona lazes kao pas.. pa jos sa nekom fitnes ribom - nema sanse. Pa jebote, ja bi' to jedva izdrzao a sa Kriptona sam i nemam diskus herniju :P

Link to comment

Drži se, Zajcevljevu! Pratio sam ovu tvoju anabazu u par zadnjih dana i naravno sam sam sebi čestitao kako sam fit, istegnut i razgibaT, a vidi onoga, tj. tebe. Onda dođe petak, 1 šut iz okreta uz snažnu torziju po kičmenoj osi i raspade mi se trtica kao da je od lego kockica. Prespavao sam subotu u najvećem strahu sve se prevrćući s lijevoga na desni bok. Pa onda opet naravno na lijevi. I tako prođe dan. Imam neki nejasan osjećaj da je vlaga doprinijela, ali nemam dokaza. Danas nema one boli pri svakom okretu, ali osjećam kao nekakve tektonske procese tamo gdje počinju leđa. Zadnje lože su mi u spazmama, a bojim se protegnuti. A slijedeći meč je u srijedu, ne bih htio propustiti. S tim u vezi me jako zaintrigirala čarobna konjska mast. Ima li neki generički naziv, da obiđem i ja lokalne konjske apoteke?

Link to comment
Zajcev = Zdravko Škender
:lol: jebi se! pored kijanja, smeh me ubija
Drži se, Zajcevljevu! Pratio sam ovu tvoju anabazu u par zadnjih dana i naravno sam sam sebi čestitao kako sam fit, istegnut i razgibaT, a vidi onoga, tj. tebe. Onda dođe petak, 1 šut iz okreta uz snažnu torziju po kičmenoj osi i raspade mi se trtica kao da je od lego kockica. Prespavao sam subotu u najvećem strahu sve se prevrćući s lijevoga na desni bok. Pa onda opet naravno na lijevi. I tako prođe dan. Imam neki nejasan osjećaj da je vlaga doprinijela, ali nemam dokaza. Danas nema one boli pri svakom okretu, ali osjećam kao nekakve tektonske procese tamo gdje počinju leđa. Zadnje lože su mi u spazmama, a bojim se protegnuti. A slijedeći meč je u srijedu, ne bih htio propustiti. S tim u vezi me jako zaintrigirala čarobna konjska mast. Ima li neki generički naziv, da obiđem i ja lokalne konjske apoteke?
ne citas me pazljivo, vidim ja :P
latest up-date: kupio sam famoznu "konjsku mast". lek se zove Ihtiol-kamfor, ako vam je glupo da je trazite kao konjsku :D ...na kraju krajeva, ima nacrtanu i kravu, i ovcu, i svinju, kucu i macu. naravno, meni je :piggy: ulila poverenjei da, ako vam je glupo da u veterinarskoj trazite lek za svoje bliznje, ima ga i u Pet centru :P ...bilo kako bilo, glavni sastojak je taj "kamfor". on se nalazi i u toj nemackoj varijanti (SanDitan), koja je zelenkasta i u gelu. ova prva je mast u tubi, braon boje i malo benzinskog mirisa. ovaj zeleni gel izgleda skroz sajber i udara na mentol (najslicnije Biofrizu, za osobe sa koji imaju bogato iskustvo sa sportskim povredama)
ovaj domaci smrdi i izgleda kao mehanicka mast, nema neku povrsinsku senzaciju (hladi, greje, trni) ali od svih probanih jebe kevu u efektu. kapiram da truje sve unutra do 2cm dubine :D mislim da ti je to too heavy, ovaj Ticerov Ben-Gay ti uopste nije los za to. kapiram da si istegao te sitne ligamente ako je bila jaka rotacija. meni se to desavalo na skijanju
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...