Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Ma samo kada si uspeo da ih provališ, dugujemo ti onoliko:

 

50 minutes ago, pasha said:

Problem je sto se ozbiljnija ekipa uvukla u policiju i vojsku. Sto u policiji i vojsci i pored toga sto ce reci: ich bin nicht nazi te dodati ABER, sto se nemacki nacionalizam ne ispoljava samo kroz nacizam, kako se pogresno shvata...

 

:fantom:

Link to comment
1 hour ago, pasha said:

"Druze", vidim da vam nije lako u zivotu. Hocete da vam sredim neku baustelle-u?

:laugh:

 

Sve vidis, svaka cast! :fantom:

Cak si izmedju 2 шалтератм uspeo da provalis i izanaliziras naci infiltraciju u nemacku vojsku i policiju, malo li je.

Obaska sto najvise obozavam kad nasttm covek uspe u tudjini i u roku od odmah pocne da nudi sredjivanje, makar i baustelle....

 

Nego:

1 hour ago, pasha said:

Da ste slusali druga Tiitu kada je otvorio grenzen za arbeiter aus jugoslavija sada bi vozio mercedesa a ne bi se bavio parapsihopatologijama.

Ti nisi u Nemackoj арбајта radi?

Konzulat, tako nesto?

 

Jebote, da nije zalosno bilo bi smesno: da lik posle par meseci Nemacke krene suverenotm da objasnjava kako su se nacisti ubacili i to kao ozbiljni igraci u nemacku vojsku i policiju... :isuse: 

Sa sve nastavkom o strancima koji ljube Hitlera... :isuse: 

 

A bavljenje parapsihopatologijama - sta da ti kazem: pocelo je od tvojih analiza i opaski.

Na parapsihopatologiji....:laugh:

 

Za vozenje mercedesa ti oprastam, razumem te: to je san svakog арбајтера, jos od Titinih vremena.

Obavezno postavi fotografije, vazi?

Link to comment
3 hours ago, pasha said:

Inace mogu da potvrdim, barem za sada, da je minhenska birokratija dosta efikasna, barem sto tice npr. anmedlunga. Nikakvih problema i cekanja nisam imao, prijavio se preko sajta grada Minhena u lokaln KVRi otisao do burgerbüro-a, sacekao da izadje podatak na ekranu koji mi je bio potreban. Gospodja nije pravila problem za engleski jezik iako sam mogao i na nemackom:D i evo me sada na Maxvorstadtu. Nije jaftino ali nisam dzaba sa onima iznad ziveo par meseci. Ali ja volim novce i lepo bi bilo da savezna vlada sto pre donese zakon o povecanju vrendosti minijob-a, osnovni posao je solidan:D

 

Sto cu?!

 

 


jos jedan minhenac na forumu. još @bags da namamimo

  • +1 1
Link to comment

Bio u Landshutu par meseci, zapalio za Bremerhaven na obali Severno mora i sada se vratio na jug:violina: Koliko cu ovde-ne znam. Dobar je Minhen ali dosta raskopan:laugh:.  Kada sam isao iz Landhusta isao sam preko minhenskog HbF na sever, ICE 782 Hamburg-Altona, busili su na peronima minhenskog HbF neke tunele, munje, gromove...

 

https://i.postimg.cc/3KbGVQDj/timg-669d4d82093b14cb982c98b8edc646f6-v-1.jpg

 

 

Mada mi nisu neke stvari jasne oko HbF, vec duze vreme stoji da ce da rade ispod s-bahn prosirivanje sa Bayer straße, gde HbF, izgleda ocajno, potpuna, suportnost od ZOB, ali nekako mi izgleda da stoje, mozda rade ispod. Ali je haos oko HbF, sada bas rade sine za tramvaje, haos je tamo.

 

Kakve sam sve ljude upoznao iz celog sveta, prica naslusao, sta sve doziveo...ludilo. Napisacu jednom knjigu, Nobel sigurno:laugh:

Sto bi se reklo-radio sa turcima, kuntao sa kurdima....

 

HbF i ZOB Minhen, snimljeno pre neki dan, slikano sa Hackerbrüke

 

https://i.postimg.cc/Tw6fFPjY/t20211013-113151-1.jpg

 

 

 

Dosao u Nemacku sa manje od 300e, potpuno sam bez icije pomoci sa slabim znanjem nemackog, krv sam propisao koliko sam radio skoro pola godine da bih mogao da se preslim u Minhen i nasao nadam se solidan posao, 10-12 sati 6 dana u nedelji za smesne satnice u Nemackoj sam radio. A ovde posao nije zajebancija, cede do kraja. Otkrio sam sav ocaj leihfirmi i zaitarbeita.

 

Sada jurim jos minijob, imam suvise vremena na novom poslu, istreniram sam kao ker:laugh: Mada ja nisam dosao u Nemacku da sljakam na baustelle-u, treba da odradim za pocetak neke ausbildunge jer imam diiplome ali jezik je bio problem.

 

Link to comment
2 hours ago, namenski said:

:laugh:

 

Sve vidis, svaka cast! :fantom:

Cak si izmedju 2 шалтератм uspeo da provalis i izanaliziras naci infiltraciju u nemacku vojsku i policiju, malo li je.

Obaska sto najvise obozavam kad nasttm covek uspe u tudjini i u roku od odmah pocne da nudi sredjivanje, makar i baustelle....

 

Nego:

Ti nisi u Nemackoj арбајта radi?

Konzulat, tako nesto?

 

Jebote, da nije zalosno bilo bi smesno: da lik posle par meseci Nemacke krene suverenotm da objasnjava kako su se nacisti ubacili i to kao ozbiljni igraci u nemacku vojsku i policiju... :isuse: 

Sa sve nastavkom o strancima koji ljube Hitlera... :isuse: 

 

A bavljenje parapsihopatologijama - sta da ti kazem: pocelo je od tvojih analiza i opaski.

Na parapsihopatologiji....:laugh:

 

Za vozenje mercedesa ti oprastam, razumem te: to je san svakog арбајтера, jos od Titinih vremena.

Obavezno postavi fotografije, vazi?

 

Znate "druze" ja gledam ard tagesshau svaki dan i tamo malo, malo odeljenje za zastitu ustavnosti nalazi celije. Ako meni ne verujes mozes pitati ljude iz Nemacke koji su ovde. Ne znas mnogo toga ali pokusavas debilno da provociras, kao i obicno.

 

Moze i BMW, ipak sam u Minhenu. I, da, slikacu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=SahpP3IrkOg

 

Kakave je to covek koji dodje u Nemacku a ne radi na baustelle barem malo?! On nije iskusio pravi zvot gastosa.

Link to comment
11 minutes ago, pasha said:

Dosao u Nemacku sa manje od 300e, potpuno sam bez icije pomoci sa slabim znanjem nemackog, krv sam propisao koliko sam radio skoro pola godine da bih mogao da se preslim u Minhen i nasao nadam se solidan posao, 10-12 sati 6 dana u nedelji za smesne satnice u Nemackoj sam radio. A ovde posao nije zajebancija, cede do kraja. Otkrio sam sav ocaj leihfirmi i zaitarbeita.

Da nisi ovo napisao, nastavio bih da te zajebavam, zasluzeno...

Ovako, da te citiram:

Quote

 

'Druze' nije vam lako....

 

1 minute ago, pasha said:

Znate "druze" ja gledam ard tagesshau svaki dan i tamo malo, malo odeljenje za zastitu ustavnosti nalazi celije. Ako meni ne verujes mozes pitati ljude iz Nemacke koji su ovde. Ne znas mnogo toga ali pokusavas debilno da provociras, kao i obicno.

 

Moze i BMW, ipak sam u Minhenu. I, da, slikacu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=SahpP3IrkOg

 

Kakave je to covek koji dodje u Nemacku a ne radi na baustelle barem malo?! On nije iskusio pravi zvot gastosa.

I - drzi se ti bembare, mani se politike... ;)

Link to comment
11 hours ago, Ros said:

jos jedan minhenac na forumu. još @bags da namamimo

 

Nije da ne pokusavam ali zasad ne mogu ni u excelu pobediti uslove iz Beca. :)

 

Mada ja sam izgleda on onih sanjara sto svasta nesto izmasataju a na kraju ostanu tu gde su.

Ja sam prosle godine posle dve nedelje vaganja otkazao Zenevu, sad gledam Minhen i Valensiju.

 

U Minhenu je najveci problem cena nekretnina. Mislim da bi i zena i ja mogli naci jako dobre poslove ali ne vidim kako odrzati slican standard kao u Becu. Ne bih se bas prebacio a da mi u startu nije neki barem slican standard. Takodje ne znam koliko bih uopste pobegao od onog sto me i tera iz Beca. :)  A opet promena za klince bi bila najmanja (jezik, kultura, obicaji) moguca.

 

 

 

Link to comment

Svi navode cene nekretnina u Minhenu ali mislim da se to ne razume potpuno. Nisam dugo ovde pa mozda gresim, neka me isprave ljudi koji duze zive u Minhenu, ali mislim da cena nekretnina za viseclanu porodicu tj. neki stan za iznajmiti u centralnom delu Minhena nije mnogo skuplji od Beca.  Minhen je skup za manje povrsine nekretnine i sto je zanimljivo za periferiju i to znacajno. Ljudi kada dolaze u Minhen uglavnom idu na periferiju misleci da ce bolje da prodju ali ne shvataju da je komaprativno Minhen izuzetno skup na periferiji sa drugim gradovima a ne centralnom delu. Ima vise razloga za to a jedan je i odlicna infrastruktura grada i metro demografska velicina Minhena, koja je dosta veca od npr. Beca.

Sigurno si do sada izvagao mnoge pojedinosti izmedju Beca i Minhena, znas da su prosecne plate dosta vece u Minhenu u odnosu na Bec. Mada mislim da se gradovi ne razlikuju puno osim ako ne ides npr. da gradis karijeru u oblasti prirodnih i tehnickih nauka gde bih dao prednosti Minhenu kao jednom od vodecih naucnih i teholoskih centara sveta zbog Maks Plank Institua(samo prethodne dve godine su uzeli par Nobelovih za fiziku) plus mocna bavarska industrija koja je koncetrisana ovde u vidu BMW, SImensa, MAN...ali i stranih kompanija poput Gugla ili Intela, koji mislim da ima pogon u Freisingu.

 

Po rangiranjima su Minehn i Bec top 3 grada za zivot na svetu kada se uzme sve u obzri od ekonomije, sigurnosti u gradu, infrastrukture. Ali Minhen ima jednu veliku prednost ako si ljubitelj sporta a to je naravno fudbal, kosarka...pa cak i zimski sporotvi jer su Garmis i Alpi izuzetno blizu i Minhen se isprazni tokom bozicnih i novogodinsjih praznika jer ljudi masovno idu u Alpe sto automobilima, sto regionalnim vozovima.

Takodje Minhen je dosta porodicno okrenut grad zato ga u Nemackoj smatraju dosta sterilnim ali mislim da je slicno i sa Becom.

 

edit

Zaboravih da kazem oko sporta da je u Minhenu sveprisutni FK Bajern, skoro na svakom koraku, mada postoje delovi grada gde stariji 1860 uzvraca udarac:DAko volis fudbal Minhen je dobro mesto. Sada su krenuli i sa kosarkom mada je pitanje koliko ce to da traje ali imaju novca.

Edited by pasha
  • +1 1
Link to comment
  • 1 254.06$ higher average salary
  • 3 937.71$vs 2683.65$

Kazu da je ovoliko bolji Minhen ali to je problematicno zbog nemackog poreskog sistema i tih poreskih klasa za poredjenje jer bi trebalo da je ovo u Mnhenu bruto a nisam siguran za Bec mada koliko znam Minhen ima bolje plate, neto, od Beca. Ali bi ti u Minhenu odlicno prosao jer si ozenjen i imas decu, za razliku od mene, sto se tice poreza.

Uglavnom po ovim podacima Minhen je bolji u dosta parametara,

 

https://versus.com/en/munich-vs-vienna

 

Za podatke ne garanutujem.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...