Jump to content
IGNORED

Excel pitanja


Recommended Posts

Promeni ekstenziju sa CSV u TXT... Otvori fajl, tako što ćeš prvo otvoriti EXCEL, pa open, pa na dijalogo odaberi tip fajla TXT, pa odaberi fajl...Pojavi se novi dijalog, odaberi delimited, next, pa semicolon, pa next, pa finish... I to je to...
EDIT: Videti sledeci post! :) Edited by Nesh
Link to comment
  • 3 weeks later...

excel 2007 - kako se gasi automatsko formatiranje ćelija? problem - ćelija u general formatu, unesem npr. 10.77, izbacuje mi okt.77 - ćelija u number formatu, unesem 10.77, izbacuje 28399,00rešim stvar unošenjem 10,77 (sa zarezom), no potrebno mi je u us decimalnom formatu, 10.77 jes malo konfuzno, al tako je

Edited by Gonzo
Link to comment
excel 2007 - kako se gasi automatsko formatiranje ćelija? problem - ćelija u general formatu, unesem npr. 10.77, izbacuje mi okt.77 - ćelija u number formatu, unesem 10.77, izbacuje 28399,00rešim stvar unošenjem 10,77 (sa zarezom), no potrebno mi je u us decimalnom formatu, 10.77 jes malo konfuzno, al tako je
Задај јој неки други формат (генерал).
Link to comment

upravo to rekoh, ćelija general format, ukucam 10.77, izbaci datum, vratim se na istu ćeliju, formatiram je kao general dobijam 28399, formatiram je kao number daje 28399,00. hoću reći nemoguće je da promenom formatiranja dobijem decimalan broj formatiran po (j)US-u 10tačka77, kojim posle mogu da manipulišem kao s brojevnim podatkom. ne sećam se kako je to bilo rešeno u 2003-ci?rešio. ako neko bude imao sličan problem - ići na excel options>advanced>isključiti use system separators

Edited by Gonzo
Link to comment

Aj ovako...Prvo, obriši sadržaj, postavi na number i otkucaj 10,77...Ako je broj u ćeliji desno, onda ti je problem do reginal and language setting, na nivou sistema... Odeš na Control panel->Regional and language options->Customize... Promeniš decimal symbol na . i eto rešenja... Ugasi i upali excel i to je to...Ako je sadržaj ćelije levo, promeni , na . i sad bi to trebalo da radi...Ako nijedna metoda ne proradi, onda mi ništa nije jasno... :)

Link to comment
  • 5 weeks later...

Ako u jednom fajlu postoje dve tabele sa po nekoliko kolona i ako se po jedna kolona u svakoj tabeli označi (imaju iste vrednosti po ćelijama, odnosno brojevi su u pitanju), da li je moguće da excel sam pronađe duplikate u te dve kolone i nekako ih označi?

Link to comment

koj eksel je u pitanjuIn Microsoft Office Excel 2007, you have several ways to filter for unique values or remove duplicate values:

  • To filter for unique values, use the Advanced command in the Sort & Filter group on the Data tab.
  • To remove duplicate values, use the Remove Duplicates command in the Data Tools group on the Data tab.
  • To highlight unique or duplicate values, use the Conditional Formatting command in the Style group on the Home tab.

Link to comment

Uz malo švrljanja po netu pronašla kako Conditional Formatting konkretno radi kada je u pitanju obeležavanje duplih vrednosti poredeći dve kolone (u stvari u jednoj kartici):To find duplicate on a sheet, click cell A1, go to menu, format, conditional formatting, box under condition1, choose "Formula is", the next white box put=COUNTIF( $1:$65536,A1)>1Click the format button, patterns tab, choose a color then click ok button (mora da se izađe iz CF prozora - kod mene sam morala dva puta da kliknem na ok).While still in A1, click format painter (button with a paint brush icon - ovo se nalazi u meniju excela), then ctrl+a (na meku je cmd+a), all the cell in that sheet with duplicate will be highlighted in the color of your choice.

Link to comment
  • 1 month later...

Imam problem, i ne znam da li to mogu da uradim u excelu ili moram da koristim neko naprednije programiranje, ili rucni unos.U jednom sheetu imam tabelu, i iz te tabele podatke iz svakog reda treba da ubacujem na odredjena polja u zasebni sheet. (npr. polje B2 iz osnovnog sheeta ubacujem u E4 u sheet2, C2 u E4 u sheet3, D2 u E4 u sheet4...) Jel ume excel ovo da odradi automatski i ako ume kako?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...