Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

pa cekaj, neka je i tako, nemam pojma ko je kaca, kakve su joj namjere i sposobnost predvidjanja trzista, ali to sto je rekla nije mnogo razlicito od ovog sto je napisao gazza, a sa cime si se slozioedit: za moj stan u hn dobijam informacije da mogu da ga prodam za 1500-2500 e po mkv, s tim da ne mogu da ga prodam uopste, jer trziste stoji. fantasticno!

Edited by morgana
Link to comment
edit: za moj stan u hn dobijam informacije da mogu da ga prodam za 1500-2500 e po mkv, s tim da ne mogu da ga prodam uopste, jer trziste stoji. fantasticno!
Besan sam zato sto sam, uprkos svoje volje, bio prinudjen da kupim stan i uvalim se u kredit, pa me malo nervira kad mi ti isti koje sam prozivao sad kazu suprotno od onoga sto su pricali godinu dana, a da ih niko bar ne pecne za to.
žrtve lošeg tajminga... :(
Link to comment

da li će posledica ovog pada cena nekretnina biti i smanjenje cene iznajmljivanja?Praksa kaže da je a godinu dana izdavanja, moguće dobiti 5-6% od vrednosti stana. Mislite li da će se to menjati?

Edited by pacey defender
Link to comment

trziste nekretnina je toliko opskurno, da retko ko i ima pravi uvid sta se na njemu desava. neke nezavisne statistike za to trziste nema, niti sveobuhvatnog pregleda desavanja i tendencija, pa svaka interesna grupa moze da spinuje pricu onako kako joj u tom trenutku odgovara. kaca je mogla bez problema da izadje i izjavi i da 'cene rastu 20-30%, sto dokazuje vec odavno poznatu cinjenicu da na trzistu beograda fali jos zilion stambenih jedinica i da se pad cena nekretnina ne ocekuje barem jos isto toliko godina'.ovako, retki su oni koji mogu imati nekakav feel o tendencijama na tom trzistu i to su uglavnom oni koji imaju licnog iskustva bilo kao prodavci ili kao kupci. ostali su prepusteni da ili uzimaju informacije koje im plasiraju oni koji se nalaze na njihovom izvoru, a u cije namere imaju razlog da sumnjaju ili da jednostavno ostanu po strani dok sve to ne postane transparentnije.

Link to comment
Cuvena Kaca iz agencije "Alka"?
recimo da bih pre spavao na klupi u parku nego kupovao stan preko "alke". zamalo da mi se desi takav zez pre nekoliko godina, sada gledam da toj agenciji ne priđem na manje od sto koraka.
Link to comment
Sto se rente tice, ne verujem da ce biti promena na dole. Za placanje kirije ti ne treba kredit, mnogo je stanova kupljenih po visokoj ceni u proteklom periodu, a dostignuti nivo plata je toliki da moze da servisira prosecnu cenu zakupa. Mozda ce biti malo belaja kad evro krene da divlja pocetkom sledece godine, ali ne ocekujem da to izazove veci pomeraj na trzistu.
Sken cena rentiranja koji sprovodim zadnjih dana potvrđuje ovo. Nisam ni očekivao čuda. Za koju godinu se nadam normalizaciji cena nekretnina, pošto vaš sluđeni podstanar ne bi želeo da to ostane previše dugo.
Link to comment

ovaj moj poznanik (agent) mi je rekao da se oni svim silama trude da ubede prodavce da spuste cene ne bi li pravili bilo kakav promet. to je isto iskustvo koje sam imao kada sam u novembru 2004. kupio stan. upravo je agent bio taj koji je oborio cenu na onu koju sam nudio (+1000E, da ne bude da nisam bar malo popustio u cenjkanju i ja). covek prosto hteo da uzme proviziju as soon as possible.

Link to comment

...ja menjam iznajmljenu gajbu za sto evrica skuplju (ova bila bas za dz, ali se i raspada)...cene za rentiranje su isle gore i pratile cene nekretnina, potpuno nerealno...kad vidite za kakve strahote ljudi traze 5 glava, za neke raspale solitere i 11 spratove sa pogledom na dalekovode ili trzne centre, to je smejurija....ja se vracam u kraj oklen sam i dosao i nemam nameru da se selim vise....dok god vidim medjicu sa terase, to je ok okolina....sva sreca pa svi sabani iz agencija jos uek racunaju obalu save kao zonu b, a nbg uz dunav kao zonu a, inace bi me istresli iz gaca za stan......uostalom, ima eurorent agencija slike gajbi koje izdaje, mislim da je sajt jedini pristojan, pa vidite kakvi uzasi se nude i za koje pare......a cene gajbi moraju jos da padnu i licno se radujem rastu kamata, padace jos jace....sto moj pametni kolega rece, 'ja hocu da kupim jeftina stan, jebe mi se za veliku kamatu prvih par godina dok traje ova kriza, kriza ce da prodje, a ja sam i za 15 godina pazario stan za malu cifru'...jos kada bi evro bio oko sto dindzi, bile bi cene pristojne kao i pre dve godine...

Link to comment
Ma slazem se ja i sa Gazzom i sa tobom i sa Kacom (danasnjom), nego sam besan zato sto sam poslednjih godinu dana tvrdio da je rast cena vestacki i da ce cene nekretnina pasti naspram dobro podmazane masinerije agenata (Kaca i ekipa), zakljucaka strucnog seminara u organizaciji magazina "Ekonomist" i javnog znanja u vidu bajaka za malu decu u sluzbi podizanja cene kvadrata. Besan sam zato sto sam, uprkos svoje volje, bio prinudjen da kupim stan i uvalim se u kredit, pa me malo nervira kad mi ti isti koje sam prozivao sad kazu suprotno od onoga sto su pricali godinu dana, a da ih niko bar ne pecne za to.
Uopste ne bi padale da se napolju ne desava to sto se desava.Radi prosta logika - ne kupuj nista sto ima nasvirane cene kada se svuda okolo desava nesto cudno. Mozda bi se mogli ponasati kao da nas se to ne tice da i banke nisu pod pritiskom poskupljenja kredita napolju krenule da rade isto ovde. Prosto, upalili su taster za crveno.Sto se mene tice odlicno, posto nisam imao nameru da postojecu gajbu zavaljujem za x3 od onoga sto sam je platio pa da cekam da se cene vrate na nivo od pre 2-3 godine, sto sam siguran da ce se i desiti do proleca 2009. Centar 2k, NBG 1.2-1.3k. Tako ce biti kada se trziste bude pitalo.
Link to comment
ovaj moj poznanik (agent)
Kad smo kod poznanika agenta, jedan kafanski kontakt iz te branše mi pre par meseci reče da ovo pumpanje mora da se zaustavi u sledećih nekoliko meseci, pošto nikome ne pada na pamet da plaća B.Kosu na kraju pizde materine 2k kvm. Još je pominjao neke mutljavine velikih igrača itd. Zaključak: treba češće da pijem sa Zemuncima.
...ja menjam iznajmljenu gajbu za sto evrica skuplju (ova bila bas za dz, ali se i raspada)...
slična akcija i odnos cena kod mene, samo što me isteruju. :rolleyes: Inače su užasi definitivno gde god nabodeš. Da ti muka pripadne od lux oznake koju kače uz svaki ćumez u čijem ulazu ne trčkaraju pacovi. Majku im njihovu, kad im vidiš domaćinsko poslovanje sa zgradom, nađubrenu okolinu, baja za to začepi cenu, a onda se setiš da je baja pre 5-6 godina protestovao sa isto tako smernim i higijeni sklonim komšijama da se Cigani ne nasele u komšiluku... Uz čuveno opravdanje "pašće nam cene nekretnina", jebo im pas mater<_< Slinave novopoečene rentijere kojima je umrla tašta, a neko im rekao da mogu za dobre pare da to uvale strancima (taman posla da malo sredi parket, nabaci nameštaj koji nije iz 1963, i očisti gajbu u kojoj se još uvek osećaju starački mirisi, pre nego što se da u izdavanje za skupe pare, a mogao je bar i frižider da očisti u međuvremenu) da ne pominjemo... Doduše, ko je kriv nama naloženim japijima koji bi do posla da putuju ispod 5 minuta. Rentiranje stana u BG je pravi pakao, a normalno tržište je još daleko, bar dok su oglasi natrpani prevarantima i skoro pa pristojnim agencijama čiji agenti stan prvi put vide kada ga obiđu sa tobom.No, ako dočekam ovo
Cenrar 2k, NBG 1.2-1.3k
u narednih par godina,možda i uspem da se skućim.
Link to comment
...ja menjam iznajmljenu gajbu za sto evrica skuplju (ova bila bas za dz, ali se i raspada)...cene za rentiranje su isle gore i pratile cene nekretnina, potpuno nerealno...kad vidite za kakve strahote ljudi traze 5 glava, za neke raspale solitere i 11 spratove sa pogledom na dalekovode ili trzne centre, to je smejurija....ja se vracam u kraj oklen sam i dosao i nemam nameru da se selim vise....dok god vidim medjicu sa terase, to je ok okolina....sva sreca pa svi sabani iz agencija jos uek racunaju obalu save kao zonu b, a nbg uz dunav kao zonu a, inace bi me istresli iz gaca za stan....
jbg da si se javio ranije, otišao je stan u centru za 5oo mesečno ali picikato, sa sve cg-om. ne kapiram kako mogu da traze 5 glava za peckham.
Link to comment
jbg da si se javio ranije, otišao je stan u centru za 5oo mesečno ali picikato, sa sve cg-om. ne kapiram kako mogu da traze 5 glava za peckham.
...jel' ti mene vredjas?...ne bih ti ja tamo presao ni da mi plate, pekam je keva, peske na/sa posla, staze za bajs, tereni za basket...dao nam misko maric i kuglanu i bioskop....jos kad bi bio makar jedan dobar bar sa vrhunskom zikom, odrekao bih se centra preko novina...
Link to comment
slična akcija i odnos cena kod mene, samo što me isteruju. :rolleyes:
...ako si u blokovima, zajebi 70a(skupo) i 64(grozno)...ako nadjes, odmah uleci u 4 sprata u 45 i 70...ako si u centru, sta da ti kazem :D...
Link to comment
Centar 2k, NBG 1.2-1.3k. Tako ce biti kada se trziste bude pitalo.
gazzo, ipak mislim da preteruješ sa ovim cenama. Ne u apsolutnom iznosu - i ja mislim da 2K za stan u centru grada sasvim zadovoljavajuće za sve zainteresovane strane, nego u toj relaciji; 1K2 na NBG je premalo ako je u centru 2K. Prosto, tržište koje se, jelte, pita, registruje kao veliku prednost Novog Beograda to što je do lokacije za gradnju kudikamo lakše doći, saobraćajna prohodnost je neuporedivo bolja nego u starom delu, problem parkiranja je lakše rešiv, zagađenost je manja. I, najvažnije - broj radnih mesta na NBG je u konstantnom rastu, što stvara tražnju za stanovanjem u neposrednoj blizini radnog mesta.Da za trenutak skrenem sa teme... Vidikovac...tamo je infrastruktura dobro odrađena u odnosu na druga naselja udaljena 9-10km od centra. Čak i tamo ako živiš, imaš veliku pogodnost u tome što Banovo brdo postaje treći veliki binis deo BGDa (posle centra i NBG), i zaista mi je neshvatljiva razlika u cenama između BB i Labudovog brda. Jer, gde god da živiš na tom pojasu, ako moraš do centra grada, ne gine ti usko grlo u saobraćaju kod Sajma i Gazele, a od Vidikovca do Meka u Požeškoj nije potrebno više od 15min lagane vožnje autobusom, nakon čega nastaje pakao od najmanje 40minuta u špicu. Elem, Banovo Brdo kao poslovni centar tog dela grada postaje atraktivan, i vrlo je moguće da će jedna od tendencija u narednih 10 godina biti i ta da regionalna naselja u kojima je skoncentrisan solidan deo radnih mesta, postanu tek nešto jeftinija od centra, po pitanju cene stanova.Tako je i za NBG. Čitave generacije su tamo odrastale a da nisu izlazile iz svog bloka; sve što im je trebalo bilo je između četiri zgrade - škola, Cmarket, frizer, lokalni lerdi. U takvim uslovima, sa decom koja tek kad upišu srednju prvi put pređu brankov most, to naselje je nazivano spavaonicom. Zamisli tek sada koliko će NBG biti popularan za život kada ne moraš da prelaziš most da bi otišao na klizanje, šoping, najkvalitetniji bioskop, ili bilo koji drugi sadržaj koji ti ispunjava slobodno vreme, a o snabdevanju da i ne govorimo, jer mi koji živimo u centru, osim tempa na vilinim vodama, nemamo gde da uštedimo kintu s ove strane mosta.NBG i delovi Zemuna su, iz perspektive njihovog potencijala, neiskorišćena livada. Išao sam pre par meseci onim busom sa Zelenog venca na aerodrom, zaboravih mu broj. Od Tošinog bunara je prošao kroz milion naselja, neka od njih sam prvi put video, to se prostire i prostire, prođeš Bežaniju, Ledine....Neko ko ima kintu da kupi stan, da se skrasi, može na tom pojasu iza 63.bloka i okretnice tramvaja da solidno prođe ako odigra pametno i na vreme. Jer, to su nova naselja, ali koja se koliko toliko grade planski (za razliku od odvratnog žarkova), gde postoji mogućnost da se pametno napravi cela prateća infrastruktura; da ne govorimo o školama i bolnicama. Ti iako živiš na prelepom Ceraku, najebeš ako se razboliš - na celu onoliku Rakovicu i Čukaricu, imaš svega nekoliko (i to oskudnih) domova zdravlja (Kanarevo, Labudovo, žarkovo, Požeška). Može nama s ove strane reke to da deluje užasno udaljeno, ali mi smo za ovu priču nebitni likovi - te stanove mogu da pokupuju ljudi kojima život u smradu Brankove i Džorža Vašingtona predstavlja civilizacijski korak unazad, a naročito ako se vratimo na priču o NBG kao poslovnom centru koji generiše nova radna mesta svakog dana. živeti na Bežaniji kod trafo-stanice, ili čak još dalje, postaje potpuno nova priča ako ti radno mesto više nije Takovska, nego Bulevar Milutina Milankovića. A takvih će ljudi biti sve više i više. Edited by pacey defender
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...