Jump to content
IGNORED

Arhitektura


Mr.Smith

Recommended Posts

On 5.9.2022. at 1:17, centrifuga said:

..

na cetvrtoj fotki je mehanizam za otvaranje prozora, koji se otvaraju oko horizontalne osovine (na tilt) sto se vidi na jednom iza biljke. Pokretanjem mehanizma otvaraju se istovremeno svi na toj strani a ne samo jedan, znaci njih otprilike 20-ak jer je ta pergola dugacka 30 metara. To mora da je divan prizor kad ih otvaraju kao npr kad se vesla galije sinhrono supustaju u more.

..

 

u gropijusovom bauhausu ima slican mehanizam

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Učinilo mi se arheološko iskopavanje... gledam naslov topika i mozak me ubedio da čitam Arheologija, i evo me.

Kako se bore sa vremenskim nepogodama i malim i velikim živim stvorenjima? Ne vide se pregrade od stakla o kojima piše...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, mlatko said:

Kako se bore sa vremenskim nepogodama i malim i velikim živim stvorenjima? Ne vide se pregrade od stakla o kojima piše...

 

Ovo gore je slika u izgradnji.

 

U konacnom izgledu to je ovako:

 

house-and-restaurant-junya-ishigami-plus

 

I svi ovi bocni otvori imaju staklo

 

house-and-restaurant-junya-ishigami-plus

 

 

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
On 22. 4. 2023. at 15:02, jms_uk said:

Restoran se zove Maison Owl, a lokacija je Ube, Japan.

 

Koncept je interesantan, malo prenaduvan u svojoj "prizemnosti"... Ima svoju publiku, ali verujem samo u Japanu (mozda i Koreji i Albukerkiju) neku prodju. Apokalipticni kic gde se ne ide da bi se jelo nego platilo za projekat koji je osudjen na propadanje. Bukvalno

Link to comment

Prethodni postovi asocirali su me na rad sa konkursa za proširenje Nacionalnog arheološkog muzeja u Atini, gde igranje sa potkopavanjem i smeštanjem dela sadržaja ispod zemlje, bar na prvu loptu, ima više smisla.

Ne znam kako bi izgledalo u stvarnosti, a po onome što sam video u dostupnim renderima izgleda kao vrlo zanimljiva ideja. Kako rad na konkursu nije izabran, možda ova ideja bude realizovana na nekoj drugoj lokaciji.

 

Podizanje zemlje: Predlog Kengoa Kume za arheološki muzej u Atini (gradnja.rs)

Link to comment

vecina arhitektonskih resenja proizilazi iz konteksta, materijalnog i duhovnog. 

u kulturama gde konfucijanstvo ima prilicnu specificnu tezinu, unutrasnje dvoriste,

kao masina srednjeg puta ima pojacan znacaj i smisao.

ovde je zanimljiv razgovor sa autorom knjige 

Confucius' Courtyard: Architecture, Philosophy and the Good Life in China, 2021.

odatle izbor tipologije restorana nije samo preosetljivost na vizualne nadrazaje urbanog konteksta.

moze da se dozivi i kao delikatna i beskonacna igra dinamicnog para puno/prazno, npr.

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...