Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

Imam dosta flaša vina, pretežno nisu neka preskupa ili retka, pa me zanima da li je bezbedno da ih ostavim u PVC ormanu na terasi ili može da negativno utiče na njih? Naravno penušava su unutra, za terasu bi stavio samo ova redovna.

Link to comment

Svjez jagnjeci but zamrznut 5 dana, odmrznut dan i po, pa ponovo (greskom) zamrznut. Da li to sad moze da se odmrzne i priprema ili je sad nejestivo? Znam da ne treba zamrzavati odmrznuto meso, ali jagnjeci but je zaboga :sad:

Link to comment
53 minutes ago, kipo said:

Svjez jagnjeci but zamrznut 5 dana, odmrznut dan i po, pa ponovo (greskom) zamrznut. Da li to sad moze da se odmrzne i priprema ili je sad nejestivo? Znam da ne treba zamrzavati odmrznuto meso, ali jagnjeci but je zaboga :sad:

jab' rizikov'o..

  • +1 2
Link to comment
  • 4 weeks later...

Nasla zatureno pakovanje mlevenog maka kupljenog pre dve godine. Malo je uzegao. :cry: Moze li se necim vratiti u zivot? Neko stavljanje u vodu, nesto?

Namena: strudla od maka. (Ne znam nis ta bih drugo radila sa makom)

Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

Nasla zatureno pakovanje mlevenog maka kupljenog pre dve godine. Malo je uzegao. :cry: Moze li se necim vratiti u zivot? Neko stavljanje u vodu, nesto?

Namena: strudla od maka. (Ne znam nis ta bih drugo radila sa makom)

Bolje ga baci, da ne vadis stetu sa makom koji je star :(

 

Samo ces da se mucis da napravis strudlu i onda imas fil koji se malo "cuje".

 

Inace, mozes da napravis rezance s makom. Ili brza verzija, gde mozes da koristis collezione mafaldine ili tagliatelle :)

ili lenju pitu s makom :)

 

Link to comment
3 minutes ago, x500 said:

Bolje ga baci, da ne vadis stetu sa makom koji je star :(

 

Samo ces da se mucis da napravis strudlu i onda imas fil koji se malo "cuje".

 

Inace, mozes da napravis rezance s makom. Ili brza verzija, gde mozes da koristis collezione mafaldine ili tagliatelle :)

ili lenju pitu s makom :)

 

 

Meni mak == strudla koja se raspada od maka :) Ali ako ce i dalje da se oseca, onda da ga bacim...Tata ga je stavio u jednu ciniju da se luftira, sve u nadi. Veliko pakovanje, pola kile. Kakva steta. :cry:

  • Tužno 1
Link to comment

Ovo je pre za babu Čohano, ali treba mi savet:

 

Spremala đuveč. Bio u rerni sat i nešto, prvo pokriven pa otkriven, delovao da je gotov (a i prošli mi je zagoreo malo pa da se ne desi ponovo). Izvadila i ostavila poklopljenog.

To je bilo juče. Danas sipam, a on pun vode, pri dnu deluje ko bareno povrće u vodi.

 

Da li može da se danas, 24h kasnije, posle stajanja u frižideru dopeče? Zagrejem rernu i pustim da ona voda nestane?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...