Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

On 4. 6. 2023. at 13:47, Frank Pembleton said:


Jbte bacio sam telefon kod ovoga "3 ekstra poena za prijemni"...
Pa šta je ovo jbmti sve...



....shiit has hit the fan.

 

Učenicima osmog razreda OŠ „Vladislav Ribnikar“ biće omogućeno da pod olakšanim uslovima upišu srednje škole, saznaje Danas.

 

U odgovoru Ministarstva prosvete na dopis Saveta roditelja te škole iz Ministarstva su poručili da su razmatrali sve mogućnosti podrške učenicima osmog razreda OŠ „Vladislav Ribnikar“ radi realizacije upisa u srednju školu u najboljem interesu učenika i predložili da se broj bodova koji učenik ostvari na osnovu uspeha iz škole i na osnovu završnog ispita, uvećava se za 30 odsto, od broja bodova koji mu nedostaje do 100 bodova.

Posle polaganja završnog ispita i uvećanja broja bodova, roditelj, odnosno drugi zakonski zastupnik učenika ima pravo da izrazi najviše 20 opredeljenja za dalje školovanje (da popuni listu želja).

Učenik se raspoređuje u školu na osnovu opredeljenja i broja bodova, u koje je uračunato uvećanje broja bodova, zajedno sa ostalim učenicima, navodi se u dopisu Ministarstva koje su dobili roditelji iz „Ribnikara“, a u koji je Danas imao uvid.

Ako u istoj školi ima više odeljenja istog smera gimnazije, odnosno obrazovnog profila, a više učenika je ispunilo uslove za rangiranje, učenici se raspoređuju ravnomerno po odeljenjima.

  • Hvala 1
Link to comment

ovako opet postoji mogucnost da bude izgurano neko dete iz druge skole ni krivo ni duzno

jasno je da deci iz ribnikara mora da se obezbedi upis po drugacijim kriterijumima, ali su ih jednostavno trebali izuzeti iz predvidjenih kvota

sumnjam da je broj buducih srednjoskolaca iz ribnikara toliki da bi napravio prevelik pritisak na taj nacin na postojeci srednjoskloski sistem i moze se naci nacina da se ravnomerno rasporede

  • +1 1
Link to comment

Djeca iz Ribnikara se ne raspodjeljuju ravnomjerno cak ni po gimnazijama a kamoli po citavom srednjoskolskom sistemu od medicinske do trgovacke.

  • +1 2
Link to comment

evo ovde ima sve 

Deci i društvu poslata poruka da nam škola ne treba: Šta kažu stručnjaci za obrazovanje povodom odluke o prekidu nastavne godine?

 

Quote

Za sve njih, a pre svega za učenike, škola je okruženje za učenje i razvoj, i to okruženjet treba da bude stabilno, sigurno i smisleno strukturirano, što je posebno značajno u situaciji krize. No, pre svega, taj sistem mora da postoji, ne formalno već suštinski, kako bi odgovorio na razvojne potrebe svojih korisnika.

Nažalost, ovom odlukom poslata je poruka deci i društvu da nam škola, u suštini, ne treba. Tako smo, kratkoročno gledano, ukinuli jedan važan razvojni oslonac, a dugoročno još jednom narušili poverenje u obrazovni sistem.

Narušena je i jedna od osnovnih ljudskih potreba – potreba za sigurnošću: stalnošću, redom, strukturom i za predvidljivošću događaja.

Pored toga, donošenjem nepromišljenih odluka koje se stalno menjaju šaljemo poruku deci i mladima da ne mogu da se pouzdaju u nas odrasle da smo sposobni da upravljamo situacijom, što može dodatno da poveća njihov doživljaj nesigurnosti.

 

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
46 minutes ago, Aleksija said:

Jao, hvala im lepo, svima što rade na faksu :D

 

Nek nam pošalju podršku pp službama.....oh wait, toga se APSOLUTNO NIKO nije setio. 

 

edit. Drago mi je što ne vidim neka imena.:heart:

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
23 minutes ago, renne said:

šta će nam koji kurac škola

u školama svakako samo ološ radi, lepo to rekao tamo negde @zmanic zar ne, samo propale osobe rade u školama

 

Nisam BAŠ tako rekao, a rekao sam nešto slično tome, da.

Još će ispasti da me AV prati. Sve na TV-u što je mađijao i kakio o +5,5% za prosvetu od oktobra itd...

Ko da me prate "vanzemunci".

Link to comment

Nisi  BAŠ tako ali si rekao 

i neka si vala

idi uživaj u tvojim milionima koje si dobio od države po raznim tužbama, kupuj hifi uređaje

i odjebi od prosvete

Link to comment
5 minutes ago, Svemir Zeka said:

Jao, hvala im lepo, svima što rade na faksu :D

 

Nek nam pošalju podršku pp službama.....oh wait, toga se APSOLUTNO NIKO nije setio. 

 

edit. Drago mi je što ne vidim neka imena.:heart:

jbga, zeko, velika je brljotina. treba priznati. 

ovo su vise nego kredibilna imena. 

no, kako god, posto si prosli put burno reagovala i rekla da ti ne odgovaramo i ne kvotujemo te, ne bih dalje.

 

 

 

Link to comment
25 minutes ago, Aleksija said:

jbga, zeko, velika je brljotina. treba priznati. 

ovo su vise nego kredibilna imena. 

no, kako god, posto si prosli put burno reagovala i rekla da ti ne odgovaramo i ne kvotujemo te, ne bih dalje.

 

 

 

Neka su kredibilna imena, oni pojma nemaju kako je u školama zaista. Sećam se kako su svojevremeno za Tinde to pričali zarad drugih stvari (koje imaju empiriju), a sad je situacija za koju i nemamo empiriju. 

 

Moje je pitanje, ako ko čita: gde je podrška pp službama od 3.5.? Zašto se to nije desilo?   

 

Ne pitam tebe, nadovezujem se na članak. 

Link to comment

Moja drugarica koja radi u jednoj od škola koja je baš zahvaćena tragedijom, bukvalno je radila od 8 do 20h. 

Žena se posle desetak dana razbolela. Hormonski. Nije teško uočiti razlog. 

 

Sad stvarno, pitanje za struku, gde je podrška u školama duž Srbije? Jedan deo se organizovao (DPS i IMZ), a šta je s ostalima? Članci u Danasu?

Link to comment
6 minutes ago, Lezilebovich said:

Ne znam za moju struku je pitanje, ali zar nije bilo reci da su se razlicita udruzenja psihologa ponudila da pomognu ? 

Jesu za Ribnikar, i za svu decu sad, stigao dopis. Institut za mentalno zdravlje i Društvo psihologa Srbije. To jeste i funkcioniše (u drugom domenu), ali sad kad vidim tekstove kolega predavača na fakultetu, pitam: gde je podrška u školama? Na terenu, podrška službama. Valjda se moglo pretpostaviti da će ljudi da sagore. Erm, to nije katedra za pedagošku i razvojnu psihologiju. Ali oni koji su na terenu, ostaju na terenu, a tu ima previše posla pa ostaje tako....meni je isprva ponuđena supervizijska podrška iz nevladine org koja veze nema s decom ni školama. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...