Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

hvala beskrajno! ovakko kako si opisao, nisu potrebne slike, međutim, možda bude i zatreba - pošto treba mami preko telefona da dam objašnjenje. još jednom, hvala mnogo.edit: sve smo uspeli. braco care!

Link to comment
link  :Hail::lol:
Tjah, tebi je makar veći gušt. Te zvrčke nisu tako zabavne ako živiš u crnoj rupi od zemlje gde kod zvaničnog distributera možeš da kupiš accessories za iPhone, ali ne i sam iPhone, dok mobitel (pripremam se za boravak na otoku) operateri furaju Androide i Kupine. Edited by Zabalujev
Link to comment
Tjah, tebi je makar veći gušt. Te zvrčke nisu tako zabavne ako živiš u crnoj rupi od zemlje gde kod zvaničnog distributera možeš da kupiš accessories za iPhone, ali ne i sam iPhone, dok mobitel (pripremam se za boravak na otoku) operateri furaju Androide i Kupine.
Ma ja to linkam jer imam tik jednog fanboism hatera. Ovom rupom koju čovjek koristi za jailbreak teoretski se može na iPhoneu napraviti bilo što. Zasad samo teoretski, nije još toliko interesantan krimosima kao PC. Ne osjećam potrebu za tako skupim mobitelom, što god imao i imali ili nemali distribuciju samog aparata. Nego, nisam sad razumio, po čemu je to bolje od ove druge crne rupe od zemlje u kojoj možeš kupiti iPhone, ali ti nije dostupna puna funkcija iTunes Store?
Da pojasnimo, iTunes store sastoji se od dvaju dijelova: 1. kupovanje glazbe - nije dostupno u Hrvatskoj zbog autorskih prava,

2. kupovanje aplikacija - dostupno u Hrvatskoj, uz korištenje neke od kreditnih karticaApplication Store (ili aplikacija AppStore za iPhone) podrazumijeva iPhone aplikacije koji dobivate unaprijed instalirane na svakom iPhoneu te omogućuje učitavanje i instaliranje različitih aplikacija s iPhonea bez spajanja na računalo. U AppStoreu je dostupno više od 1500 aplikacija, a većina je besplatna te se slobodno mogu skidati na iPhone.Nažalost iTunes store neće biti podržan u Hrvatskoj, ali će Apple Aplication store biti dostupan.

Link to comment
Nego, nisam sad razumio, po čemu je to bolje od ove druge crne rupe od zemlje u kojoj možeš kupiti iPhone, ali ti nije dostupna puna funkcija iTunes Store?
Ah, sad mi je lakše, ipak niste toliko bolji od nas :PAli ipak je malo bolje. Ipak ste malo manja crna rupa. Pisao već ja kako smo devedesetih godina zavideli susednom selu koje ima struje uveče, a našoj grupi baš zapalo dve večeri za redom da nema elektricitet... :D
Link to comment
Tjah, tebi je makar veći gušt. Te zvrčke nisu tako zabavne ako živiš u crnoj rupi od zemlje gde kod zvaničnog distributera možeš da kupiš accessories za iPhone, ali ne i sam iPhone, dok mobitel (pripremam se za boravak na otoku) operateri furaju Androide i Kupine.
Priča se da od septembra sva tri operatera počinju da nude iPhone.
Link to comment
  • 2 weeks later...

kueščn: zna neko jel postoji neki dobar prepoznavac muzike za itunes...tj ako pustim recimo radio preko itunes, da mi izbaci u nekom vanjskom prozorcetu naziv pesme koja ide na radiju, ili sta vec slusam...nesto kao shazam za iphone, samo za mac...trenutno imam tunatic,ali mi ide na K. posto te nece da se nakaci na server, pa ne moze da nadje pesmu...ili je trazi po 10 minuta, dok je ista vec zavrsena...

Link to comment
Ah, sad mi je lakše, ipak niste toliko bolji od nas :PAli ipak je malo bolje. Ipak ste malo manja crna rupa. Pisao već ja kako smo devedesetih godina zavideli susednom selu koje ima struje uveče, a našoj grupi baš zapalo dve večeri za redom da nema elektricitet... :D
To je zato što Apple mi ne interesujemo, ovde ne ulažu ništa niti išta ozbiljno razmatraju i planiraju, nego imaš više malih zastupnika koji su međusobno podelili i iskartelisali tržište da idu na divljaka. Treba li reći da su cene iste? Najlakše im je da angažuju par "brend ambasadora", uglavnom lažova i dripaca sa vezama u raznim firmama, koji će na mala vrata svuda da promovišu njihove proizvode.Možda se stanje promeni kada od jeseni krenu operateri da nude iPhone, mada sumnjam.Evo još malo Apple vesti...:)
Link to comment
To je zato što Apple mi ne interesujemo, ovde ne ulažu ništa niti išta ozbiljno razmatraju i planiraju, nego imaš više malih zastupnika koji su međusobno podelili i iskartelisali tržište da idu na divljaka. Treba li reći da su cene iste? Najlakše im je da angažuju par "brend ambasadora", uglavnom lažova i dripaca sa vezama u raznim firmama, koji će na mala vrata svuda da promovišu njihove proizvode.Možda se stanje promeni kada od jeseni krenu operateri da nude iPhone, mada sumnjam.Evo još malo Apple vesti...:)
Nije reč o zastupnicima, svi koji prodaju Apple u Srbiji se snabdevaju sa istog izvora. Čini mi se da je reč o izvesnom Libancu, beše li mu firma Powercom, i on pod svojom šapom ima celu ex-YU sem Slovenije, kao i još nekoliko zemalja iz regiona. Sasvim je tačno da smo Appleu nezanimljivi, ukupan promet na ovom tržištu ne vredi ni blipa na radaru, pa su zato i cene tako visoke, jer je svesno prepustio ceo region jednom distributeru koji diktira cene. Još kada se doda šlag da je najbliži ovlašćeni servisni centar u Zagrebu, urnebes. Naravno, kapa dole genijalcima poput Popa iz Macole, kad se setim šta je sve izveo da mi sredi "lampu" sa spaljenm napajanjem koje se nije moglo zameniti :)
Link to comment

sta reci, zelim libancu da crkne u najgorim mukama i on i stiv dzobs zajedno sa njim. moja glupa zena je upravo platila USB power connector za touch ni manje ni vise neko 3.990 dinara. ista sprava na amazon.com (sa US viljuskom umesto shukoa) kosta 7.50 dolara. koliko umem da racunam, to je skoro pa puta osam. bravo!

Link to comment
sta reci, zelim libancu da crkne u najgorim mukama i on i stiv dzobs zajedno sa njim. moja glupa zena je upravo platila USB power connector za touch ni manje ni vise neko 3.990 dinara. ista sprava na amazon.com (sa US viljuskom umesto shukoa) kosta 7.50 dolara. koliko umem da racunam, to je skoro pa puta osam. bravo!
Ne znam sta si nasao na Amazonu, ali vidim da je kod usa apple usb strujni adapter 29$, a u Nemackoj (isto kod apple-a) 29 evra.
Link to comment
sta reci, zelim libancu da crkne u najgorim mukama i on i stiv dzobs zajedno sa njim. moja glupa zena je upravo platila USB power connector za touch ni manje ni vise neko 3.990 dinara. ista sprava na amazon.com (sa US viljuskom umesto shukoa) kosta 7.50 dolara. koliko umem da racunam, to je skoro pa puta osam. bravo!
Sto se tice konektora i sl, ja sam se snasao za svoj Mac, posto sam dobio konektor sa USA napajanjem. Prosto, skinuo sam onaj konektor i umesto njega, odn. produznog kabla, stavio onaj kabl od kasetofona :D Radi posao, nije suko prikljucak, mada sad za koji dan treba da nabavim ovaj evropski prikljucak (ali ne i produzni kabl za suko, malo mi skupo). Svoj iPod nano retko koristim u zadnje vreme, mada onaj ekran zaista sluzi necemu, i bice koriscen tokom dugog puta na plavi Jadran, pa sam konvertovao tri sezone Grim Adventures of Billy and Mandy i spucao da imam sta da gledam na letovanju. Kupio USB punjac opste namene (u PC radnji :D) te sam tu zaobisao Apple. A radi posao, kako za moj, tako i za gospodjin plejer. Nije bele boje, kao ni kabl od kasetofona :D A sve se pravi u Kinu, gde jedu pse, a radnici se samoubijaju.Jbt, mislim da me do kraja zivota ceka jurnjava polovne Mac opreme raznih vrsta i opsti krpez. :lol: Kao i za PC nekada... Leopard rastura. MagSafe je divan. Objective-C je lepo osvezenje.
Link to comment
i sta, USB punjac opste namene radi na macu? super. mislim da cu zeni oduzeti sve te igracke.
Pa, kao sto iPod mozes da preko USB ukacis na PC, mozes da ga ukacis i na punjac. Rupa, da prostis, je ista. Uz malo maste, doaka se i napajanjima druge sorte, kao sto objasnih svoj slucaj. Na srecu, Steva nije izmislio svoj USB, ni svoje elektricne mreze (to ce Google ;))
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...