Jump to content
IGNORED

Tips & Tricks


JozoMujica

Recommended Posts

Reko ja gore.ACRONIS TRUE IMAGE. Fenomenalna stvar.
Da li image čuvaš na kompu ili si napržio na disk?Ja imam., mislim, acronis t.i. devetku i nema opciju za DVD, a rado bih isprobao i tu varijantu..
Link to comment
  • 1 month later...
Jeste li znali da srednji klik na link u Firefoxu znači "Open Link in New Tab"? :Hail:
Najbolji klik svih vremena u svim programima! A kad imaš otvoreno npr 35 tabova koji ne mogu da stanu na ekran može da se skroluje kroz njih tako što staviš kursor na tab-bar i vrtiš točkić.edit: dodat smisao :rolleyes: Edited by Biohemija
Link to comment

Stvarno otkriste Ameriku sa novim tabovima :D ..Uostalom, zar je toliko teško otići u Tools - Options - Tabs i namestiti da se New pages open in new tab?

Link to comment
Stvarno otkriste Ameriku sa novim tabovima :D ..Uostalom, zar je toliko teško otići u Tools - Options - Tabs i namestiti da se New pages open in new tab?
Ali ovako imaš više mogućnosti - levi klik otvara u istom prozoru, srednji klik u novom tabu. Pa kako ti kad odgovara.
Link to comment
Za razliku od MS IE, gde klik srednjim dugmetom misao, otvara link u novom tabu :rolleyes:Licno vise volim Ctrl + levo dugme.
Ovo sam nesvesno počeo (naravno bez efekta) da primenjujem i u IE (koji moram koristiti za online plaćanja, jer banke još uvek veruju samo čika Biliju) :DEdit: Kako ugraditi srednje dugme u miša? :lol: Edited by ion
Link to comment
  • 2 months later...

Ko je na Vistu instalirao Dreamweaver, po svoj prilici je ostao bez Vistinog Helpa. Za povratak istog, potrebno je napraviti fajl sa ekstenzijom ".reg", na primer VratiMiMojHelpPizdaTiMaterina.reg i u njega smestiti sledeci text:

Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_CLASSES_ROOT\.xml]@="xmlfile""Content Type"="text/xml""PerceivedType"="text"[HKEY_CLASSES_ROOT\.xml\OpenWithList][HKEY_CLASSES_ROOT\.xml\OpenWithList\winword.exe]@=""[HKEY_CLASSES_ROOT\.xml\PersistentHandler]@="{7E9D8D44-6926-426F-AA2B-217A819A5CCE}"

Dvobljuc na ovaj fajl ce vratiti helpa.

Link to comment

Umesto da kenjate drugima u kafu, pokazite im kako.1. Face morphingKako spojiti 2 lica (a da to lici na nesto)yoda_small.jpg + kid_small.jpg =final.jpg2 page tutorialManipulacija lejerima (velicina, rotacija, orijentacija) i transparentnost gumica je key. Nakon toga se moze poigrati sa Hue-Saturation kontrolom, i ostatkom Adjust Image panela.U principu sve sto moze da vam zatreba: Google pa photoshop+tutorial+___ (sta vas zanima)photoshop+tutorials+face morphing2. Fontovi2.1shrek.pngaddamsfamily.pngNajbolji izbor filmskih fontova2.2 Sajt sa pretragom i vecom bazom besplatnih fontova (ako znate sta trazite, a i mozete i po kategorijama)www.urbanfonts.com3.1 Painting effectwaterlillies.jpgsajt1sajt2sajt3 (favorit)sajt4sajt5ili: photoshop+painting effect

Edited by st.maurice
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...