Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts



On 28.3.2011. at 11:05, *edited by mod said:




Jel procitao neko ovu srpsku verziju LXG aka Druzina Dardaneli? Deluje zanimljivo kao ideja i planiram da ga pazarim ovih dana pa rekoh da cujem utiske ako ga je neko vec procitao.






 




Da ponovim pitanje :) U jednom od Politikinih zabavnika koji su stigli do mene ima nekoliko stranica iz ovog stripa, kako to vec kod Zabavnika ide, i da, ne deluje lose.


Link to comment
Quote
ČUJTE I POČUJTE !
Čarobna knjiga započinje možda i najveći projekat do sada, svakako prvi takve vrste na našim prostorima. Talični Tom, integralna izdanja od po 3 epizode počevši od prve! Da, dobro ste videli, od prve Morisove epizode te davne 1949. Želja nam je da vam u narednim godinama omogućimo da u luksuznim izdanjima kompletirate kolekciju avantura vašeg omiljenog junaka s Divljeg zapada.
O opremi ne moramo mnogo govoriti, biće, kao što ste navikli, A4 format, pun kolor i tvrde korice.
Prvi integral možete očekivati na jesen, pa do nove godine još jedan. Od sledeće godine vas očekuju 4 integrala godišnje (dva prolećna, dva jesenja) i tako u hronološkom sledu.
Nadamo se da ste uzbuđeni koliko i mi i da ćete nas verno pratiti na ovom epskom putovanju.

 

Link to comment

U njih iskreno imam više povjerenja nego u Darkvud koji se zaleti pa onda na pola odustane. Ovi su makar izgurali Asteriksa iako će ovo da bude još zahtjevniji poduhvat.

Link to comment
12 hours ago, I*m with the pilots said:

 

 


 

 

 

 

 


Da ponovim pitanje :) U jednom od Politikinih zabavnika koji su stigli do mene ima nekoliko stranica iz ovog stripa, kako to vec kod Zabavnika ide, i da, ne deluje lose.

 

 

 Tesko njesra

Link to comment
  • 2 weeks later...

“Carobna knjiga” pocela da izdaje “Spiru i Fantazio” serijal, bice u 6 tomova, kako sada deluje samo Frankenova izdanja, ali ajde, bolje ista nego nista.

 

A najavili su i “Talicnog toma” od jeseni, po slicnom principu kao Asterix, po 3 epizode u tvrdo koricenom izdanju. Hajp!

  • +1 1
Link to comment

spacer.png

 

Izložba "Antitelo" strip autora Zorana Janjetova
u Muzeju savremene umetnosti Vojvodine (MSUV), od 17. jula do 25. avgusta.
http://msuv.org/2021/07/01/zoran-janjetov-antitelo/

Zoran Janjetov: Antitelo Radovi 1979-2021
PDF kataloga možete skinuti na donjem linku.
http://msuv.org/wp-content/uploads/2021/07/ANTITELO-Zoran-Janjetov.pdf

Nisam bio na izložbi, možda odem ako budem stigao.
Imam katalog. Svi radovi su odlično odštampani na kvalitetnom papiru.
Dva mala minusa:
- prvi, obrada teksta u uvodnim tekstovima, neke reči su spojene što se vidi iz aviona
- drugi, nema objašnjenja odakle koji rad potiče

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
13 hours ago, klimt said:

spacer.png

 

Izložba "Antitelo" strip autora Zorana Janjetova
u Muzeju savremene umetnosti Vojvodine (MSUV), od 17. jula do 25. avgusta.
http://msuv.org/2021/07/01/zoran-janjetov-antitelo/

Zoran Janjetov: Antitelo Radovi 1979-2021
PDF kataloga možete skinuti na donjem linku.
http://msuv.org/wp-content/uploads/2021/07/ANTITELO-Zoran-Janjetov.pdf

Nisam bio na izložbi, možda odem ako budem stigao.
Imam katalog. Svi radovi su odlično odštampani na kvalitetnom papiru.
Dva mala minusa:
- prvi, obrada teksta u uvodnim tekstovima, neke reči su spojene što se vidi iz aviona
- drugi, nema objašnjenja odakle koji rad potiče

 

 

Jel moze da se kupi katalog bez odlaska u novi sad?

Link to comment

Naravno da može. Cijena je prava sitnica, promotivna jer je izložba još uvek u toku, iznosi 1000 dinara, zato uzeh dva komada. Samo nazovi telefonom, isporuka brza pošta, plaćanje pouzećem. 

Link to comment

spacer.png

 

LOBAČEV: ČARDAK I NA NEBU I NA ZEMLJI

Autor: Zdravko Zupan

 

Priredio: Zoran Stefanović

Kritički osvrti: Žika Bogdanović, Vasa Pavković, Zoran Đukanović, Aleksandar Zograf

Edicija: Osvrti #

Format: 210x297mm (A4)
Povez: Tvrdi, šiveno
Broj strana: 284 (kolor)
Godina izdanja: 2021
ISBN: 978-86-80306-20-9

 

preview 30 strana

https://www.modestystripovi.com/app/download/25438622/210609_Zupan_LOBACEV_ebook_prvih+30+strana.pdf

 

Treba da mi stigne ovih dana.

Tiraž je mali, isti kao i za katalog izložbe "Antitelo" Zorana Janjetova, 300 primeraka.

 

Isti izdavač je najavio uskoro - Zoran Đukanović: Kuznjecov i Solovjev - Dva čarobnjaka beogradskog kruga

 

spacer.png

 

Link to comment

pročitao 3 od 6 knjiga Lokot i ključ (Locke & Key) u našem izdanju i morao da napravim pauzu da malo oladim glavu od marčelovog užasnog prevoda. mrzim kada moram da čitam nešto i u glavi konstantno re-prevodim nazad na engleski da bih shvatio šta su "mejsonove tegle" i slična lupetanja. jebalo me podržavanje domaćih izdavača kada mi se svaki put pokaže bolje da naručim stripove u originalu po istoj ceni i zaista uživam u stripu...

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...