Jump to content
IGNORED

Tips & Tricks


JozoMujica

Recommended Posts

pa kažeš view hidden files i izbrišeš ga?
izbrišeš đavola. ne može da se izbriše ni pomoću unlockera. ne dozvoljava čak ni view iz commandera.ima li neko ideju kako ovo čudo radi? Edited by Biohemija
Link to comment
Zar vam nije jednostavnije da iskljuchite autoplay na svom rachunaru i skenirate usb svaki put kad stigne iz gostiju?Verujem da ga i pored ove 'vakcine' skenirate.
Nisi predvideo situaciju u kojoj je potrebno jedan isti fleš drajv ubosti u nekoliko desetina računara kako bi, recimo, uradio update nekih podataka na tim računarima.Dovoljno je samo jedan da bude zaražen i svi ostali posle njega najebavaju, realna situacija.Inače, može da se razvakciniše, formatiraš fleš.
Link to comment
Nisi predvideo situaciju u kojoj je potrebno jedan isti fleš drajv ubosti u nekoliko desetina računara kako bi, recimo, uradio update nekih podataka na tim računarima.Dovoljno je samo jedan da bude zaražen i svi ostali posle njega najebavaju, realna situacija.Inače, može da se razvakciniše, formatiraš fleš.
Odgovarah konspiratoru. A tacno je, nisam predvideo josh stosta situacija. :)Na stranu sto u mrezi koju silom prilika odrzavam svi imaju iskljucen autoplay i svaki usb koji se vrati iz kurvanja prolazi obaveznu sterilizaciju. I zaposleni imaju zabranu da klikcu na 'FREE!!!'. Do sad, kuc kuc, dve god bez problema. Zar update nije prakticniji sa mreze? (da, nisam predvideo da nisu u mrezi)edit: typos Edited by BadMouth
Link to comment
Na stranu sto u mrezi koju silom prilika odrzavam svi imaju iskljucen autoplay i svaki usb koji se vrati iz kurvanja prolazi obaveznu sterilizaciju. I zaposleni imaju zabranu da klikcu na 'FREE!!!'. Do sad, kuc kuc, dve god bez problema. Zar update nije prakticniji sa mreze? (da, nisam predvideo da nisu u mrezi)
Naravno da u mrežama u kojima se vodi računa o polisama nema razloga za brigu. Ali ima mnogo manjih mreža gde se te "sitnice" redovno zaboravljaju. Bukvalno ni jednom se nije dogodilo da iz štamparije ne pokupim trojanca. Sad više ne razmišljam o tome da li su na računaru gde bodem fleš administratori odradili svoj posao kako treba, a i 99,99% sam siguran da moj fleš više ne može da širi "zarazu". Edited by Conspirator
Link to comment

sad bi bila fora da neko napiše virus koji može da edituje taj neizbrisivi autorun.inf. mnogo je meni ta vakcina opskurna...ali u svakom slučaju ovo je najbrži način da se ugasi idiotski autorun koji sam ja do sad video. vakcinacija windowsa je koliko sam ja shvatio samo isključivanje autoruna, ne?

Link to comment
ali u svakom slučaju ovo je najbrži način da se ugasi idiotski autorun koji sam ja do sad video. vakcinacija windowsa je koliko sam ja shvatio samo isključivanje autoruna, ne?
Da, a verovatno je i najelegantniji način ako imate Vistu u nekoj Home varijanti pošto nema Group Policy Editora (kao ni u sedmici).Po defaultu je autorun isključen u Windowsu 7. Edited by Conspirator
Link to comment
Da, a verovatno je i najelegantniji način ako imate Vistu u nekoj Home varijanti pošto nema Group Policy Editora (kao ni u sedmici).Po defaultu je autorun isključen u Windowsu 7.
Win7 Ultimate... autorun ukljucen po defaultu. Takodje, ima Local Group Policy editor, ako se na njega misli.
Link to comment

Preciznije, AutoPlay je uključen po defaultu, ali se za drajvove koji nisu optički više ne pojavljuje AutoRun task u AutoPlay dijalogu, pa se više ne može automatski startovati exe fajl sa fleša.

Link to comment
  • 1 month later...

Jednostavno rešenje idiotskog problema. Ukoliko neko hoće da sa USB hard diska instalira Windows 7 na laptop bez DVD-a, Majkrosoftov Windows 7 USB/DVD Download tool mu neće biti od preterane koristi (barem meni nije bio), pošto iz nejasnog razloga prepoznaje samo fleš memorije (stikove, mobilne, itd.) i DVD-ove.Rešenje je prostačko, najednostavnije koje sam našao na netu. Uključiti USB HD na kompjuter sa instaliranim XP-om/Vistom/W7, otići na Start meni -> Run, ukucati 'diskmgmt.msc', u njemu kliknuti mišem na USB hard disk, otvoriti meni desnim klikom, iz menija izabrati 'Mark Partition as Active'. Nakon toga na taj USB HD iskopirati sve fajlove sa W7 instalacionog DVD-a. I to je cela priča, sada samo na laptopu treba promeniti boot sekvencu, da USB HD bude na prvom mestu.Izvinjavam se ukoliko je ovo opšte poznato, za mene je novost.Ukoliko neko hoće da 'otključa' W7 instalaciju, treba da iz foldera 'sources' sa USB harda obriše fajl 'ei.cfg' i sada će moći da izabere koju verziju W7 hoće da instalira (Home Basic, Home Premium, Professional, Ultimate).

Link to comment
  • 4 weeks later...

Silom prilika, delicu radnu prostoriju sa gomilom Mac korisnika u narednih nekoliko meseci. Dobio sam pre neki dan komentar "Macs are so quiet"... i naravno... I had to take out the big guns.OCZ-Gladiator-Max-023.jpgMrzece me da ga instaliram pre vikenda, pa cu da javim kakav je efekat shto se tiche tishine.

Link to comment
  • 4 weeks later...
Uh, oduzilo se. Sta reci... shvatio sam da mi je hard disk mnogo bucan :D.
То је зато што је сувише тврд. Има да се купи омекшивач...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...