Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Jebiga već bi se čulo nešto o tome, da postoji taj problem.

 

Kod mnogih ljudi je prošlo nekoliko nedelja od revakcine i mnogi su se posle toga razmnožavali. Čulo bi se u ovom svetu društvenih mreža da postoji masovan problem.

Edited by Milošica
Link to comment
Džaba što ni jedan ozbiljan stručnjak ili institucija ne pričaju o neplodnosti kao posledici vakcine uvek će da se javi neko sa ja znam lekara, farmaceuta, lokalnog vrača koji mi reko... ozbiljan retard je svako ko se zove lekarom a ljude u zabludu i opasnost dovodi sa ovakvim besmislicama.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Ja se zaleteo da pošaljem njenog brata u tri lepe, no samo sam odmahnuo rukom...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment

 

4 hours ago, Ros said:

 

+drustveno koristan rad. cim nesavesni ozdravi od korone, odmah u bolnice da pomaze zdravstvenom osoblju

Ne treba da smetaju medicinskom osoblju, ali klonje treba da se čiste, podovi da se peru. Ko odbije robija.

 

Što se mog odnosa prema prosvetarima tiče, uzorak iz RL: 3 učiteljice

Doskora nijedna nije vakcinisana, jer nisu htele "kinesko sranje". Sad dve neće uopšte (čipovanje/korona je naduvana). Treća se vakcinisala, pa posle prve doze krenula u život punim plućima(već se na skijanje stiglo). Sve su za on-line. Ova što veruje da je korona naduvana nada se da će tako imati mnogo više vremena za sebe. 

Na drugoj strani more ljudi koji ne mogu da daju podršku onim od petog do osmog i onih za koje bi horor bio on-line do četvrtog.

Meni lično je bila frka u novembru. Sad smo vakcinisani, imamo vakcinisanu podršku, a tehničke uslove smo imali i pre (jedno dete koje ima svoju sobu i laptop). U mojoj okolini nije tako, ali ko ih je terao da prave više dece.

Na stranu što je na  temi o školstvu bila opšta žurka kad se prešlo na on-line i što su svi, za koje znam da su prosvetari, bili za on-line i kukali na ugroženost.

 

  • Tužno 1
Link to comment



Jebiga već bi se čulo nešto o tome, da postoji taj problem.
 
Kod mnogih ljudi je prošlo nekoliko nedelja od revakcine i mnogi su se posle toga razmnožavali. Čulo bi se u ovom svetu društvenih mreža da postoji masovan problem.


Pa u tom svetu društvenih mreža se i čuje za neplodnost posle covid-19 kao i autizmu posle drugih vakcina. Gomile laži po fejsbuku i Tviteru se šire kao šumski požar. Infodemija kakvu nismo videli do sad. Valjda u Ukrajini, odziv je minimalan za vakcinu baš zbog uticaja tih septičkih jama. Sloboda govora my ass... dovodiš namerno fabrikovanim lažima ljude u opasnost, vrlo realnu opasnost.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Link to comment
U petak mi koleginica kaže:
Dobila sam poziv za ponedeljak, ali neću ići, rekao mi brat koji je lekar, da ako mislim da zatrudnim ne primam vakcinu.
I tako...

.... Shiit has hit the fan!



Ako se dobro sećam kad je krenula vakcinacija bilo je nekih saveta lekara da ko planira trudnoću ne prima u ovoj fazi vakcinu, ali tipa ko planira trudnoću u naredna 2-3 meseca, a ne nekad u budućnosti.
Link to comment
10 hours ago, roksi said:

 

pogresno si shvatio.

 

to kako ti opisujes je veoma pausalno - daleko je sve to kompleksnije i mnogo je tu i truda i zongliranja da se odrzi adekvatan kvalitet u neidealnim uslovima  - a ima ga. proslogodisnji rezultati su dokaz tome. i nije okej da se tako sa strane i olako pljucka po krvavom radu i ulozenom trudu. 

 

poenta je bila: da niko ne spori da je online nastava idealno resenje vec da kolektivno moramo (jer nemamo izbora) da se prilagodimo uslovima kakvi su trenutno, sve to u cilju sprecavanja zaraze. 

 

they are all/entire world problems. ne podmeci nepostojeci elitizam. 

 

Mislis, pljuckam po samom sebi?

 

Uopste nije rec o trudu nastavnika. Rec je o tome da je bezveze da se pravimo kao da je on-line nastava cool i da je sve super.

 

Sto se "proslogodisnjih rezultata" tice, na sta tacno mislis?

Ja sam citao studije koje upravo pokazuju katastrofalne rezultate on line nastave u poredjenju sa normalnom.

  • +1 1
Link to comment
54 minutes ago, Frank Pembleton said:

U petak mi koleginica kaže:
Dobila sam poziv za ponedeljak, ali neću ići, rekao mi brat koji je lekar, da ako mislim da zatrudnim ne primam vakcinu.
I tako...

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Moj dominantni osecaj kad procitam ovako nesto cak i nije bes vec nemoc. Dovedeni smo u situaciju da ce nam se ko zna koliko dugo zivot pretvoriti u sranje zbog najobicnijih budala koje "smatraju" jer su procitali na netu, rekao im Djura da mu rekao Pera i slicno.

  • +1 4
Link to comment
24 minutes ago, ducca said:

Ako se dobro sećam kad je krenula vakcinacija bilo je nekih saveta lekara da ko planira trudnoću ne prima u ovoj fazi vakcinu, ali tipa ko planira trudnoću u naredna 2-3 meseca, a ne nekad u budućnosti.

Sreo g Valk nekog druga lekara nedavno i spomenuo mu da sam ja preležala koronu ali da bez obzira planiram vakcinu pa mu ovaj isto to kazao "super, samo ako planirate bebu, bar 2-3 meseca nemojte". Mislim, ja sam sa bebama završila, briga me, ali mogu da razumem nekoga kome je to tek u planu i željama, da mu ne bude svejedno kad ovako nešto čuje. 

Pri tome, ovo ne pričaju Slavice već doktori. Jbg još smo i dobri koliko smo sluđeni. 

  • +1 5
Link to comment
6 minutes ago, harper said:

 

Moj dominantni osecaj kad procitam ovako nesto cak i nije bes vec nemoc. Dovedeni smo u situaciju da ce nam se ko zna koliko dugo zivot pretvoriti u sranje zbog najobicnijih budala koje "smatraju" jer su procitali na netu, rekao im Djura da mu rekao Pera i slicno.

 

realno, ja se mnogo više plašim pojedinca, građanina, tzv. "običnog" čoveka, nego nekavog Hitlera, Staljina i šta ti ja znam. jer ovaj prvi je pogonsko gorivo za drugog. prvi je onaj koji će da dođe na vrata da te kolje, vodi u logor, batina, a ako imaš sreće, da te "samo" proteruje iz države isl....ovog drugog nikada nećeš ni da vidiš, niti da mu se približiš. problem je kad najobičnijih budala ima puno, jedna od njih će da se izdigne do ranga firera, a ovi drugi će da presudi tebi i meni i mnogima. mislim, ako ne uteknemo ili ako ih ne pobedimo. nekako. nekada.

 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, Valkyrie said:

Sreo g Valk nekog druga lekara nedavno i spomenuo mu da sam ja preležala koronu ali da bez obzira planiram vakcinu pa mu ovaj isto to kazao "super, samo ako planirate bebu, bar 2-3 meseca nemojte". Mislim, ja sam sa bebama završila, briga me, ali mogu da razumem nekoga kome je to tek u planu i željama, da mu ne bude svejedno kad ovako nešto čuje. 

Pri tome, ovo ne pričaju Slavice već doktori. Jbg još smo i dobri koliko smo sluđeni. 

 

a inace je mudro praviti decu usred pandemije. pa mladica ako zatrudni i fasuje ozbiljniju koronu da se leci cajevima i medom?

 

kapiram da nekom moze da se omakne al da ljudi u ovoj situaciji planiraju trudnocu? :blink:

 

jebiga, ne znam, al meni to van pameti.

  • +1 2
Link to comment
28 minutes ago, Budja said:

 

Mislis, pljuckam po samom sebi?

 

Uopste nije rec o trudu nastavnika. Rec je o tome da je bezveze da se pravimo kao da je on-line nastava cool i da je sve super.

 

Sto se "proslogodisnjih rezultata" tice, na sta tacno mislis?

Ja sam citao studije koje upravo pokazuju katastrofalne rezultate on line nastave u poredjenju sa normalnom.

Baš zbog tih rezultata je bilo neophodno odavno angažovati timove, na kraju krajeva i medijskih stručnjaka, koji bi našli najbolje načine da onlajn nastava uspe i napravili neke metode do sad. Umesto što se zabijala glava u pesak. Pitanje je da li onlajn nastava mora da ima takve rezultate ili su takvi jer se nije unapredila koliko je mogla. 

Edited by Hermetico
Link to comment

@adam

Ne znam šta bih ti rekla na to, neumesno mi da komentarišem tuđe krevetske agende. Život ide dalje, biološki satovi otkucavaju i ne čekaju kraj pandemije, zakazane i pripremane VTO takođe. Uz vakcinu i mere opreza, rad od kuće ili trudničko bolovanje, ne vidim razlog da se ne dobije beba, "kad joj vreme nije". Problem je u tome što se reproduktivno zdravo mlado stanovništvo koje NEKAD u budućnosti planira da ima decu - plaši vakcinama koja "sterilišu" 

Edited by Valkyrie
  • +1 6
Link to comment
29 minutes ago, harper said:

 

Moj dominantni osecaj kad procitam ovako nesto cak i nije bes vec nemoc. Dovedeni smo u situaciju da ce nam se ko zna koliko dugo zivot pretvoriti u sranje zbog najobicnijih budala koje "smatraju" jer su procitali na netu, rekao im Djura da mu rekao Pera i slicno.


ja sam ovo infodemijsko sranje nazvala izlivom fejsbuka na mozak.

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...