Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

bas steta sto se vise ne koristiovde raste kao korov - svako dvoriste ima jedan zbun..
I u Nemackoj je ista stvar (korov). Divan je taj prost kolach od rabarbe, Ja i kompot pravim od te crvene biljke,uzasno je kisela ( ali je prijatna ta kiselina nije kao limun) ta biljka, zasladjujem kompot veshatckimsecerom( trebalo bi kilo pravog na sto grama rabarbe), ali kolac zasladjujem normalnim secerom.Dzem je jako ukusan, a josh ako se rabarba pomesha sa jagodama :wub:
Link to comment
I u Nemackoj je ista stvar (korov). Divan je taj prost kolach od rabarbe, Ja i kompot pravim od te crvene biljke,uzasno je kisela ( ali je prijatna ta kiselina nije kao limun) ta biljka, zasladjujem kompot veshatckimsecerom( trebalo bi kilo pravog na sto grama rabarbe), ali kolac zasladjujem normalnim secerom.Dzem je jako ukusan, a josh ako se rabarba pomesha sa jagodama :wub:
jao ja jela juce sladoled :Hail: koje odvaljivanje! ogromna porcija, sa sve svezim jagodama i nekim prelivommislim da mi se jos vari u stomaku. ocu i ja recept bilo kakav za rabarbu
Link to comment

ha, naso sam Marmite i dono dva iz Londona. pre toga sam ga oprezno probao u hotelu, za dorucakuprkos onima koju se me savetovali da ga ne probam, materija sa ukusom koncentrovane moce od svinjskog pecenja konacno je nasla put do mog srca, stomaka i frizidera. ovo je opako dobro, a tek razvijam ideje sta cu sve da mu radim.... cool.gif

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

čitam postove ovde i javi mi se želja...zna li neko da li i gde mogu u beogradu da se kupe, khm, alternativne pečurke u svežem stanju? mislim na vrganje, lisičarke, slinavke, rujnice, sunčanice...

Link to comment
zna li neko da li i gde mogu u beogradu da se kupe, khm, alternativne pečurke u svežem stanju? mislim na vrganje, lisičarke, slinavke, rujnice, sunčanice...
kad je kojoj sezona, ima ih na bajlonijevoj, glavni ulaz, s desne strane, tezga pored stepenica za mlecno-kokosiju pijacu. suvonjav tip, ima svasta.poz
Link to comment
kad je kojoj sezona, ima ih na bajlonijevoj, glavni ulaz, s desne strane, tezga pored stepenica za mlecno-kokosiju pijacu. suvonjav tip, ima svasta.poz
you've just made my day :), tj. fala puno!
Link to comment
čitam postove ovde i javi mi se želja...zna li neko da li i gde mogu u beogradu da se kupe, khm, alternativne pečurke u svežem stanju? mislim na vrganje, lisičarke, slinavke, rujnice, sunčanice...
Na Kaleniću na bar dve tezge (od ukupno 4-5 na kojima se prodaju sveprisutni šampinjoni) bude i drugih pečuraka, najčešće šitaki ili bukovača (kojih doduše ima i po samoposlugama).Ove subote na jednoj tezgi su imali neke žuto-prljave pečurke za koje je prodavačica rekla da su mlečnice. Nisu me vizuelno privukle za konzumaciju pa sam uzela šitake ali se prisećam objašnjenja da iz njih curi mlečnasta tečnost sa kojom pri obradi nešto treba uraditi...U svakom slučaju skoro svakog vikenda na te dve tezge ima nešto od te alternative, raspitaj se kod prodavaca šta sve i kad donose.
Link to comment

Pijaca Stari Merkator, na donjem nivou, desno od stepenica, ima jedan visoki mršavi čika koji subotom i nedeljom prodaje najneverovatnije vrste pečuraka.

Link to comment

hvala oboma za dodatne informacije :)kalenić mi je matična pijaca, te znam za šitake, ali ne znam kako ne spazih ove mlečnice. nisam siguran da li one ili rujnice imaju fin ljutkasto-slankasti ukus kad se bace na plotnu...ovog čiku s nbg-a ćemo overimo ;)inače, meni su ove slinavke koje sam spomenuo među favoritima. one su iz porodice vrganja, samo manje cenjene. prepoznaju se po sluzavom vrhu i žućkastom mesu sunđeraste strukture. (to kod prodavaca tražiti, nikako u šumi :D) i kada se pohuju (sve sa prezlama u pohu), pa još onako da ispadnu hrskave (može to lepo da se uradi ako se vežba sa draj kukerom, i to sa jako malo ulja, u čemu je i fora, je li), to vam je meni provod vrhunski uz pomfrit i salaticu :)

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...