Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

4 minutes ago, namenski said:

+1

 

Problem je sto se - znajuci kako sistemtm funkcionisetm - nema vremena. 

Trebalo bi ziher 15-ak dana da se stvar uhoda, shvati ozbiljno...

A posebno je pitanje ko bi i kako sprovodio mere koje si pomenuo.

A dotle - ode avgust.

 

Mislim da gresis. Da vidis kako bi se klima promenila da samo kazu da se uvodi novcana kazna za nenosenje. Garantujem ti da bi bar 90% ljudi nosilo ukoliko prekosutra. 

 

@namenski

 

Btw, na Kosovu je u vecini gradova policijski cas vec 20ak dana i nista se značajno ne menja

Edited by Tsai
Link to comment
2 minutes ago, Tsai said:

Aman. 

 

50e kazna ko ne nosi masku i zatvaranje kafica i restorana (samo dostava i/ili napolju) i resen problem. Bukvalno to je dovoljno

 

Samo što to nema ko da kontroliše, danas u autobusu za Miljakovac ušao lik sa tam-tamom i zapevao. Niko se nije pobunio. Ja, posle kraćeg razmišljanja, izašao na sledećoj stanici, ideja da mu tam-tam nabijem u bulju mi je bila suviše epidemiološki rizična.

  • Haha 2
Link to comment
1 minute ago, Tsai said:

 

Mislim da gresis. Da vidis kako bi se klima promenila da samo kazu da se uvodi novcana kazna za nenosenje. Garantujem ti da bi bar 90% ljudi nosilo ukoliko prekosutra. 

 

To kako nose maske je posebna priča. Pola tog istog autobusa je nosilo maske preko brade, nos i usta otkriveni da bi mogli da seru mobilnim. Pa ti to kontroliši...

Link to comment
4 minutes ago, Tsai said:

 

Mislim da gresis. Da vidis kako bi se klima promenila da samo kazu da se uvodi novcana kazna za nenosenje. Garantujem ti da bi bar 90% ljudi nosilo ukoliko prekosutra. 

Iz tvojih usta u bozje usi.

Ali, mislim da je za takvu meru jednostavno kasno: imala bi smisla da se sa njenim ozbiljnim sprovodjenjem pocelo u julu.

Obaska pitanje ko bi je i kako sistematski sprovodio, mada se slazem da bi samo psiholoski efekat bio znacajan pomak.

Edited by namenski
Link to comment
7 minutes ago, gospa buba said:

ja ne mogu vishe da se zatvaram. prosto ne mogu. ako nema ko da kontrolishe maske i kafane, onda nema ko da kontrolishe ni zatvaranje. to shto smo proshli put bili dobri i naivni i ljubazno izashli u susret drzavi koja ne postoji, to je bilo tad.

 

maskirana sam, ne idem nigde, ne idem na posao, ne vidjam nikoga. ne stajem ni da pricham sa ljudima. prve komshije sam videla 5x od marta, sa 3 metra. necu da se zatvaram. iracionalno, ali ja sam se za to bukvalno potroshila. ne mogu ni shkolu onlajn. ne mogu nishta.

 

ako ce epidemioloshka mera da bude glavna da u 23 ne idem napolje kad nema nikoga, ejebiga i mera.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

Ima još nešto: sad treba jačati imunitet, sad je vreme pred jesen i zimu. Izgleda da trenutno nemamo nijedno dobro rešenje.

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

 

ja moram da priznam da uz sve razumevanje situacije nisam mentalno spremna na policijski chas, a da se zaista niie probalo nishta pre toga dry.png

 

 

Plus milion. 

 

Od marta nisam skinuo masku, neke ljude koji mi životno znače sam video jednom do nijednom, nisam se masovno okupljao, radio sam i radim sve što se od mene tražilo i očekivalo i nakon svega toga jednostavno ne pristajem da ponovo budem zaključan u stanu i da pravim detaljne strategije za banalnosti poput odlaska u kupovinu kako bih izbegao gužvanje u beskrajnim redovima; a to sve zato što državu boli dupe da kontroliše mere koje je sama propisala. Nije da neću, jednostavno ne mogu ponovo da prolazim kroz sve to, tim pre što ne postoji nikakav razlog da verujem da bi dalo ikakvog efekta na duže staze. 

  • +1 6
Link to comment

Meni je jedini event od marta do danas bio odlazak kod frizera kad su nas "otvorili". Do vakcine ću sama da se šišam i farbam, neću ja tu ništa da rizikujem, frizerka mi je u fazonu da joj je najgori bio lockdown jer nije znala šta će od sebe, za virus je zabole isto kao i mene ko je predsednik Kirgistana.  Tako da ćao-zdravo dok se ne vakcinišem.

Ni ja od marta masku nisam skinula ni na otvorenom, za svaki izlazak napolje mi je unapred potreban razrađen plan kako se što kraće zadržati, kako se što dalje udaljiti od ostalih u prodavnici i u povratku uletanje, izuvanje, i u kupatilo, ribanje ruku sa sve maskom, nju skidam čistim rukama. Policijski čas nikad nije imao smisla, samo nas je nagurao u redove pred marketima, a kako sam mogla sebe ili drugog zdravstveno da ugrozim time što ću u 7 uveče izaći na 2min da bacim smeće je već pitanje za one koji su to i uvodili.

  • +1 3
Link to comment

Sranje sa posledicama zatvaranja sam danas prvi put video: otac te osobe zbog koje sam išao na jebeni Miljakovac je dobio emboliju pluća od nekretanja. Ranije je šetao, ali uopšte nije uspeo da se navikne da radi vežbe u kući, kako mi je objašnjeno.

Link to comment

Želela sam još nešto da dodam. Jedini put kad sam skinula masku od kad je ovo počelo je bilo na tatinom grobu. Otišla sam tog 29. maja, na godišnjicu kada su tatu odveli u bolnicu, odakle se nikad nije vratio. Bilo je pusto tamo kuda nikad nisam htela da idem, ali od njegove smrti imam potrebu i boli me kao ništa na svetu što je tamo umesto sa nama, da je mogao da mi živi 150 godina. Tada sam skinula obe maske, poklonila se pred njegovim grobom i kao zakleti ateista ga zamolila da zaštit mamu i mene od ovoga, da pazi na nas i pogotovo na mamu jer je dijabetičar i ne mogu, ne smem da zamislim šta bi nam bilo, neću.

Pre nešto više od godinu dana gledala sam smrti u oči, nisam se nikad oporavila, još od prošlog leta sam se izolovala od svih zbog tuge, zbog depresije i zato što ne mogu da se pomirim da tate nema, ja to ne mogu. I neću ponovo da gledam smrt pred sobom. On nije mogao da bira Alchajmera, nije mogao da izbegne šlog, nije imao izbora.  Pre otprilike 2 godine u ovo vreme ležao je u bolnici zbog šloga. Sada su tamo covid pacijenti. E, oni su mogli da biraju, većina pretpostavljam. Niko ih nije vukao za uši da šenluče po kafanama, kafićima, proslavama, svejedno. Niko ih doduše nije terao ni da nose maske, a na tome je trebalo insistirati odmah, a sad ćemo se još podžorati na ulicama maskirani vs. anti-maskeri.  I zato ne mogu da ne besnim kad vidim da su kafići puni, da prave žurke, da prde po internetu da je sve izmišljotina i da su maske štetne zbog co2, da u zatvorenom idu sa maskama ispod nosa, itd. Ne da sam besna na takve i da nemam apsolutno nikakve tolerancije, nego mi nekad stvarno dođe...ma bolje da ćutim.

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment
8 hours ago, radisa said:

Gospa Bubo, gledaju oni kako da reše™, ali tako da nose...  Sad će se naručiti zilijardu tableda da se podele deci... Telekom će da obezbedi zilijardu kartica da deca imaju internet... Država će sve to da plati™... I eto rešenja...

 

Postajemo mali Finci...

 

ovo uopste nije nemoguc scenario, telekom je u ozbiljnoj buli. treba tamo usmeriti par stotina miliona kako bi se race to the bottom produzio.

Link to comment

Juče mi žena od ortaka šalje poruku:

E samo da javim tog i tog datuma žurka iznenađenja za našeg drugara (njenog muža) za jubilarni rođendan, svi da se okupimo u kafiću kod Pere da proslavimo.

Al pazite ovo je tajna...

 

I sad ja izmišljan kako da joj kažem da neću ići jer nije u redu da se tamo grlimo i ljubimo i sve... Ali okolo naokolo

 

Umesto da joj kažem:

 

Dokona debilano koja ne radi ništa kući pa joj dosadno pa smišlja kako da se zeeeezamo, odjebi!

 

.... Shiit has hit the fan!

 

 

 

 

  • Haha 1
Link to comment

U srpskoj etici, bezizlazna situacija. U suštini, ako bi Frenk postupio građanski, trebao bi da joj zapreti da otkaže skup jer ugrožava živote i da joj jasno stavi do znanja da će je prijaviti ako bude organizovala žurku. Ali onda ispada loš čovek i cinkaroš, a svi iz društva će ga zamrzeti. Ako se "popičkara" sa njom opet ništa nije uradio, žurke će biti i bez njega. Ne preostaje ništa drugo (po mom mišljenju) nego fin, diplomatski nastup, uz iscrpno dokazivanje o štetnosti žurke.  

  • +1 1
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...