Jump to content
IGNORED

Teniski GOAT, značaj OI i kako sve to izračunati


Mil@n

Recommended Posts

Ali cekajte, verujem u sve sto vi kazete, ali i dalje sam siguran da Nadalovi navijaci imaju drugaciju tabelu u kojoj se vide Olimpijske Igre i da bi i Novakovi/Federerovi navijaci koristili istu takvu tabelu da je situacija obrnuta. To je ono sto je meni malo smesno.

Link to comment
Just now, Meazza said:

Ali cekajte, verujem u sve sto vi kazete, ali i dalje sam siguran da Nadalovi navijaci imaju drugaciju tabelu u kojoj se vide Olimpijske Igre i da bi i Novakovi/Federerovi navijaci koristili istu takvu tabelu da je situacija obrnuta. To je ono sto je meni malo smesno.

 

Ma pazi, 2009. su svi cekali da federer skine samprasa na goat listi 15. grend slemom (sampras ima 14). Niko OI spominjao nije

Link to comment

Daleko najbolji od svih olimpijskih turnira je bio u Londonu 2012.  Glavni je razlog jer je nastup na Olimpjadi 2012. bilo najlakse uskladiti sa strandardnim rasporedom. Drugi je razlog da se igrao na uimldonskim terenima, a Uimbldon je sinonim tenisa.

Edited by Stari tenis fan
  • +1 1
Link to comment
Just now, Tsai said:

 

Ma pazi, 2009. su svi cekali da federer skine samprasa na goat listi 15. grend slemom (sampras ima 14). Niko OI spominjao nije

 

Ali verujem ti, nije u tome stvar. Evo ti drugi primer, nekad se u fudbalu nisu pominjale zlatne lopte kao argument pa ih sad pominju kao krunski dokaz. Nisu se pominjali cak ni golovi kad se pricalo o tome ko je najbolji, da jesu Zidan i Maradona nikad ne bi mogli da budu najbolji igraci svoje generacije. Hocu da kazem da se uvek pominje ono sto fanovima odgovara. 

Link to comment
Just now, Meazza said:

 

Ali verujem ti, nije u tome stvar. Evo ti drugi primer, nekad se u fudbalu nisu pominjale zlatne lopte kao argument pa ih sad pominju kao krunski dokaz. Nisu se pominjali cak ni golovi kad se pricalo o tome ko je najbolji, da jesu Zidan i Maradona nikad ne bi mogli da budu najbolji igraci svoje generacije. Hocu da kazem da se uvek pominje ono sto fanovima odgovara. 

 

Ako me pitas kao fana sta bih izabrao, 21. ili zlato odgovor je 21. bez dileme. Ne znam sta ostali misle

  • +1 2
Link to comment
42 minutes ago, Lancia said:

+ Najvise puta izbacen sa GS turnira :fantom:

Strogopravnotehnički...ovde nije izbačen sa GS turnira nego sa kontinenta...Ali ima GS predaja, što ostala dvojica nemaju. 

Link to comment
1 minute ago, Tsai said:

Ako me pitas kao fana sta bih izabrao, 21. ili zlato odgovor je 21. bez dileme. Ne znam sta ostali misle

Naravno 21. Da pitas Novaka sto bi vise htio? Mislim da bi u dusi vise htio 21. iako bi mozda rekao da ne moze da se odluci.

Link to comment
2 minutes ago, Tsai said:

 

Ako me pitas kao fana sta bih izabrao, 21. ili zlato odgovor je 21. bez dileme. Ne znam sta ostali misle

 

Siguran sam da bi. Ali isto tako sam siguran da Nadalovi fanovi potezu Olimpijsko zlato kao argument da je najbolji ikad posto jedini ima to a po GS je izjednacen.

Link to comment
Just now, Meazza said:

 

Siguran sam da bi. Ali isto tako sam siguran da Nadalovi fanovi potezu Olimpijsko zlato kao argument da je najbolji ikad posto jedini ima to a po GS je izjednacen.

 

Mogu da potezu, ali nisu u igri samo slemovi i OI.

Uostalom pogledaj onu tabelu, sve i da se dodaju OI

Link to comment
Just now, Tsai said:

 

Mogu da potezu, ali nisu u igri samo slemovi i OI.

Uostalom pogledaj onu tabelu, sve i da se dodaju OI

 

Tacno, tacno. Objektivni posmatrac bi se najverovatnije slozio da je Novak najbolji od njih trojice, to vam verujem. Ali je ipak tim vise smesno sto Olimpijske igre nisu ubacene, jer uopste nema ni potrebe da se izbacuju, Novak je i s takvom tabelom najbolji, osim sto tabela ne bi izgledala bas ovoliko savrseno. Osim ako hoces da kazes da su manje vazne od apsolutno svih stavki u onoj tabeli? Koliko sam shvatio, vecina se slaze da su OI bitnije od nekih drugih turnira koji jesu u tabeli. 

  • +1 1
Link to comment
Just now, Tsai said:

Treba da se dodaju u tabelu ali u finalnom preseku ne znace mnogo

 

Kazem, verujem da ne znace mnogo. Ali znace vise od nekih drugih stavki i vidi se da je tvorac tabele pristrasan. 

Link to comment
2 minutes ago, Meazza said:

Ali cekajte, verujem u sve sto vi kazete, ali i dalje sam siguran da Nadalovi navijaci imaju drugaciju tabelu u kojoj se vide Olimpijske Igre i da bi i Novakovi/Federerovi navijaci koristili istu takvu tabelu da je situacija obrnuta. To je ono sto je meni malo smesno.

 

Ima ovde neka kvazi ultimativna GOAT race lista:

Ultimate Tennis Statistics - GOAT List

 

image.thumb.png.0475e8622053ad776a9cab62c7f1f46d.png

 

I kako to ozbiljno shvatiti kad su Konors i Lendl ispred Samprasa i Borga.

 

Pomenuh zlato sa olimpijade jer se olympic winner ili 2x olympic winner (Murray) mnogo vise ceni u nekim delovima sveta, od svih Masters 1000 zajedno.

Debata ce na kraju da se svede iskljucivo na broj GS, ko bude imao najvise kad se penzionisu dobija i nikakve liste nece pomoci ako Nadal zavrsi sa 2-3 vise.

Link to comment
  • Redoran changed the title to Teniski GOAT, značaj OI i kako sve to izračunati

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...