Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

mačke uopšte ne jedu isto kao psi, bar ne ova moja

jede granule + sosiće ili one konzervice

ja spremam meso, ona skače uz nogu moljaka obavezno, iseckam joj malo žive junetine, ona gleda belo, ni da lizne

dam joj žumance,  opet gleda belo samo što sad malo umoči šapu u jajce pa je 3 min licka i onda ode

živo belo meso hoće ali nije da baš ludi za njim

 najviše voli barenu pileću dzigericu ali ranije je od nje imala proliv pa ne smem da rizikujem, taman se unormalila po tom pitanju

 

dakle, čime osim industrijskom hranom (do)hraniti odraslu mačku da bude zdrava i da joj je dlaka lepa

a kad su granule u pitanju koje su dobre?

 

 

Edited by Sara
Link to comment
1 hour ago, Sara said:

 

ja spremam meso, ona skače uz nogu moljaka obavezno, iseckam joj malo žive junetine, ona gleda belo, ni da lizne

 

Ovako isto i moja, samo sa ćuretinom. :dry:

 

Inače nikada nije pokazivala nimalo interesovanja za ljudsku hranu. Od mačje je ranije jela sve, bukvalno šta god joj se da. Onda je doživela neki kvrc u glavi i soseve i slično ne ferma uopšte, nešto promrljavi i ne pojede ni 15% (osim Royalove paštete za mačiće koju je baš volela, nekim čudom, samo što više nigde ne mogu da je nađem), a od granula samo i isključivo Royal Canin. Plus Dreamies poslastice, ali opet ne sve naravno, bože sačuvaj, samo one sa lososom. :dry:

Edited by Halvard
Link to comment

Taurin je zaslužan za lepu i gustu dlaku. Postoje granule obogaćene taurinom, a i malt pasta koja se daje dugodlakim mačkama da lakše izbace dlaku iz organa za varenje. Mimavac obožava malt pastu DM i dobrog je kvaliteta a jeftinija je od onih po pet šopovima (Dr Clauder, Trixi i sl.). Košta 385 dinara i ima je u pojedinim DM prodavnicama. Taurin se mora dodavati u ishrani mačaka jer im organizam sam ne sintetiše ovu aminokiselinu.

 

Mislim da ne treba mešati granule i domaću hranu, naročito ne sa sirovim mesom. Posebno ne jedno za drugim.

Link to comment

Do sada joj se od granula najviše svideo trainer. Royal kad bih unela u kuću bilo bi mi zadnje, muž bi me sigurno likvidirao :D

 

Ne kombinujemo granule sa mesom, tolko znam. Da li to za izbacivanje dlake treba i izlazećim macama? 

Btw sinoć je na moje oči uslovila nekog leptira i smazala ga. 

 

Evo, nas tri smo sad baš u šetnji. Ona šeta skoro kao pas, sve više se drži moje blizine. 

 

I da, Cicmic čak nije skroz kratkodlaka, nego duž kičme ima nek žute čuperke. Dozvoljava da je češljam, mislim da joj se to i sviđa 

 

Edited by Sara
Link to comment
43 minutes ago, Sara said:

Dobra cena, ja sam pre neki dan običan platila cc 750 

E, ovde sam se zeznula, koštalo je 600k u onom pet shopu na Slaviji 

Ceo račun je bio 824din, a uzela sam još 1sosić+1lopticu što sam zaboravila. 

Tako da nisam loše prošla 

Edited by Sara
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...