Jump to content
IGNORED

Arhitektura


Mr.Smith

Recommended Posts

29 minutes ago, Filozof manijak said:

Sve gluposti na stranu, meni kao laiku najviše na ovom renderu bode oči spomenik koji nije u zamišljenom centru kružnice (ispred ulaza u zgradu žel.stanice)

 

Ustvari tu nedostaje jedan spomenik sa druge strane vrata da bi bilo simetrije. Kao što ovaj desni sedi na žiru, levi bi mogao da sedi na kaci za kupus.

Link to comment
savski-trg-1.jpg
 
Ovo mora životom da se brani. Ko je ovo potpisao (a sudeči po prilozima idejnog rešenja nije se u prošlosti naprojektovao), ja ne znam kojom ga kaznom goniti.
Nema šta tu da se brani, na žalost to je gotovo...
Jedino da ne mogu da properu pare, onda će odustati...
Potpuna katastrofa...
Ja nikako ne mogu da vidim kako se Nemanjina tu uklapa...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Najviše bode oči kip slobode od 30 metara u gradskom jezgru, pa kome god da je posvećen. To se ne radi dobrih 500 godina.

I "kod konja" nije zaživelo kao kod Mihajla, jer se Mihajlo siroma vidi samo na google earthu.

A ovi prave motherland calls u sred grada i još je smaknu da bi se video i leš stanice.

Inače urbanistički, ukoliko nema Basa i železničke, te se izmesti koridor ka Karađorđevoj, moglo bi se razmišljati da se deo Nemanjine pretvori u neko parterno rešenje sa zelenim površinama. Ali sa Beogradom na vodi, ovo bi bio zločin samo takav.
Svejedno, sve bi mogao da zgutam al kip nikako.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
54 minutes ago, yabadaba said:

 

Ustvari tu nedostaje jedan spomenik sa druge strane vrata da bi bilo simetrije. Kao što ovaj desni sedi na žiru, levi bi mogao da sedi na kaci za kupus.

 

S druge strane Prvovencani

Link to comment
10 hours ago, kralj said:

Vesić: Počinje rekonstrukcija Savskog trga, saobraćaj se neće obustavljati

 

Ovo mora životom da se brani. Ko je ovo potpisao (a sudeči po prilozima idejnog rešenja nije se u prošlosti naprojektovao), ja ne znam kojom ga kaznom goniti.

 

omfg :isuse: anahrono do maksimuma. ma prelom mozga! 

 

a bnv izgleda ko zagrizena eurokrem tabla. i ni po cemu se ne uklapa u kontekst. strasno...

 

 

9 hours ago, kralj said:

Najviše bode oči kip slobode od 30 metara u gradskom jezgru, pa kome god da je posvećen. To se ne radi dobrih 500 godina.

I "kod konja" nije zaživelo kao kod Mihajla, jer se Mihajlo siroma vidi samo na google earthu.

A ovi prave motherland calls u sred grada i još je smaknu da bi se video i leš stanice.

Inače urbanistički, ukoliko nema Basa i železničke, te se izmesti koridor ka Karađorđevoj, moglo bi se razmišljati da se deo Nemanjine pretvori u neko parterno rešenje sa zelenim površinama. Ali sa Beogradom na vodi, ovo bi bio zločin samo takav.
Svejedno, sve bi mogao da zgutam al kip nikako.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 

 

 

razmere kipa su kao da se neko zajebava. stvarno sve to ostavlja bez teksta. sramotno.

 

kako uopste mogu, kako im je dozvoljeno da do te mere unakaze grad?? to sto se dogadja je cisti kriminal, urbanocid 1/1

 

 

 

 

Edited by roksi
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...