Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

5 minutes ago, Moća said:

Kumse ne zaebavaj znas da je zucna kesa u pitanju. Znaci trbusni misici.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

 

pitaj doktora 

 

samo fali da popucas po savovima

Link to comment

Skinuli mi konce jos pre deset dana. Imao sam 4 mala reza ali jedan je gore u visini dijafragme tj 10-15 cm iznad pupka, i taj me jedino zaboleo kada sam detetu izvlacio sline onom cevcicom pa udahnuo najvise sto mogu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
On 1.3.2019. at 10:53, James Marshall said:

 

Zato što treba brzo popuniti rezerve glikogena u jetri i mišićima, koje su se potrošile treningom, da se ne bi energija krenula cijepati iz proteina iz mišića. Ako sam dobro razumio. A šeKer ide najbrže.

 

Čuo sam da su naši fudbaleri se isprimali na priče kako Mesi i Ronaldo cijepaju picu nakon treninga/tekme, samo što naši jedu vjerovatno smeće, a ovi ko zna kakve mađije/hemije.

Ali svakako UH poslije treninga (a bogami i prije), zato je recimo keto veoma nespojiv (ili bar teško spojiv) sa ozbiljnim anaerobnim treningom

Ima dosta oprecnih misljenja po ovom pitanju. Ono u cemu se svi slazu je da secer samo ubrzava popunu rezervi glikogena tj. da je on neophodan samo ako istog dana ili sutradan ujutru ponovo treniras u kom slucaju ce se desiti razgradnja misica. Ako das organizmu dovovljno vremena, secer ti ne treba. Naravno duzina oporavka zavisi od vise faktora, pausalno sam naveo 12-24h. Elem, profesionalci defintivno cepaju proste UH posle treninga, ali rekreativci koji treniraju recimo 3x nedeljno nemaju potrebe za tim, a verovatno je i kontraproduktivno jer velika kolicina secera narusava hormonalni balans, pa misici sporije napreduju, a salo se teze razgradjuje. Ima UFC boraca koji jedu proste UH samo u kampu, a inace su na low fat dijetama.

 

Ovo je sve sa nekih podkasta i clanaka, ne tvrdim da je 100% tacno. Ono sto znam da ja bolje napredujem i jos bolje se osecam od kada sam prestao da pratim tu old school varijantu sa sejkom sa minimum 50 grama secera odmah posle treninga.

Link to comment
15 minutes ago, Heaviside said:

Ima UFC boraca koji jedu proste UH samo u kampu, a inace su na low fat  carb dijetama.

 

Edited by Heaviside
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...