Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

Meni to zvuči kao da je u pitanju parsimon? Edit tj. persimmon.
 
To je (ako je to) mljac mlljac... ali ponekad se čeka po mesec i više da dođe u jedebilno stanje.
jeste, to je.

drzish 3 kila na balkonu i jedesh kako koje dospeva. fantazija :D

sent from bubamoto

Link to comment
5 hours ago, gospa buba said:

zavisi dal su zrele za jelo. ako su mekane na dodir (u rasponu od solidno do raspada) i tamno narandzaste, jedi odmah. ne jedu se peteljka, semenke i kora :D

ako su svetle/tvrde, ostavi na terasi, na mestu gde mozesh da ih vidish, da ne zaboravite da imate. chekash dok se ne steknu gornji uslovi.

sent from bubamoto
 

 

meni su dobre i kad su gnjile i kada su tvrdkaste (onda malo manje ubija slatkoca).

jedem sa korom, tanka je i ne mora da se ljusti

Link to comment

Sta raditi sa svežim celerom? Kupila bolja polovina u healthy naletu, pa sad stoji u frižideru. Ja sam ga jedino koristio za krompir salatu pa rekoh da vidim da li ima još koji konstruktivan predlog?

Potaž I sokovnik stop.

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment
17 minutes ago, *edited by mod said:

Sta raditi sa svežim celerom? Kupila bolja polovina u healthy naletu, pa sad stoji u frižideru. Ja sam ga jedino koristio za krompir salatu pa rekoh da vidim da li ima još koji konstruktivan predlog?
 

 

skoro svako kuvano jelo moze da pocne dinstanjem sitno seckanog luka, sargarepe i celera. 

Link to comment

super je pecen u rerni..

ili kao pomfrit-isece se na stapice i pece se na tiganju u nekoj masnoci ne mora puno..prvo na tisoj vatri pa omeksa pa posle na jacoj da dobuje boju ali hrskavost krompira nikad nece dobiti ..zna biti problem sa ocekivanjem..

 

Link to comment
Celer je ok i ako se jede svez, narednan u kupus/sargarepa salati. 
Ja sam se od pre godinu dana navukao na grickanje korena...
Baš onako prija...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...