Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

samo da nije neka luda veganka koja macki i ne daje nista drugo da jede:D

 

dakle!

Moja očaravajuća Čikita je udomljena! Ko što rekoh, kao carica!!!! :heart:

Sinoć smo je odneli u novi dom, nijednog trenutka nije pokazala strah ili zbunjenost, svideo joj se prostor, kad je posle 20 min istraživanja, ničim izazvano došla u noge nove vlasnice i izvrnula se na leđa pokupili smo se vratili kući bez nje. Njih dve su totalno kompatibilne, pomalo otkačene i izvesno je da će to biti jedna velika ljubav.

_U3A9124_zpsnq7bm4rr.jpg

 

Ostao je još Končić, ali za njega nisam toliko zabrinuta, huligan je em svima-prelep em umiljat do besvesti, 

_U3A9169_zps32o68caw.jpg

 

Kad su udomljena prva  2 mačeta, Cicmic je tugovala 3 dana, ni jela ni pila, samo patila, sad kao da je malo zbunjena ali reakcija nije dramatična. Čekam još da vidim.

Sterilizacija prošla odlično, jedino me nervira što ne mogu Končića da oteram od sise, a ona ga pušta, Cic hoće da ide i napolje ali za sada ne dam, to je ljuta bitka na vratima, pse izbacujem, nju ubacujem, cirkus živi

 

 

Edited by Sara
Link to comment
51 minutes ago, Sara said:

 

Moja očaravajuća Čikita je udomljena! Ko što rekoh, kao carica!!!! :heart:

svideo joj se prostor, kad je posle 20 min istraživanja, ničim izazvano došla u noge nove vlasnice i izvrnula se na leđa……

 

 

 

Bravo. To je jedino bitno, ynam iy iskustva. Srecno

Link to comment

Pronašao sam tri odbacena maceta. Problem je sto su jako mali, i skoro da ne znaju da jedu. Progledali su i hodaju malo trapavo. Sta mogu da im dam da jedu. Pokušao sam jedno od njih da nahranim spricem i mlekom, ne ume ni tako. Ostala dva jedu mleko iz posudice i kontam da će trece koje je najdalje otišlo i koje me je pronašlo naučiti od njih?

Link to comment

Mačići treba da jedu formulu za mačiće a ne kravlje mlijeko, možeš ga vjerovatno naći u radnjama sa hranom za mačke a postoje i cucle. Nikad nemoj da ih hraniš dok leže na ledjima, mogu lako da se uguše. A poslije ih malo tapkaš po ledjima, da podrignu :).  I očisiš ih od prosutog mlijeka vlažnom krpom ili nešto tako .

 

Ima dosta videoa na jutubu o hranjenju, npr.

 

 

 

 

Zavisi koliko su stari ali ako ne jedu još čvrstu hranu treba da im pomogneš oko wc-a: vatom ili ovlaženom maramicom lagano tapkaš i masiraš po dupetu, ispod repa.

Ima ovde više informacije npr.

http://moj.pet-centar.hr/Pitajte-nase-veterinare-Macke/Kako-pravilno-othraniti-male-macice-bez-majke-6513.html

 

A nije loše da se raspitaš da neko nema mačku sa mačićima slične starosti, mada možda bi i tada trebalo da se dohranjuju ako mama nema dovoljno mlikeja za sve.

 

Edited by djili
Link to comment

Nama je bila frka da Cici ne pobegne pre nego što malci počnu da jedu sami. Srećom to se nije desilo. Ona je sterilisana i ne doji više mada joj se Končić i dalje kači, mislim da to radi samo maženja radi. 

 

Srećno! 

Edited by Sara
Link to comment
1 hour ago, Majo said:

S vremena na vreme naletim na ovu fotku, nema lepseg mrnjaua od ovog:

gIBfcGG.jpg

 

 

ko lutka. prelepA a izgleda i da je svesna :D

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...