Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Dobro, smatra i šokirana je. Šta očekujete da kaže za čoveka koga poznaje i sa kojim je radila, i to na prvu loptu, u istom danu kada je vest objavljena?

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, Tihajeza said:

Dobro, smatra i šokirana je. Šta očekujete da kaže za čoveka koga poznaje i sa kojim je radila, i to na prvu loptu, u istom danu kada je vest objavljena?

Da je počela od tog šokiranja, bilo bi OK. Smatranje je itekako mogla da preskoči.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, JozoMujica said:

Da se razumemo, ne branim ja ovde Lečića nego mi je indikativno da se u mnogim slučajevima (Asanž na primer) silovanjem proglašava nešto što to po definiciji nije. Bojim se da takav pristup, posebno ako na sudu dođe do oslobađajuće presude zbog pogrešne kvalifikacije dela ne napravi veću štetu nego korist za žrtve silovanja.

 

Navedi još dva osim Asanža molim te.

Link to comment
4 hours ago, steins said:

 

 u strogo kontrolisanim uslovima i pod kontrolom terapeuta. 

 

 

 

 

Možda je samoinicijativno odlučila i shvatila da ima snage za to i da je spremna, nakon završenog ciklusa terapija.  Verovatno joj je bilo neophodno da pokaže sebi da sada, konačno, ona ima kontrolu nad tokom događaja, sopstvenim postojanjem i da iznova može  da gradi smrskani integritet. Može da bude važno u toj meri da closure i suočavanje  postaju imperativ daljeg postojanja.

 

Verovatno je i odlučila unapred da će istupiti javno i da će joj biti potrebni dokazi u tom slučaju i da će njeno istupanje i učešće poprimiti aktivističke obrise, a to je takođe važno, verovatno se tako lakše nosi sa traumom, nekako je "osmisli" i pronađe odgovore na "Zašto?" i načine za konstruktivno prevazilaženje.  

  • +1 5
Link to comment
30 minutes ago, *edited by mod said:

Navodno mu se odbrana zasniva na "Namešta me sa snimkom sa čitanja scenarija jer hoće da mi izvuče pare."

Ne znam šta je apsurdnije, to da je postojao neki scenario koji njih dvoje čitaju i spremaju a koji niko živ nije video ili da je iko u Srbiji pomislio da je u zadnjih 10 godina Lečić neko ko ima para i da je dobra meta za ucenu.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 

 

imao je vremena od septembra da predoci taj scenario, posto se tada razgovor, doduse s njegovim moduliranim glasom, prvi put cuje u javnosti

Link to comment
2 minutes ago, JozoMujica said:

 

1. Lazar L. iz zaječarskog sela Grkljan

2. Đorđe M. iz Bečmena

 

 

 

 

Dakle imamo par slučajeva naspram hiljada i hiljada neprocesuiranih i neprijavljenih silovanja. Koliko god to lažno prijavljivanje bilo jezivo samo po sebi, nije za poređenje.

 

Mislim, čini mi se da je to što ti radiš relativizacija pravog problema, daleko su veći problem neprijavljenja silovanja nego lažno prijavljena, jer je njihov odnos krajnje nesrazmeran. 

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment
2 minutes ago, copkillah said:

 

Navedi još dva osim Asanža molim te.


Jaoo ajde nek ne navodi :ph34r:

Uopste porediti Svedsku i Srbiju po bilo kom pitanju je onako... :wacko:

 

Sve je ovo pre svega posledica teskog i duboko ukorenjenog primitivizma u nasem drustvu, negovanja imidza nekakvih muskarcina i romantizovanja napasnika i nasilnika pa posle svi iznenadjeni i uvredjeni kad se ovakvo nesto obelodani.

I nasa kinematografija jedva da ima zenski lik koji nije zlostavljan i mrcvaren, stomak mi se okrene od uloga nase heroine Mirjane Karanovic na primer. Od filmskog Bate Zivotinje i “sacu da te karam” do RL Leke i “znas li ti ko sam ja”, eto to je nas kulturni milje.
Pa sto onda i negdasnji ministar kulture ne bi bio bas takav, totalno je komifo :fantom:

 

  • +1 7
  • Hvala 2
Link to comment
1 minute ago, copkillah said:

 

Dakle imamo par slučajeva naspram hiljada i hiljada neprocesuiranih i neprijavljenih silovanja. Koliko god to lažno prijavljivanje bilo jezivo samo po sebi, nije za poređenje.

 

Mislim, čini mi se da je to što ti radiš relativizacija pravog problema, daleko su veći problem neprijavljenja silovanja nego lažno prijavljena, jer je njihov odnos krajnje nesrazmeran. 

 

Pa ti si trazio par, to jest dva.

 

Uopste ne relativizujem problem, problem postoji i nece biti iskorenjen u skorijoj buducnosti. Samo se pitam da li kada ovakve optuzbe popadaju na sudu to doprinosi da se zrtve silovanja ohrabre da prijave ili suprotno.

Link to comment
1 minute ago, JozoMujica said:

 

Pa ti si trazio par, to jest dva.

 

Uopste ne relativizujem problem, problem postoji i nece biti iskorenjen u skorijoj buducnosti. Samo se pitam da li kada ovakve optuzbe popadaju na sudu to doprinosi da se zrtve silovanja ohrabre da prijave ili suprotno.

 

Ali ne kapiraš da sada ne pričamo o lažnim prijavljivanjima silovanja, to nije tema. Okej možda ne relativizuješ, ali razvodnjavaš temu. Tema su silovanja, silovanja koja dugo nisu prijavljivana ili koja nikad nisu prijavljena, tema je hrabrost žrtava da to prijave. To o čemu ti pričaš je krajnje irelevantno u ovom momentu jer se ipak radi o izuzecima, ne o pravilu. Mi ovde pričamo o pravilu.

  • +1 8
Link to comment
6 minutes ago, copkillah said:

 

Ali ne kapiraš da sada ne pričamo o lažnim prijavljivanjima silovanja, to nije tema. Okej možda ne relativizuješ, ali razvodnjavaš temu. Tema su silovanja, silovanja koja dugo nisu prijavljivana ili koja nikad nisu prijavljena, tema je hrabrost žrtava da to prijave. To o čemu ti pričaš je krajnje irelevantno u ovom momentu jer se ipak radi o izuzecima, ne o pravilu. Mi ovde pričamo o pravilu.

 

Pri čemu je za sada još uvek nejasno da li ovo može da se kvalifikuje kao silovanje po važećem krivičnom zakonu, da li je uopšte dokazivo posle toliko vremena i da li je zastarelo jer nije jasno da li se desilo 2005 ili 2012.

No, pošto je u pitanju izuzetno gadan lik kakav je Lečić, i meni je mučno da pišem bilo šta što bi moglo da mu ide u prilog, pa ne bih više na ovu temu.

Link to comment

ja mislim da ne postoje lažna prijavljivanja silovanja, tj sve dok ne stradaju i nevini, neće se ta pošast zloupotrebe moći smanjiti

 

tako da - sve je to na polzu narodu

Link to comment
5 minutes ago, JozoMujica said:

 

Pri čemu je za sada još uvek nejasno da li ovo može da se kvalifikuje kao silovanje po važećem krivičnom zakonu, da li je uopšte dokazivo posle toliko vremena i da li je zastarelo jer nije jasno da li se desilo 2005 ili 2012.

No, pošto je u pitanju izuzetno gadan lik kakav je Lečić, i meni je mučno da pišem bilo šta što bi moglo da mu ide u prilog, pa ne bih više na ovu temu.

Još samo da shvatiš da “sila” ne znači uvek “fizička primena sile”, pa možda nešto i bude od tebe.

Link to comment
2 hours ago, JozoMujica said:

Krivični zakon definiše silovanje kao:

 

 

Na preskok sam preslušao intervju koji je oštećena dala Insajderu, nigde nisam čuo (moguće da sam prečuo) da ga optužuje za primenu sile (fizičke, ljigavost i smaranje ipak nisu primena sile) niti pretnju da će neposredno napasti na život ili telo nje ili njoj bliskog lica.

Može li mišljenje nekog pravnika, da li tužilaštvo uopšte može ovo kvalifikovati kao silovanje ili je u pitanju polno uznemiravanje?

 

 

 

da bi se nesto kvalifikovalo kao nesto prvo se mora imati koliko toliko potpuna slika dogadjaja, znaci prvo cinjenice, a onda sta one znace iz ugla prava. mi znamo vrlo malo o tome sto smo dogodilo, mislim neko ko nije pravnik sada ima osecaj da zna sve, na osnovu toga sto je ona rekla za tv, jer je to uobicajeni nacin dolazenja do informacija i zakljucaka za vecinu ljudi, ali to nije ni blizu potpuna slika dogadjaja. 

  • +1 2
Link to comment
  • Redoran changed the title to Branislav Lečić - silovanja
  • Redoran locked, unlocked and pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...