Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

On 6.5.2020. at 23:32, I*m with the pilots said:

Meni je najtanji ovaj deo gde hoces da budes stalno tamo-vamo (Pa jos i zena ti i dete ti. Ako ti je zena od prakticnih, mislim da bi joj brzo dojadilo). Deluje mi kao ubitacni koncept. @Caligula

 

 

On 7.5.2020. at 0:28, halloween said:

Razumem da bi suprugu možda i delimično ubedio, ali to što je tebi idila, tvom detetu neće biti još za dugi niz godina. Što je starija, sve će manje imati razumevanja za taj potencijalni potez. Osim ako ne nađeš to što tražiš za neki simboličan novac, pa ne ugroziš previše njene interese. 

 

Ovo sve stoji, ali poenta je da nisam u situaciji da uzimam veliki kredit za neki pristojan stan u BG koji bi mi odgovarao. Dakle umesto da pucam 100000E odjednom za neku kutiju na NBG ili u Gornjem Gradu u Zemunu pre bih da postupno dam te iste novce za solidno i lepo gnezdo u okolini BG.

 

Hocu reci, nije da zelim da zivim na pola sata/sat vremena odavde nego prosto moram da napravim kompromis u skladu sa svojim tenutnim mogucnostima. Za par godina, ko zna, mozda ubodem neki dobar projekat koji mi donese veci novac u perspektivi ali to trenutno nije slucaj.

Edited by Caligula
Link to comment
  • 1 month later...

Jel zna neko možda jel ima smisla gledati nešto u neposrednoj blizini NS-a (Rumenka, Futog, Kać i slično). Cene čini mi se da nisu nenormalne kao u gradu, ali opet nemam pojma kakva je infrastruktura (struja/voda/internet/povezanost s gradom). @radisa

Link to comment

Rumenak je super, 10-15 minuta do grada, dobra je infrastruktura, koliko znam... Slično je i futog... Kać je malo dalje, tu ne znam kakva je infrastruktura... Kovilj ti može isto biti zanmljiv...

 

E sad, cene u gradu su nenormalne, kao što kažeš, ne znam kako bi tu negde bilo, ali milim da ni Rumenka, ni Kać, ni Futog nisu jeftini...

 

Možda da gledaš neke Adice, to je deo grada, ali dosta jeftiniji, ako se nešto nije promenilo... Stara detelinara, Avijacija takođe bi trebali biti jeftiniji....

 

Edit: Da, Temerin je možda malko dalje, ali su cene stavrno povoljne... Moj brat neto razmatra u tom pravcu, ako ne uspe uskoro da ode preko grane...

  • +1 1
Link to comment
Jel zna neko možda jel ima smisla gledati nešto u neposrednoj blizini NS-a (Rumenka, Futog, Kać i slično). Cene čini mi se da nisu nenormalne kao u gradu, ali opet nemam pojma kakva je infrastruktura (struja/voda/internet/povezanost s gradom). [mention=385]radisa[/mention]
Beočin je prilično oke sa cenama, a ima picnuto i sve ostalo što je navedeno. Do grada ima 20-25 minuta kolima, uz dosta bus polazaka i linijskih taksija. Svaki dan piči i skela Beočin-Futog od 07-20h, super opcija za bajkom do NS-a.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment

Zimus kada je svuda bio haos nije bilo gore nego u NS ili BG, ako je verovati aplikacijama koje su svi koristili, tipa AirCare i sl. Uglavnom rame uz rame sa NS merenjima. To je što se tiče PM 2.5 čestica, ne znam da li ima nešto zajebanije što može da se dešava u vazduhu, a da nije u merenjima. Ima dana kada bude neki šmek u vazduhu i kada Beočin ode na 150+, ali nije često, uglavnom su to epizode od dan-dva. Ja sam pazario purifier sa senzorom početkom proleća jer sve te brojke na merenjima čudno izgledaju i nema neke logike u subjektivnom osećaju. Od tada nije bilo ništa neuobičajeno, ali čuo sam da pogon nije bio u funkciji neko vreme zbog remonta. Bio onaj jedan dan kad je bio prelet peska, ali to je bilo nad celom zemljom. Kako god, siguran sam da nije ni blizu kao u kritičnim tačkama u Srbiji poput Niša, Bora, Pančeva... Remont je gotov, sad radi fabrika, ali je vazduh okej od tada. Evo i sada huči, sve nam je otvoreno, a ovo je rezultat.4a12f0e62987a838be26e487d748075c.jpg

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...
1 hour ago, Miki_belavista said:

Jel tacno da su opet skolcile cene u Bg? Pominju se neke ogromne sume za stanove u centru.

ovde ide prica da ovi od kad su izgubili izbore masovno kupuju nekretnine po bgdu i novom sadu.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Da li neko ima bilo kakav info kakvi su stanovi u Zelenoj Aveniji u Zemunu? U smislu investitora, da li grade dobro ili stekaju gde god stignu, dal ce krenuti sve da propada za 3 godine i slicno?

 

I drugo pitanje - ako zenska polovina i ja kupujemo stan po pola, i ja imam prava na povracaj PDVa, a ona nema, da li ja to mogu da iskoristim za svoju polovinu?

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

I drugo pitanje - ako zenska polovina i ja kupujemo stan po pola, i ja imam prava na povracaj PDVa, a ona nema, da li ja to mogu da iskoristim za svoju polovinu?

Da.

  • +1 1
Link to comment

to radoja dakica? ja ne znam gde ce ljudi tamo da parkiraju, parking je vec popunjen odatle preko celih paviljona do goce delcheva. lokalci kruze po sat vremena uveche, da se vrate kuci. to znachi verovatno da tamo nikakvog parkinga nema i da se sve vec preliva ka starom merkatoru/fontani :unsure:

 

izgleda da su i vodovod vukli iz paviljona, ljudima pada pritisak vode progresivno.

 

a shto se tiche novogradnje, samo je pitanje iz koje oblasti ce da bude krsh i lom, ali iz neke ce biti sigurno. to je losha vest, dobra je da se chovek pre ili kasnije navikne na svoje muke :hihi:

Edited by gospa buba
Link to comment

Jeste Radoja Dakica, idem da osacujem danas. Citao sam beobild forum, izgleda da tamo graze jos nisu pustene u funkciju i da je zato haos oko zgradi, mada s druge strane je pitanje koliko stanara je platilo i garazno mesto.


A inace novogradnju kao i svugde u gradu ne prate neophodne infrastrukturne promene. One Zemunske kapije na vrhu Cara Dusana ima da broje hiljadu stanova, to je bar 500 novih automobila cija je jedina veza sa gradom jedna vec raspala ulica (koja se jos iz dve trake sliva u jednu) i centar Zemuna. Katastrofa u najavi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...