Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

u zemlji kajmaka tesko da ima pavlake...

 

ja sam pala u nesvest kada sam gledala neku emisijiu o raznim vrstama pavlake u Engleskoj..e to je,verovatno pored Francuske,zemlja za nas :D

 

mada volim i mladi,neslani kajamk kad bude prelep,mlecan i svez kao sladoled od vanile :P

Link to comment
Proverio juče na pijaci u Bloku, nema milerama, ni pavlake
Je l neko ponudio da donese sledeće nedelje ili tako nešto ili ih zabole?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
51 minutes ago, Frank Pembleton said:

Je l neko ponudio da donese sledeće nedelje ili tako nešto ili ih zabole?



... Shiit has hit the fan...
 

 

nije, ali nisam, naravno, pitao sve redom. na dva mesta gde sam pitao ko iz topa su rekli da nema, i da ne znaju da ima neko na pijaci

Link to comment

Kupila sam na Bajloniju 2l domaceg mlijeka i izdvojila slatku pavlaku po Banatjaninovom receptu, a ostatak ubacila u rernu na 3 sata na 50 stepeni. Tako se odvoji surutka od sira. Dobijene kolicine su skromne, ali je zato sir presavrsen, a i kolicina ulozenog rada tezi nuli.

Link to comment

daj detaljan recept sta i kako, pliz :)

 

meni se pravi engleski kajmak klotid krim po ovom receptu. za to mi treba domaca slatka pavlaka, ne bih s industrijskom koja ima nekog zgusnjivaca u sebi.  

 

 

Edited by darling
Link to comment

dok se ne naviknes, posle ti bude okej, cak i zavolis. ima dobrih fazona, i dobro kuva i objasnjava. 

 

@askeladden

 

pa eto ti recept, verovatno u norveskoj ima slatke pavlake bez karagenana. posoli i eto ga pravi kajmak. 

Edited by darling
Link to comment

A probao sam nesto sto ovde zovu muceni soljeni maslac.To mi je nekako najblize.

s5qiyNrcLoMa kako tecnu slatku pavlaku da prwtvorim u kajmak.To onaj gore kloted kream?

Edited by askeladden
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...