Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

yoyogi, znas li od prilike koliko kosta ovaj stan mesecno?
Znam tacno: 82,150Y, to je tada bilo 700US$. Ovaj je jos "luksuzan" po velicini, 28kvm. Obicno su 22kvm. Dodatno, sve je ukljuceno (struja, voda, gas, promena posteljine i peskira svaki drugi dan ali bez ciscenja).Cene su obicno od 250-500$ mesecno, unutra su uglavnom isto opremljeni. Zavisi koliko je zgrada stara (nema starije od 30 godina, sruse i naprave istu novu) i od lokacije. Ne postoji "slum": koliko god da je staro ili jeftino, uvek je cisto i odrzavano.Ako danas prodjem pored gde stanuju Filipinci i Brazilci, obicni fabricki radnici, slikacu.
Link to comment

ja sam iznenadjen bio kako Japanci i maleni prostor mogu da ucine skroz funkcionalnim. dobro, u jednom wc sam dok sam sedeo na solji kolenima dodirivao vrata, ali nisam imao nekih vecih problema oko manjeg prostora.

Link to comment
Cene su obicno od 250-500$ mesecno, unutra su uglavnom isto opremljeni. Zavisi koliko je zgrada stara (nema starije od 30 godina, sruse i naprave istu novu) i od lokacije. Ne postoji "slum": koliko god da je staro ili jeftino, uvek je cisto i odrzavano.Ako danas prodjem pored gde stanuju Filipinci i Brazilci, obicni fabricki radnici, slikacu.
Evo, nasao sam jednu sliku od pre. Pre 3 godine to je bila ista ovakva stara zgrada i cene su bile 300$ mesecno za 22 kvm.Srusili su je, napravili novu i sada je 400$ mesecno. Sve sami fabricki radnici, samci. Ugovor je - nema zene i dece.Iza se vidi jos jedna takva zgrada gde su sobe 500$.Svaka soba ima aircon, struja se posebno placa.gars7.jpg Edited by Yoyogi
Link to comment
ja sam iznenadjen bio kako Japanci i maleni prostor mogu da ucine skroz funkcionalnim. dobro, u jednom wc sam dok sam sedeo na solji kolenima dodirivao vrata, ali nisam imao nekih vecih problema oko manjeg prostora.
Kako da se izbegne lavabo u WC-u u stanu gde ima posebno kupatilo:Kada povuces vodu, punjenje kotlica se vrsi odozgo, kroz ovu slavinu. Tu imas nekoliko minuta da operes ruke, kotlicu nije vazno da li voda pitka posle toga ili nije. Peskir odmah uz kotlic.Ne verujem da sam ikada po restoranima video WC koji nije ovakav.func2.jpgIz ranijeg posta je moglo da se vidi da je jedna slavina i za lavabo i za kadu - okrenes je na stranu gde ti treba.Na slavini je istovremeno i prekidac slavina/tus.gar8.JPG Edited by Yoyogi
Link to comment

hehe, japanski izumi...ja sam se odusevio kad sam video da slivnik u kuhinjskom lavabou ima ogromnu rupu, a u njoj plasticni levak sa rupicama da voda moze da ode, a kore od povrca koje gulimo u istom se zadrzavaju. posle lepo izvadis levak i istreses u kantu za djubre...

Link to comment

kad si rekao gore da su bili na kratko u onom "zamku", ja sam mislio da je "Rabu Ho", tj. "Love Hotel". tu se dolazi na kratko, odradis posao, platis masini, dakle diskrecija zagarantovana... cool.gif

Link to comment
hehe, japanski izumi...ja sam se odusevio kad sam video da slivnik u kuhinjskom lavabou ima ogromnu rupu, a u njoj plasticni levak sa rupicama da voda moze da ode, a kore od povrca koje gulimo u istom se zadrzavaju. posle lepo izvadis levak i istreses u kantu za djubre...
Slivnik ima ovaj gumeni poklopac iznad resetkaste korpice. Ove plave bobice su dezinfekt i dezodorans - japansko leto je dugo, vrelo i vlazno.sink1.jpgNisu samo ljuske od jabuke i slicno ono sto moze da ode u slivnik. Ima finijih komadica (kad se peru sudovi) a zato postoji ova navlaka za cilindar - nesto finoce zenske carape. Lako se izvadi i baci a kosta 50c za 10 komada.(Usput se vidi metalni resetkasti cilindar koji je u slivniku)sink2.jpg Edited by Yoyogi
Link to comment

hehe koji carevi, umivaonik na vodokotlicu. jes sve skockano i funkcionalno do besvesti. dobra serija, udri jos tih sitnica koje zivot znace, mozda maznem neki patent i obogatim se ovde :lol:

Link to comment

ok, kad sam prvi put isao u Japan prvih par noci sam ostao u hotelu u Osaki. cim sam se smestio u sobu isao sam da isprobam cuvenu WC solju - topla daska, a posle obavljenog posle krece ispiranje buljanfera. sva uputstva su bila na engleskom, a samo ispiranje je trajalo 1 minut. dakle, vrlo lako za upotrebu.posle par nedelja odem kod prijateljicine familije u posetu u neko planinsko selo od cirka 100 stanovnika blizu Okajame. prvo sam hteo ujutro da izadjem sam i prosetam po selu, ali me prijateljica odvukla od te namere, jer bi se lokalci sigurno zbunili otkud ne-Japanac, pa jos ovoliko covek tu - garant bi zvali pandure.elem, taj vikend se jelo, pilo, jelo i jos puno jelo. dosla je noc i stomak je krenuo da pritiska. sad, bese samo jedan WC u kuci i ja sam se kulturno uzdrzavao dok familija ne ode na pocinak. onda sma sacekao jos jedno sat vremena da budem siguran da niko nece hteti u WC, jer sam znao da ce da potraje. kad sam bio uveren da svi cvrsto spavaju krenuo sam u klonju. nakon jedno pola sata 'posla' pustio sam vodu i krenuo sa post-sranje higijenom. uputstva na komadnoj tabli su bila na japanskom, ali sam odmah ubo'o dugme za ispiranje. krenulo je. a onda nije stalo posle jednog minuta. nije stalo ni posle dva. ni posle tri. nije stalo ni posle 5 minuta. onda sam vec krenuo da panicim. nisam znao kako da zaustavim. bojao sam se da ako samo ustanem sa WC solje mlaz ce i dalje da nastavi da gruva. da vicem i urlam upomoc nisam hteo - nisam zeleo da se ljudi smeju tupavom belcu. na kraju sma krenuo da pritiskam svu dugmad dok slucajno nisam pritisnuo pravo... zamalo se izblamirah...

Link to comment

od ostalih izuma svidjaju mi se topli podovi ispod stola u restoranima (i nekim kucama), narocito zimi. duboke kade takodje. mobilni teleofni kojima mozes otprilike sve da uradis - platis kartu za voz, za naplatnu rampu na putevima, skeniras bar-kodove...ne svidjaju mi se niski pisoari i sto ponekad vrata javinh WC ne postoje, pa ljudi koji prolaze kroz hodnik mogu s ledja da vide kako sam se raskrecio dok pisam...

Link to comment
dobra serija, udri jos tih sitnica koje zivot znace, mozda maznem neki patent i obogatim se ovde :lol:
Probaj ovo: susenje vesa u stanu. Sipka je u plafonu, ovom ruckom sa leve strane se podize i spusta, kao tende na restoranima, samo mnogo finije, to je za unutra. Kad je uvuces, skoro da se ne primecuje da postoji (uvucena u kuciste u plafonu). 30kg je nosivost, skoro da mokro cebe mozes da razapnes za susenje.hang.jpg
Link to comment

Pazi ovo. Kada sam se prvi put useljavao, stigne namestaj iz radnje i dusek. Koji dusek? Bilo je nesto umotano kao tepih, tanko, kao staza za predsoblje..Pitam donosace - gde je moj dusek? Kazu, to je sve sto je naruceno, uporede brojeve na narudzbi - sve je tu.Onda otvorim (jakim nozem) to sto je bilo umotano kao malo veci okrugli jastuk za kauch. Onda, ta stvar poce da se dekompresuje, da izlazi sama iz sebe. Od 30cm precnika, poce da se razvija u pravi dusek. Nisam mogao sve da slikam, nisam se odmah snasao sta ta neman radi. Negde na pola dekompresije tog predmeta sam shvatio, dohvatio kameru i poceo da ga slikam kako se razvija od nista u pravi dusek. Bez moje akcije, samo je shistalo i pistalo.Kako su ih samo kompresovali! Ovo nije futon ili neka zajebancija, 800US$ dusek sa dve strane - tvrda i meka.dusek1.jpgdusek2.jpgdusek3.jpgEvo ga, i danas mi je (sa krevetom) najbolji 4-nozni prijatelj:dusek4.jpg

Edited by Yoyogi
Link to comment
kad si rekao gore da su bili na kratko u onom "zamku", ja sam mislio da je "Rabu Ho", tj. "Love Hotel". tu se dolazi na kratko, odradis posao, platis masini, dakle diskrecija zagarantovana... cool.gif
Nije to bas tako. Ne valjaju se seksualni partneri po ulicama pa da ih pokupis i "odradis posao".Gosti Love Hotels su mahom mladi ljudi, momak i devojka, verovatno 90% gostiju. Zive sa roditeljima ili mozda u company dormitories gde niko ne sme da se dovede..sta da rade? Nema fora kao "ko ima praznu gajbu".Ti hoteli cvetaju upravo uz restriktivan smestaj (u smislu "gostiju") u okolinama fabrika i poslovnih zgrada.Sigurno da ima i matorih sa mladjima ali to nije glavnina. Hoteli ne obezbedjuju partnere on the premises, no resident prostitutes.Tacno je da treba da na panelu pritisnes koji tip sobe hoces ali kljuc (karticu) ti daje ljudsko bice. Nije moguce dobiti sobu u Love Hotel ako si sam.Cena je od 20-35US$ za 3 sata.Kad smo kolima prolazili pored ovog love hotela (Japanski eufemizam je "recereational hotel") , neko od saputnika u kolima primeti golu zensku na balkonu...gledaj, gledaj...dok sam isukao kameru vec je bilo manje interesantno...Sta li je tip u sobi uradio da je istera golu na balkon? Ako nije ispustio neki veliki prdac!Valjda se nazire zenska na slici.balcony2.jpg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...