Jump to content
IGNORED

Fitness & Nutrition


catfish

Recommended Posts

Meni je prirodna kilaza bez vezbanja tako 88-90kg na 193cm, ovako samo izvlacim da ne budem premrsav sa nekih 93-95, retko preko toga. Sa hemijom islo mislim maksimalno do 105, obicno na 102-103. Cim imam neku prehladu ili proliv ili nesto slicno sto me sprecava da jedem normalno, ode i po 5-6 kila za par dana lagano. Kad treba da nabacim 700 grama, drama.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

to je sve bas jako individualno...ja sa 173cm sada imam 65 a sebi najbolje izgledam sa 62...a sa 55,jednom u mladosti, sam izledala prestrasno

meni 2-3-4kg bas prave veliku razliku...imala sam i 70 ali tu sam sebi debela mada okolina to ne bi rekla

 

moj mm je sa 195 i 83kg prezgodan,nema ni g masti a ima fino misica onako bas pravih,ne naduvanih :wub:

mada on npr varira i po 2kg u par dana kada preteruje sa fizickom aktivnoscu na 30+ stepeni i nekad ekstremnom nehidracijom

 

Link to comment
7 hours ago, ivy said:

to je sve bas jako individualno...ja sa 173cm sada imam 65 a sebi najbolje izgledam sa 62...a sa 55,jednom u mladosti, sam izledala prestrasno

meni 2-3-4kg bas prave veliku razliku...imala sam i 70 ali tu sam sebi debela mada okolina to ne bi rekla

 

moj mm je sa 195 i 83kg prezgodan,nema ni g masti a ima fino misica onako bas pravih,ne naduvanih :wub:

mada on npr varira i po 2kg u par dana kada preteruje sa fizickom aktivnoscu na 30+ stepeni i nekad ekstremnom nehidracijom

 

 

to je i normalno, za nekoga ko trenira redovno, bilo sta.

  • +1 2
Link to comment
  • 2 months later...

Gledam kolegu ima jedno 190 cm i 120 kg minimum,stomak ne bi mogao nilski krokodil da ga obuhvati iz prve.Lik doruckuje 3 sargarepe imaju jedno 700gr ukupno i litar vode.Sve za zdravlje bajo nema to.I jos objasnjava o ishrani,i u to se razume .Nema bajo,strucnjak opste prakse.

Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

jbt poludeo bih da to doruckujem, bukvalno bih isao ulicom i davio ljude i jeo ih

Nastavio je sa jelom kao bebac na tri sata.I litar i po Pepsija,zero zarad zdravlja lol.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
On 12.11.2022. at 8:45, askeladden said:

Gledam kolegu ima jedno 190 cm i 120 kg minimum,stomak ne bi mogao nilski krokodil da ga obuhvati iz prve.Lik doruckuje 3 sargarepe imaju jedno 700gr ukupno i litar vode.Sve za zdravlje bajo nema to.I jos objasnjava o ishrani,i u to se razume .Nema bajo,strucnjak opste prakse.

 

Me razumem najbolje, jede stalno sargarepe u velikoj kolicini a malo je debeo? Niti ovo koliki mu je stomak

(Ne znam koliko je 120kg na 190cm, da li je to "visak" kilograma ili je čovek u misicima ili sta?)

Link to comment
8 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Me razumem najbolje, jede stalno sargarepe u velikoj kolicini a malo je debeo? Niti ovo koliki mu je stomak

(Ne znam koliko je 120kg na 190cm, da li je to "visak" kilograma ili je čovek u misicima ili sta?)

Debeo,krupan ali debeo,sirok trup malo krace noge tip.Da jede sargarepe kao dorucak broj 1. da bi uneo vlakna i vrv manje jeo u toku dana.Zajedno sa litar vode.

Link to comment
  • 7 months later...

Da ozivim topic - "Shan Jan is trying to lose weight, 20th anniversary edition" :jerry:

Ovaj video mi je dao lep slagvort za post:

 

 

Posto imam puno iskustva sa gubljenjem kilaze i jos vise sa propalim pokusajima istih da dam malo historija iz glave:

 

Propali pokusaji gubljenja kilaze:

1. Pracenje nutricionsta. Sad iz glave se secam tri nutricionistkinje koje sam imao (sve kao tailored programi) i ni jedan nije radio. Verovatno ih je bilo i vise. Elem, obicno bih izgubio par kila za 2 meseca i onda stojao u mestu narednih meseci. Mislim da je ovde greska sto, valjda zbog moje tezine, ide pretpostavka da moram da jedem vise kalorija (prevashodno ugljenih hidrata) nego sto zaista trebam. Kad sam sam vodio racuna sta jedem, uglavnom je to bilo mnogo strozije od nutricionista i mnogo efektnije. Dodao bih da je i jedan veliki minus ovih programa sto su cesto prekomplikovani, sa puno obroka, puno cudnih sastojaka i puno spremanja. Kad tome dodas da i kostaju, nisam bas njihov fan.

2. Evolucija prethodnog slucaja je dostava zdrave hrane. Ima ih nekoliko i ja sam probao dve. Ovde smo imali obrnut problem. Ozbiljan deficit hrane. Bio sam non stop gladan kao pas. Problem je sto su porcije praznih kalorija (salate i povrce generalno) mnogo male pa se ne osecas ispunjeno. Neki oko mene su uspeli, ja nisam imao will power.

3. "Pazicu sta i koliko jedem fazon" jednostavno nikad nije radio. Za to treba sveprisutna samokontrola i disciplina koju ja nemam.

4. Podskup ovog gore je "Jescu samo zdravo u neogranicenim kolicinama". Ovo sam radio jednog leta i super sam se osecao, bas je velika razlika sta stavljas u sebe itd... i nisam ni gram smrsao.

5. Sve prethodno se tice hrane jer isao u teretanu ili na plivanje ili redovne setnje... nista nije pomoglo ako se ishrana ne sredi.

 

Uspesni pokusaji gubljenja kilaze:

1. Ishrana u menzi plus plivanje. Ovde sam smrsao jedno 20 kilograma za godinu dana. Mozda hrana u menzi nije najzdravija ali je zato groznog ukusa. Dakle, treba da se dovuces iz svog stana, ides peske jedno 20 minuta da bi jeo neko sranje koje ti se i ne jede i onda ides nazad 20 minuta i tako 2-3 puta dnevno. Uz to sam isao i 2-3 puta nedeljno na plivanje. Izgledao sam kao adonis, devojcice se okretale zamnom :cool: Nazalost nisam vise student pa ovo nije opcija.

2. Pre jedno dve godine sam smrsao 10 kilograma (i u medjuvremenu ih vratio) drzeci se jednostavnog pravila - od ugljenih hidrata jesti sam pirinac sa vocem ujutru. Nekad bih jeo i samo voce. Ostaviti hleb je prilicno lako, cak i sada ga malo jedem a kako volim da zderem meso ovo mi nije tesko palo. Uz to sam imao i malo teretane i setnje ali mislim da to nije uticalo puno. 

3. "Efekat praznog frizidera", tj. izadjes da jedes nesto sitno napolju i vratis se kuci. Ovo je neka varijanta prvog slucaja ali zbog jebene dostave hrane koja ti je tu na jedan klik nisam uspesno to isterao na duze staze u poslednje vreme. Imao sam foru pre 10+ godina dok jos nije bilo dostave da dva puta dnevno izadjem da pojedem parce pice ili pljesku i usput se prosetam i to je bas dobro radilo, izgubio sam tonu kilograma koliko god nezdravo zvucalo. 

 

I sta nam ostaje za buducnost? Autofagiju jos nisam probao. LCHF ocigledno radi za mene pa cu tako nesto terati i dalje. Sad mi je palo na pamet da napravim plan oko posla. Tamo imamo rucak koji je bas kako treba, ima supica, salatica, glavno jelo ukusno spremljeno, nista preveliko a opet dovoljno. Daklem ujutru peske na posao (7 km setnje), za dorucak malo voca ili bonzita, za rucak sta nam daju i u povratku sa posla oko 5-6 neki protein bar ili suvo meso. A onda agonija dok ne dodje vreme za spavanje (ovo je deo gde generalno kiksnem ali necu da se predam ne necu da se predam). Ah da i polako ponovo kretanje na bazen a posle samo nebo (ili krstenica) je granica.

 

Da cujem i vase muke. Buce PPP-a ujedinite se!

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

A sto umesto vremena provedenog u setnji, ne ides u teretanu ? Sa trenerom kontam da ces mnogo vise kalorija sagoreti i onda ces mozda moci malo manje da brines o ulaznoj strani

Link to comment
3 minutes ago, Delija67 said:

Jel si isprobao Perinu Dijetu?

Probao, nesto mi ne ide, pitam se sto :fantom:

 

1 minute ago, Lezilebovich said:

A sto umesto vremena provedenog u setnji, ne ides u teretanu ? Sa trenerom kontam da ces mnogo vise kalorija sagoreti i onda ces mozda moci malo manje da brines o ulaznoj strani

Trenutno sam toliko van forme da bih se verovatno povredio. Mislim ledja me bole samo sto hodam :) Tako da prvo setnja pa plivanje pa teretana. Takodje lakse mi je da se nateram na setnju svaki dan nego na teretanu makar bila svaki 2-3 dan.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...