Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Tražila je žena recept a ne gde ima da se kupi gotov.

 

S tim u vezi, @aram (:wub:) i ostali poznavaoci, treba mi uputstvo kako da otkostim veliki ćureći batak i karabatak (razdvojeni su) ali u komadu, tako da mogu da dobijene komade mesa izravnjam i nafilujem pa urolam u mrežicu i tako pečem u rerni. Verovatno sam konfuzna :unsure:

Link to comment

Ja krenem od najužeg dela bataka, tu napravim rez i idem nožem uz kost, naravno, to izgleda kao da deljem ALI gets shit done 😁, kad dođem do onog zgloba opkrojim sa nožem, pa onda malo čupam/kopam jer tu ima žilica, i posle tog rovokopačkog dela, opet nastavljam nožem uz kost, e tu već stignem do kraja karabataka.

I ovo sam sve naučila iz YouTube tutorijala gledajući kako Turci to rade, još jedanput, Istok P.je u pravu- šta će ti škola.

 

Edited by makondo
  • Wub 2
Link to comment
37 minutes ago, Valkyrie said:

Tražila je žena recept a ne gde ima da se kupi gotov.

 

S tim u vezi, @aram (:wub:) i ostali poznavaoci, treba mi uputstvo kako da otkostim veliki ćureći batak i karabatak (razdvojeni su) ali u komadu, tako da mogu da dobijene komade mesa izravnjam i nafilujem pa urolam u mrežicu i tako pečem u rerni. Verovatno sam konfuzna :unsure:

Nabavio jedan ovakav skalpel i sa njim.Da se naostriti ludacki i taman je elastican i 10cm ostrica za perad izmisljena.25E4E8A3-1F56-47A8-82D5-18DFF36EACB4.thumb.png.98e7039356eed7fd483029b281417fae.png

  • Hvala 1
Link to comment

@makondo tako nekako sam i planirala, precizno dok ide a kad zapne da čerupam.

Da li dobijen komad raširiš as it is ili eventualno ga stanjiš ako je deblji na nekom delu pa ga nastaviš da bude veći po cm2 a ne cm3? 

Link to comment

@Valkyrie
Nisam ti za ovo stručan, ja to uvek tražim od mesara da mi uradi. Ćureći batak pored kosti ima i tzv. feather bones, da li 7 ili 9 komada ne sećam se, koje isto treba izvaditi jer su nejestive. Nikakva marinada niti termička obrada ne pomažu.

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Valkyrie said:

Tražila je žena recept a ne gde ima da se kupi gotov.

 

S tim u vezi, @aram (:wub:) i ostali poznavaoci, treba mi uputstvo kako da otkostim veliki ćureći batak i karabatak (razdvojeni su) ali u komadu, tako da mogu da dobijene komade mesa izravnjam i nafilujem pa urolam u mrežicu i tako pečem u rerni. Verovatno sam konfuzna :unsure:

izvini sto sam podelio iskustvo.
 

  • Wub 1
Link to comment
  • 1 month later...

Imam onu kuvanu cveklu iz Lidla (samo kuvano, u kesici, vakumirano) i rad sam da probam neki drugi recept u onosu na onaj gde sto isecka, doda mulje, sirće, malo soli i kima opciono, koliko ko voli (ili ne voli). Čini mi se da je i bilo reči na tu temu, ali sad to ne mogu da nađem. Ideje dobrošle :)

 

Link to comment

Spremao sam jagnjeći kari sa cveklom, pri čemu sam koristio svežu, a verujem da možeš da koristiš i tu kuvanu.

 

Jagnjeće meso od otkošćenog buta, isečeš na kockice i propržiš da dobije rumenu boju.

Odvadiš meso, pa na toj masnoći propržiš sitno seckani crveni luk da omekne.

Ovde bih dodao na sitne kockice iseckanu cveklu i pržio kratko sa lukom.

Vratiti meso u posudu.

Sve začiniti: solju, biberom, crvenim biberom, paprikom, kimom, korijanderom, cimetom, zvezdastim anisom.

Naliti vodom, poklopiti i kuvati na umerenoj vatri dok meso potpuno ne omekša.

Poslužiti uz basmati pirinač, sveži korijander,...

 

Možeš da napraviš rižoto sa cveklom, pire od cvekle kao prilog za neko jelo, čorbu od cvekle, za šta mislim da nisu potrebni recepti, osim generalno uputstva da uz cveklu koristiš namirnice slične boje (crveni luk, crvenu papriku,....).

  • +1 2
Link to comment
  • 4 weeks later...

Pomagajte ljudi nekim predlogom.

Evo ovako. Pravim zurku iznenadjenja dragoj osobi za rodjendan. Bice desetak ljudi. Pola gostiju voli da krka (slavljenica je u toj grupi), druga polovina onako. Pice i zasladjenje nije moj posao. Moj posao je hrana i imam pomoc jos jedne osobe. 

Nemam nikakvu ideju sta da spremam, a necu bas da se polomim. E sad ovako zamisljam Bez puno pompe, ali lepo :D.

Ako slucajno neki majstor za kulinarstvo ima neku ideju dobro bi bilo. To ce sve biti u mojoj kuci, dolaze u obzir sve namirnice

Link to comment

To što nećeš baš da se polomiš nam kazuje da ti osoba i nije toliko draga. U tom slučaju je Glovo tvoj prijatelj.

 

Moji planovi za danas (silom prilika biće nerealizovani), a obično se i vrte oko jagnjetine, posebno u letnjim mesecima, uključivali su jagnjeće ražnjiće, favu, tabule, pečeni celer, caciki, grilovani sir, paradajz sa mocarelom i bosiljkom,...

 

Nisi napisala kako obrok treba da izgleda, odnosno hoćete li sesti za sto da jedete?

Edited by Ras
  • Hvala 1
Link to comment
21 minutes ago, Ras said:

To što nećeš baš da se polomiš nam kazuje da ti osoba i nije toliko draga. U tom slučaju je Glovo tvoj prijatelj.

 

Moji planovi za danas (silom prilika biće nerealizovani), a obično se i vrte oko jagnjetine, posebno u letnjim mesecima, uključivali su jagnjeće ražnjiće, favu, tabule, pečeni celer, caciki, grilovani sir, paradajz sa mocarelom i bosiljkom,...

 

Nisi napisala kako obrok treba da izgleda, odnosno hoćete li sesti za sto da jedete?

Bas sam slaba sa spremanjem jagnjetine :sad:

Obrok je za stolom, moze puno salata i nekih djakonija. 

Ovo je moja ideja, bas mi je draga (to mi je sestra :D) i hocu sve ovo u nevreme (sad sam u haosu oko skole i svega) otud da se ne polomim 

Link to comment
1 hour ago, Sandradjer said:

Pomagajte ljudi nekim predlogom.

Evo ovako. Pravim zurku iznenadjenja dragoj osobi za rodjendan. Bice desetak ljudi. Pola gostiju voli da krka (slavljenica je u toj grupi), druga polovina onako. Pice i zasladjenje nije moj posao. Moj posao je hrana i imam pomoc jos jedne osobe. 

Nemam nikakvu ideju sta da spremam, a necu bas da se polomim. E sad ovako zamisljam Bez puno pompe, ali lepo :D.

Ako slucajno neki majstor za kulinarstvo ima neku ideju dobro bi bilo. To ce sve biti u mojoj kuci, dolaze u obzir sve namirnice

 

Neki ketering za nabosti, ima dobrih kombinacija, samo se izbudžetiraj valjano.

Ako bi se malko više cimala, obzirom na lepo vreme mislim da su sliders dobro rešenje, nađi ko radi dobre buns i napravi za svakog po par, skuvaj džem od crvenog luka (nije zapravo veliko cimanje) i uradi 5-6-7 različitih preliva, senf-med, nešto ljuto, pavlaka vlašac/beli luk, hrskavi crni luk, taj džem od luka i može da bude make your own slider, malo zeleniša, tanko sečem krastavac i paradajz i biće top.

 

Možeš slično ali lakše malo, bez pljeka, sa puter-kroasanima iz lidla, napraviš kroasan sendviče, pa malo začiniš raznim sirevima, za hladnije zalogaje možda.

 

Uz to uvek možeš da ideš na neke bruskete i budeš kreativna sa mesom, sirom, salatom i aranžmanom, više kao slagalica, to je i najlakše. Onda samo ubaciš neku opaku salatu ili dve, urnebes i mimoza (letnji).


Mislim, baš ima mnogo pravaca. Razmisli o prostoru i tome kako će se ljudi kretati i šta je najlakše za hendlanje, da ta klopa ide lagano i nema pritiska da se sedne, ako se nema gde sesti :)

 

 

EDIT: ako ti treba još ideja, ovi su relativno dobri - imaju dobre kombinacije, malo listaj, možda ti da ideju, a i predstavu o budžetima

https://pocoloco.rs/product-category/slano-ketering-posluzenje/

 

Edited by Vapad
  • Hvala 1
Link to comment

@Vapad

Hvala ti za ovo pocoloco, moram da pokupim inspiraciju.

Problematicno mi je da zadovoljim ove sto vole da jedu i ove koji jedu travke.

Najlakse mi je da ispecem neko mesiste i onda napravim nekoliko raznih salata i verovatno ce tako i biti. Samo sam htela nesto malo neobicnije 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...