Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Just now, Sludge Factory said:

Mhm, pa to je znaci kao da je neko budzio 4GB na 8. Jbg, taj je najpovoljniji cini mi se u toj kategoriji (a da je neka pouzdanija marka). 

Ne, nije budženo, to tako Assus originalno prodaje...

 

Uzmi lenovo, 2 generacije je novij procesor, koliko vidim...

Link to comment

Preporuka za laptop do 70k.
Prosecan korisnik, ne igra igrice jedino ako bi mogao da bude 17 inca zbog gledanja filmova mada ni to nije presudno moze i 15 ako je dobra masina.

Link to comment

Ubacio bih SSD hard u laptop, da ga malo osvežim tj. ubrzam... Ima li nekih preporuka?
A i cenim da nije prekomplikovano da se to uradi u kućnoj radinosti?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

Ubacio bih SSD hard u laptop, da ga malo osvežim tj. ubrzam... Ima li nekih preporuka?
A i cenim da nije prekomplikovano da se to uradi u kućnoj radinosti?

.... Shiit has hit the fan!
 

2 minuta posla da ga staviš, i polas ata da instaliraš win, ako nećeš da kloniraš disk. koji već imaš... AKO hoćeš, onda je malo komplikovanije...

Link to comment

Ali ima fora, ako lap top ima CD da se kupi nosac i ubode SSD tu te se na njemu digne sistem, ili se klonira na njega postojeci a HDD bude storage. To ume da bude malo skuplje ali fino i brzo resenje.

Link to comment

Ma ovde umeju da kostaju 10-15-20 dolara, sto mu dodje pola nekog jeftinijeg SSDa od 240GB. A cekati sa ebaya u svetlu toga kako posta "isporucuje" sitne pakete, tacno bi cekao tri meseca i opet curak.

 

@Frank - ja sam uzeo Apacera jer je bio jeftin, 4300RSD za 240GB, i imao vecu deklarisanu brzinu pisanja i citanja od Kingstona i Gigabajta a ok ocene po netu.

 

Ima ih sada sa 2 i 3 godine garancije, ne znam da li intel daje 5 jos uvek(?), ali generalno postavi budzet, vidi sta mozes da dobijes za to glede brzine/velicine/garancije pogledaj kako se kotiraju na internetu i to je to.

Link to comment
9 hours ago, Frank Pembleton said:

Ubacio bih SSD hard u laptop, da ga malo osvežim tj. ubrzam... Ima li nekih preporuka?
A i cenim da nije prekomplikovano da se to uradi u kućnoj radinosti?

.... Shiit has hit the fan!
 

Ko sto rece Indy - zavisi od računara do računara. Pogledaj na yt za tvoj model kako se to radi pa vidi da li ćeš sam ili to je bolje da ga odneses u servis ( neki su baš zajebani, gde ceo komp mora da se rasturi dok se dodje do diska)

Link to comment
On 7.8.2020. at 13:13, Shitgenstein said:

Izgleda da ću ipak na kraju kupiti nov laptop, a na trenutni instalirati mint i ćao.

 

Preporuke? Max 13.3", da mož da izvršava neke kodove (najvažniji procesor i RAM), i još kad bi imao USB-A portove... 

Gledah nešto Dell XPS 13 https://www.dell.com/en-us/shop/cty/pdp/spd/xps-13-9300-laptop al vidim da nema USB-A :mellow: ne sviđa mi se taj trend.

Ovaj komp je sa-vr-sen!

Pazi, jako je mali - nema okvir (ekran) gotovo uopste, kad ga uzmes u ruke kao da si uzela net-book (10'')

Za USB A uzmi adapter, stas, prevazidjeno.

Edit: XPS 13 se pravi vec godinama sa razlicitim generacijama procesora, ja ne bih uzimala matorca.

Edited by Lila
Link to comment

-1

 

Konvertori, adapteri i ostale anrmolje su sranje. Lakše je nositi par mm deblji komp koji ima portove koji ti trebaju, nego ultratanki s torbom punom adaptera, jer nikad ne znaš koji će ti zatrebati

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...