Jump to content
IGNORED

Voće


אַף אֶחָד

Recommended Posts

1 hour ago, beta kentauri said:

one crvene banane sam jednom dvaput videla kod nas u tempu ili veru. razmišljala se dal da uzmem i naravno nisam.

kao dete sam jela neke kraće banane koje su rasle u dvorištu tamou ali im ne pamtim ukus.

 

razne egzotične sam jela po azijama i drugim bestragijama i slabo da me je išta posebno fascinirali da mi duša ište. 

izuzev ozi trešanja. naše sorte nisu ni približno tako dobre jer imaju previše vode. njihove su odlične i za zamrzavanje. 

jedino što sam probala i što mi je zaista bilo interesantno je jackfruit. za durijan nisam imala snage jer smdi ko tvor. probala papaje, starfrutove, dragonfrutove, ličije i ostale kerefeke koje ne znam kako se zovu sve uglavnom imaju bledunjav ukus. 

 

od ovog našeg voća volim grožđe, maline, jabuke i dinje. nar, pomorandže mandarine i smokve sa mora jer ovim našim fali sunce i more i nikad ne razviju pun miris i ukus. kivi je njah, može ali nisam oduševljena. lubenice sam obožavala kao dete a sad ih nikada ne kupim. volim i urme.

 

 

crvene banane kod mene su mozda 10% skuplje od zutih. proizvodna cena mora biti identicna, na istim plantazama rastu, a ove zute i tako odumiru, mozda nam ostanu samo crvene u buducnosti.

 

jackfruit jebe kevu. jednom u holandiji kupio ociscen i odlepio. ovde prodaju samo ceo, prajsi je i veliki, pa mi je nesto rizik - nemam pojma kako da znam je li dobar iznutra.

 

dragon fruit mi je ok.

 

meni je tamarindo strava, ako volis urme - https://en.wikipedia.org/wiki/Tamarind  spakovan ko kikiriki, a unutra nesto izmedju urme (po slatkoci) i presovanog kakaa po ukusu. ne znam sto se nije vise rasirilo.

 

 

ali uz sve egzotike, meni su divlje kupine u top deset. one male, crne i slatke, u tri dana kad sazru, a pre nego sto prezru. kad naletim negde na zbun, mogao bih dan da provedem brsteci ga.

Link to comment

banane ne jedem. ukus i nije los al imam ozbiljan problem sa slojem ljigavosti koji se zalepi za nepce. egzoticno voce mi vecinski naginje na deterdzent. musmule mi trule.

 

nase voce tamanim. grozdje, tresnje, jabuke, sljive, breskve, kajsije, dzenerike, kruske, dinje, lubenice, jagode, ribizle, maline, kupine... od juznog tamanim narandze i mandarine. limun i limetu obilato koristim u picu i ishrani.

 

nar i smokve obozavam al moraju biti iz toplijih krajeva. u maminom starom dvoristu u mostaru je bio nar i bila rana smokva petrovaca. to sam tamanio kao klinac u neogranicenim kolicinama. otkako znam za sebe, nar, maslo i sir izmijeha smo dovlacili iz mostara i svi koji su dolazili kod nas, sto familija, sto prijatelji, obavezno su donosili bas to - maslo, sir izmijeha i nar ako je u sezoni.

 

i nije mi tesko trebiti nar. stavim ga na jedan oveci posluzavnik uz dve cinije, jednu s vodom da perkam ruke kad su lepljive a drugu da stavljam bobe. uz to noz i krpu i pred tv. i onda polako, uz program. tako smo ukuci od detinjstva. 

 

inace - pipun je dinja a karpuza je lubenica. tako u hercegovini.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Neko dunje? Mrzi me da pravim slatko pa ih jedem tako, nasuvo se prisećajući detinjstva. Mušmule bih jeo kad bi bilo, eh... mango kad se ubode zreo odlično voće sli ne volim kad ostanu vlakna među zubima. Inače sve tamanim, banane, jabuke, kruške, mandarine, narandže, kiwi, ananas manje, nar ponekad, višnje su i ovde slabo rasprostranjene, trešnje više. Jedva čekam sad i jagode, dinje, kupine naberem u parku, maline papreno skupe sa severa. Lubenice ne obožavam baš zadnjih godina, retko budu baš dobre

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, chandra said:

 

ali uz sve egzotike, meni su divlje kupine u top deset. one male, crne i slatke, u tri dana kad sazru, a pre nego sto prezru. kad naletim negde na zbun, mogao bih dan da provedem brsteci ga.

I šumske jagode: perverzno dobre!

 

Edit: Je l se seća neko one paste za zube sa ukusom šumskih jagoda? I to sam voleo da jedem.

Edited by Ras
  • Haha 4
Link to comment
2 hours ago, chandra said:

 

crvene banane kod mene su mozda 10% skuplje od zutih. proizvodna cena mora biti identicna, na istim plantazama rastu, a ove zute i tako odumiru, mozda nam ostanu samo crvene u buducnosti.

 

jackfruit jebe kevu. jednom u holandiji kupio ociscen i odlepio. ovde prodaju samo ceo, prajsi je i veliki, pa mi je nesto rizik - nemam pojma kako da znam je li dobar iznutra.

 

dragon fruit mi je ok.

 

meni je tamarindo strava, ako volis urme - https://en.wikipedia.org/wiki/Tamarind  spakovan ko kikiriki, a unutra nesto izmedju urme (po slatkoci) i presovanog kakaa po ukusu. ne znam sto se nije vise rasirilo.

 

 

ali uz sve egzotike, meni su divlje kupine u top deset. one male, crne i slatke, u tri dana kad sazru, a pre nego sto prezru. kad naletim negde na zbun, mogao bih dan da provedem brsteci ga.

tamarind sam probala u indiji. podseća na urme, ali je kiselkast. dosta ga koriste u kuvanju kao dodatak.

  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, Ras said:

I šumske jagode: perverzno dobre!

 

Edit: Je l se seća neko one paste za zube sa ukusom šumskih jagoda? I to sam voleo da jedem.

jao i ja sam tamanio tu pastu ko nezdrav. ona decja, s pajom patkom i jagodom na tubi.

 

tamarind kupim kutiju kad idem do tih indijskih i inih prodavnica po zacine, parate i slicno. fino sveze, kiselkasto, svidja mi se. a najvise mi se svidja sto nije velika zaraza pa mogu da maznem par komada a ne da sednem i ubijem kutiju.

  • +1 1
Link to comment
A lubenica je pipun[emoji3]
lubenic je dinja.


mango mi je super, ali kod nas chovek bash mora da se stara dok sazri kako treba. a i onda to verovatno nije to, kako stvarno treba da bude :unsure:

sent from bubamoto


Link to comment
29 minutes ago, gospa buba said:

lubenic je dinja.

mango mi je super, ali kod nas chovek bash mora da se stara dok sazri kako treba. a i onda to verovatno nije to, kako stvarno treba da bude :unsure:

sent from bubamoto

 

Jest, kad sazri kako treba i dobro se ohladi, rajsko je voce. Ali ima i raznih vrsta, neke su previse vlaknaste. Kod mene ga uzgajaju, pa ga ima po pristojnoj ceni manje-vise samo u sezoni, od kraja leta negde do januara. Ne znam od cega zavisi, ali i kolicina i kvalitet dramaticno variraju od godine do godine.

 

Od citrusa, meni je kumquat opasna navlaka. S jedne strane nedvosmisleno je citrus, s druge, jedini koji mozes s korom da jedes. I zapravo kora - tekstura i ukus - je to sto ga cini pozeljnim. Jedna od onih vocki koje mogu i u zelenu salatu i u vocnu, i u dzem i uz 101 recept.

  • +1 1
Link to comment

lubenice i jagode su jedino voće koje jedem dok ne puknem. neumerenost koja se javlja samo kad su još sarmice od zelja i gomboce (😝) u pitanju.

 

od ostalog voća, volim kruške, jabuke, bobičasto, banane, šljive, nar.

citruse sve slabije, osim u kolačima.

 

višnje samo u kolačima.


trešnje sve manje.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...