Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hvala Svevišnjem da sam Hvar u poslednji čas prebacio u narednu godinu pa se nisam izložio riziku da naletim na ovog retarda ili nekog retarda iz njegovog društva.Inače, ekskurzija po Istri i najvećim otocima ispala super. Polomismo se od brancina, orade, malvazije, kruškovca i istarske plate. Domaćini fini, ljubazni. Najbolja usluga u Medulinu kod kosovskog Albanca, najbolja klopa (i usluga na nivou) u Ičićima kod Nena Gračana.Verudela sjajna, Punta Corrente sjajna, Medveja sjajna, Baška fenomenalna, Kamenjak vreo ali divan, Cres/Lošinj onako divlje i avanturistički prelepi, Rijeka ekstra gotivan grad.Imam određene zamerke u smislu nedovoljne razvijenosti infrastrukture i sadržaja na plažama (odnosno na premalom broju fully-infrastructured plaža). Meni lično ne smeta provesti dan na parčetu izbetonirane stene ali bojim se da velika većina potencijalnih posetilaca ne deli moj stav i da će u tom smislu smatrati neke druge destinacije privlačnijim. Ovaj potencijalni problem se dodatno pojačava utiskom apsolutne podređenosti čitave obale kamperima, koji ne možete a da ne steknete nakon što prošpartate hrvatskom obalom. Sve u svemu, dovoljno za osvajane brončane medalje (iza Grčke i Turske) a samim tim i planiranje ponovnog odlaska.

Link to comment

Naravno :)Doduše nije se imalo više vremena osim za jednovečernju bleju oko amfitatra i po starom gradu; ipak su Medulin, Verudela i Kamenjak dobili 1 prioritet.Gotiva je videti lokalne klince na Verudeli kako izvode kamikaza-skokove sa 17 metara visoke stenčuge i još se penju na drvo kako bi visina dostigla 20.

Link to comment
Imam određene zamerke u smislu nedovoljne razvijenosti infrastrukture i sadržaja na plažama (odnosno na premalom broju fully-infrastructured plaža). Meni lično ne smeta provesti dan na parčetu izbetonirane stene ali bojim se da velika većina potencijalnih posetilaca ne deli moj stav i da će u tom smislu smatrati neke druge destinacije privlačnijim. Ovaj potencijalni problem se dodatno pojačava utiskom apsolutne podređenosti čitave obale kamperima, koji ne možete a da ne steknete nakon što prošpartate hrvatskom obalom. Sve u svemu, dovoljno za osvajane brončane medalje (iza Grčke i Turske) a samim tim i planiranje ponovnog odlaska.
meni je dovoljno za zlatnu medalju hrvatskoj činjenica da si tamo siguran da te na plazi nece smarati napadni prodavci dzidzabidza, plasticnih čala, fejk parfema, perli itd. da ne pominjem argument da duž cele hrvatske obale mirišljivi četinari dominiraju spram ostatka mediterana gde su zastupljene makije i ostalo zakržljalo rastinje, a bez tih mirisa se ne osećam kao da sam na moru.(one bele dugačke stene oko zlatnog rta u rovinju su mi ideal mesta za kupanje.)jeste, ima mnogo kampova u odnosu na luksuzne hotele sa bazenima ali što bih putovala negde da odležim leto u bazenu, uplatila bih 10 dana u bilo kom bližem hotelu.bila tokom prošle nedelje na cresu - u gradu cres, pored apartmana postoje još 2 prastara hotela tako da je tu kamp još najluksuznije rešenje jer je stvarno jako dobro opremljen i perfektno održavan ali je i prilično skup (40E po osobi na dan)mi smo bili u apartmanu u starom jezgru što je ipak najpreporučljivije za kompletan doživljaj a i sve je blizu jer je mesto malo - gradić ima oko 2900 ljudi a celo ostrvo 3100.inace cres zaista ima atmosferu italijanskih gradića 60-ih godina i donosi taj 'vremeplov efekat' - vratila sam se u '85. kad su lokalni frajeri marino i mauro slamali srca devojčicama iz b.p.pinki u malom mestu beli - i sve je na mestu gde je i bilo, samo su meštani 16 god stariji.dalje, velika stvar je što smo do grada cres putovali 6 sati kolima, sa sve čekanjem na granici i trajektom.osnovna zamerka hrvatskoj, jedini razlog što mi nije br.1 po svim kriterijumima je bedna ponuda mesa u donosu na grčku i tursku, 3-4 puta sam pružila šansu hrvatskim čevapčićima i mučkalici, u različitim mestima i uvek je bilo 'nikad više'. nek uvedu turske i grčke restorane radi raznovrsnosti i kvaliteta i kupili su me za sva vremena :D
Link to comment
Baška fenomenalna
ignore lista aktivirana. baska je lakmus papir.
bila tokom prošle nedelje na cresu - u gradu cres
kud ne ode u valun. jedna od bolje cuvanih tajni severnog jadrana. Edited by gazza1
Link to comment
ignore lista aktivirana. baska je lakmus papir.kud ne ode u valun. jedna od bolje cuvanih tajni severnog jadrana.
pa bili smo - valun, lubenice, plave grote. divne uvale za 'kupanje'cres je bio domicil odakle se setalo koliko se moglo (npr nismo isli u osor i losinj, drugi put..) moram priznati da nisam probala hvaljenu cresku janjetinu, to mi je veliki propust i prigovor na sopstvenu zamerku oko losijeg ranga ponude hraneedit - mali kuriozitet je da na celom ostrvu (koje je najvece po povrsini od svih hrvatskih ostrva) nema zmija otrovnica sto je big plus za planinare i travare ;)obilje smilja raste tik uz puteve i najzgodnije ga je ubrati na putu do trajekta tj izaci iz kola i pesaciti do trajekta i brati smilje. jako se sporo susi i ako ga stavite u kupatilo pustace miris tokom cele zime (zbog vlage). meni ceo stan mirise na smilje:) Edited by InvisibleLight
Link to comment

creska janjetina je precenjena, po meni. jeo sam je 2x i oba puta je bila OK ali nista vise od toga. bolja mi je bila kozletina na visu. a ni jedno ni drugo ni prici ponudi krajiskih pecenjara po periferiji beograda (altina), ako zanemarimo ambijent. zamerka na hranu ti je na mestu. ako nemas dzep dubine kanjona kolorada i rezistenciju na proteinski shock od overdoza ribom i plodovima mora, malo ti toga stoji na raspolaganju. inace na temu mediterana kakav je nekada bio, itaka pwnuje sve hrvatsko uzduz i popreko, nesjebanost, zelenilo, borovi i masline, plaze po uvalama sa od nula do 1 kupaca na 20metara (sto ce reci 5-10 max na celoj plazi) i hrana koja je i za dobre grcke standarde prezajebana i daleko jeftinija. rece covek koji do pre 5 godina nije hteo nogom da kroci u grcku.

Edited by gazza1
Link to comment
creska janjetina je precenjena, po meni. jeo sam je 2x i oba puta je bila OK ali nista vise od toga. bolja mi je bila kozletina na visu. a ni jedno ni drugo ni prici ponudi krajiskih pecenjara po periferiji beograda (altina), ako zanemarimo ambijent. zamerka na hranu ti je na mestu. ako nemas dzep dubine kanjona kolorada i rezistenciju na proteinski shock od overdoza ribom i plodovima mora, malo ti toga stoji na raspolaganju. inace na temu mediterana kakav je nekada bio, itaka pwnuje sve hrvatsko uzduz i popreko, nesjebanost, zelenilo, borovi i masline, plaze po uvalama sa od nula do 1 kupaca na 20metara (sto ce reci 5-10 max na celoj plazi) i hrana koja je i za dobre grcke standarde prezajebana i daleko jeftinija. rece covek koji do pre 5 godina nije hteo nogom da kroci u grcku.
ajd nemoj toliko da reklamiras itaku da se ne procuje ;)dovoljno mi je bilo tvojih par redova na drugoj temi, ali i preporuke odande da shvatim da to ostrvo ima štih koji mi se sviđa.moja dosadašnje iskustvo grčke - samos, halkidiki, krit, santorini, pilio. daleko od toga da mi se ne dopada ali nema tih mirisa kao u istri i dalmaciji. za sada na ovoj temi grčkoj ipak ide srebrna medalja, možda podsvesno i faktor nostalgije igra ulogu u mom obožavanju hrvatskog mora (stvoren mi je pavlovljev refleks da uz vizuelni deo pojma more i letovanje aktivira se i čulo mirisa), pričala sam sa monogim ljudima odraslim van sfrj koji gledaju belo kada objašnjavam šta je to posebno u hrvatskom primorju
Link to comment
ajd nemoj toliko da reklamiras itaku da se ne procuje ;)dovoljno mi je bilo tvojih par redova na drugoj temi, ali i preporuke odande da shvatim da to ostrvo ima štih koji mi se sviđa.moja dosadašnje iskustvo grčke - samos, halkidiki, krit, santorini, pilio. daleko od toga da mi se ne dopada ali nema tih mirisa kao u istri i dalmaciji. za sada na ovoj temi grčkoj ipak ide srebrna medalja, možda podsvesno i faktor nostalgije igra ulogu u mom obožavanju hrvatskog mora (stvoren mi je pavlovljev refleks da uz vizuelni deo pojma more i letovanje aktivira se i čulo mirisa), pričala sam sa monogim ljudima odraslim van sfrj koji gledaju belo kada objašnjavam šta je to posebno u hrvatskom primorju
+100jednom, dvaput godisnje dodje taj dalmatinski usoljen jodni miris ovde na okean i onda sednem na plazu i drogiram se natenane.
Link to comment
meni je dovoljno za zlatnu medalju hrvatskoj činjenica da si tamo siguran da te na plazi nece smarati napadni prodavci dzidzabidza, plasticnih čala, fejk parfema, perli itd. da ne pominjem argument da duž cele hrvatske obale mirišljivi četinari dominiraju spram ostatka mediterana gde su zastupljene makije i ostalo zakržljalo rastinje, a bez tih mirisa se ne osećam kao da sam na moru.
moja dosadašnje iskustvo grčke - samos, halkidiki, krit, santorini, pilio. daleko od toga da mi se ne dopada ali nema tih mirisa kao u istri i dalmaciji. za sada na ovoj temi grčkoj ipak ide srebrna medalja, možda podsvesno i faktor nostalgije igra ulogu u mom obožavanju hrvatskog mora (stvoren mi je pavlovljev refleks da uz vizuelni deo pojma more i letovanje aktivira se i čulo mirisa), pričala sam sa monogim ljudima odraslim van sfrj koji gledaju belo kada objašnjavam šta je to posebno u hrvatskom primorju
+1 ovo kao da sam ja pisala. hvatam sebe da kad hoću da objasnim gde sam bila ili gde je neko bio na letovanju, kažem 'u grčkoj, turskoj, italij...', a kad govorim o hrvatskoj, kažem 'bili su na moru' laugh.gif. to je za mene to- ultimativno more.
Link to comment

ne znam, to što se tiče mirisa, to apsolutno ne stoji za Krf. za ostatk Grčke ne znam jer nisam bio, ali ja sam se danima davio u mirisima mora, četinara, ribe, soli i kanalizacije grada Krfa. na tvrđavi ima jedna okuka pred sam vrh gde je izgleda ruža mirisa i vetrova. odjednom te zapahne sve to samo x50. i onda sam bio siguran da je to to, kao što mi je kroz celu dekadu 80ih bila Hrvatska i njeno more.

Link to comment
Ovo ti Rodja nikad nece oprostiti.
Ih, zašto bi se ja nervirao oko takih sitnica dok nama dolaze vaki probisvijeti. fantom.gif
Pregnant superstar BEYONCE has extended her birthday celebrations by traveling to Croatia to soak up the sun with her husband JAY-Z.

The singer, who is expecting her first child, turned 30 on Sunday (04Sep11) and marked the occasion by jetting to Venice, Italy, with Jay-Z.

The couple then continued their vacation by boarding a yacht to the picturesque Croatian island of Hvar, where the Crazy in Love hitmaker showed off her growing baby bump in a white bikini.

She and Jay-Z were also photographed walking along the shore and eating lunch at a local restaurant.

Read more:

http://www.abc15.com...9#ixzz1XH8hxP8m

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...