Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

:thumbup:

Svaka cast Djuro!

 

Trcao sam 4 polumaratona ove godine,najbolji mi je bio 1h35min (pejs 4:31). Ako me prodje povreda pete (zadobio na basketu:frust:) ,verovatno cu se spremati za neki od jesenjih maratona

Link to comment

Cestitke svim trkacima, veliki naklon za borbu na beogradskoj vrucini. Meni je odatle isto stigla super vest, devojka posle 15ak polumaratona istrcala i prvi maraton. Poseban :hail: za Djuru, kakvo vreme covece!

 

Ja zaradio prvi DNF, na trail trci na Kozari. Sto bi rekao Dejan Andjus, cujemo se nikad, vidimo se jos manje. Uzasno teska trka, +2300 metara savladane nadmorske visine na 39km. Vrucina, par nenormalno teskih deonica sa strmim usponima i silascima i sve to da bi me na 36om kilometru trke, znaci na 3 lagana kilometra do cilja, jebeni amateri iz organizacije poslali na pogresnu stranu gde sam ja umalo zavrsio na startnoj poziciji, nekih 10km od finisa. Najgore markirana trka ikada, sreo sam jos tri takmicara koji su odustali na istom mestu kao i ja zbog istih likova koji su pogresno upucivali ljude. Uz to je masa trkaca u toku trke gubila po par kilometara zbog lutanja. Kasnije sam sreo i Vladu Panica, jednog od nasih najboljih ultra trkaca koji se isto povukao u ranijoj fazi njegove trke zbog promasaja od par kilometara. 

Link to comment

Već duže vreme je BG maraton u tum nekim problemima...

Jeste/nije izgubio licencu, muljaju sa kintom ovo-ono...

Mada moji poznanici koji trče veći problem vide u tom eksperimentisanju sa rutom...

Bukvalno svi kažu da je ovo uključivanje mosta preko Ade bezveze...

 

Link to comment

Ajde i neka eksperimentisu malo sa stazom, ako ce biti atraktivnija (mada kao sto rekoh meni se izmena ne dopada zbog neravnina).

 

Jedan drugi problem ima beogradski maraton: Beogradjane to kao dogadjaj sve manje interesuje. Pored staze gotovo da i nema ljudi, sem na par kljucnih mesta. Takodje nema ni muzike. Jasno je meni da Beogad nije Berlin ili London, i da se ne obaraju svetski rekordi, ali ne mora bili vise od milion ljudi na stazi kao u Berlinu. Ni ti ljudi u Berlinu ne dolaze samo da vise svetskog rekordera, on proleti za 5 sekundi pored njih, oni ostaju satima pored staze, zabavljaju se i navijaju. Bude preko 100 bendova koji uzivo sviraju. Kad na 30. i nekom kilometru lokalni metalci zasviraju run for the hills, najezis se i trcis dalje.

 

Takodje je beogradski maraton pre polumaraton nego maraton (ne znam da li 10% prijavljenih trci maraton). Do razdvajanja polumaratonaca na 18. km je jos ok, posle ulaska u drugi krug treba imati srece i uhvatiti se neke grupe inace ostajes sam. Mentalno je jako tesko trcati 36. kilometar niz praznu Jurija Gagarina, sunce upeklo, drugi smer voze automobili, smrde i trube, ti trcis sam, gusis se u izduvnim gasovima i pitas se koji ti qrac to sve treba. 

Link to comment


Bude preko 100 bendova koji uzivo sviraju. Kad na 30. i nekom kilometru lokalni metalci zasviraju run for the hills, najezis se i trcis dalje.



Svirali su neki momci kod hotela Jugoslavija, kad sam prolazio pevali "ubiće me zbog nje stvari lagane" :isuse: [emoji38]
Link to comment
10 minutes ago, zoki said:

 

 


Svirali su neki momci kod hotela Jugoslavija, kad sam prolazio pevali "ubiće me zbog nje stvari lagane" :isuse:emoji38.png

 

 

Jeste, kad sam ja prolazio su isto neki bosanski val izvodili :wacko:

Link to comment

Jel neko od vas trkaca imao problem sa haglundovim deformitetom na peti? Pitam ovde jer bi trebalo da ste posebno ugrozeni po tom pitanju.

 

Zanimaju me iskustva sa lecenjem bez operacije. Srecom me ne boli. i sa vecinom obuce ni ne primetim taj problem al bolje se na vreme pozabaviti ovim.

 

Za pocetak moram ovo da kupim

 

https://www.amazon.com/Achilles-Protection-X-Large-Cushion-Haglunds/dp/B00U81SQPW

 

Neki yt dr (delovao mi je ozbiljno) kaze da prvo treba mesecima pokusavati sa neoperativnim metodama pa tek onda razmisljati o operaciji. 6 nedelja minimalan oporavak :ph34r:

 

Nadam se da je samo upala.

 

edit: bar ovaj andrak ima u Palmoticevoj, moram sutra da kupim.

http://www.jugolek-fm.rs/prodavnica.php?page=2

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...