Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

22 minutes ago, ToniAdams said:

pa ima vec neko vreme da su utvrdili da moze bez problema biti i 4 nedelje

 

Sajens Dejli kaze da 97% zarazenih razvije simptome unutar 12 dana od zaraze. Kapiram da moze ici i dosta duze od ovoga, ali je verovatnoca mala (3% jelte).

 

Mada mi kao covecanstvo i dalje ne kapiramo ovaj virus najpreciznije, svaka 2 dana nove informacije iskacu.

 

edit: Mislim, sama cinjenica da je moguce da si nosilac a da ne ispoljis nikakve simptome znaci da bukvalno svi mozemo da budemo zarazeni a da to ne znamo, i da je moguce da smo se zarazili i pre tri nedelje u kafani, ali i juce u ducjanu. Jbt. Konstantno si u periodu inkubacije.

Edited by goofs
Link to comment

Realno neće moći nikad da "drže pod kontrolom" cele gradove i mladež koja se uvek izmigolji iz ovakvih situacija. Neki govore da su pogrešili što su dozvolili solo fizičke aktivnosti i šetnje jer to neizbežno dovodi do ovakvih grupisanja... Šačice legalnih migranata se isto šetaju ili sede tu i tamo i to bode oči žabarima "njima se može, oni rade na crno... itd." Ima gde prijavljuju pa se ovi razbeže kad stigne patrola i oskupe se na drugom mestu. Noću toga uglavnom nema, bar ne u ovom rezidencijalnom delu Rima u kojem živim.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
 
Sajens Dejli kaze da 97% zarazenih razvije simptome unutar 12 dana od zaraze. Kapiram da moze ici i dosta duze od ovoga, ali je verovatnoca mala (3% jelte).
 
Mada mi kao covecanstvo i dalje ne kapiramo ovaj virus najpreciznije, svaka 2 dana nove informacije iskacu.
 
edit: Mislim, sama cinjenica da je moguce da si nosilac a da ne ispoljis nikakve simptome znaci da bukvalno svi mozemo da budemo zarazeni a da to ne znamo, i da je moguce da smo se zarazili i pre tri nedelje u kafani, ali i juce u ducjanu. Jbt. Konstantno si u periodu inkubacije.
tako je. svakog jutra kazesh sebi izgleda da se nisam zarazio pre 12 dana. sutra opet. prekosutra opet :)

sent from bubamoto

Link to comment
13 minutes ago, gospa buba said:

tako je. svakog jutra kazesh sebi izgleda da se nisam zarazio pre 12 dana. sutra opet. prekosutra opet :)

sent from bubamoto
 

mi tako i radimo

Link to comment
46 minutes ago, Sludge Factory said:

 

Sta je na kraju bilo sa periodom inkubacije? Bilo je price da nisu sigurni da je 14 dana vec da je dosta duze i da nisu sigurni koliko. Da li se pojavila neka studija/rezultat istrazivanja? 

 

Ovo je mozda pitanje za opsti topic.

bio je juče intervju na n1 sa nekom starom naučnicom, anom gligić, koja je bila aktivna za vreme variole vere, mišije groznice i ne znam kojih sve ne epidemija, ali sve o u prošlom veku, u sfrj... ona je rekla da prati istraživanja u kini, japanu i sad, i spomenula je 25 dana period inkubacije po poslednjim istraživanjima. međutim ima i ovo što toni kaže, provejava i informacija od 28 dana, a pominjao se i karantin od 28 dana kod nas, pa pretpostavljam da ima veze sa tom informacijom.

 

s druge strane, pre dva dana je na televiziji govorila žena iz instituta za transfuziju krvi, apelovala je da se jave dobrovoljni davaoci jer ostajemo za bez rezervi. novinarka je pitala da li se davaoci testiraju na covid19. odgovor je bio da i dalje postoji onaj detaljni upitnik pre davanja, da ne mogu da daju ljudi sa simptomima, ali da se ne radi testiranje, jer po dosadašnjim  istraživanjima iz kine, u krvi zaraženih nema virusa.

 

nevezano za zalihe krvi, kada je novinarka juče pitala ovu anu gligić da li u krvi zaraženih ima virusa, ona je kategorički potvrdila. upotrebila je neki stručni izraz koji ne umem da ponovim.

 

sad ne znam šta je tačno.

Link to comment
2 minutes ago, slepa živana said:

 

nevezano za zalihe krvi, kada je novinarka juče pitala ovu anu gligić da li u krvi zaraženih ima virusa, ona je kategorički potvrdila. upotrebila je neki stručni izraz koji ne umem da ponovim.

 

 

viralan, viralno opterecenje krvi

Link to comment

prosto neverovatno, ali opstina šid radi odlicnu stvar. juce delili besplatno sredstvo za dezinfekciju svima u opstini. jedan litar po domacinstvu, imaju zalihe za mesec dana, prihvatni centri uz pomoc vojske stavljeni u karantin, organizovali preko 300 mladih da pomazu starijima

Link to comment
2 minutes ago, slepa živana said:

pa šta onda rade ovi iz instituta za transfuziju? rizikuju?

 

Ne znam, tako sam ispratio taj razgovor sto si gledala, sa tom doktorkom

Link to comment
10 minutes ago, slepa živana said:

da li u krvi zaraženih ima virusa, ona je kategorički potvrdila

Još nigde nisam video potvrdu takve tvrdnje. Naprotiv.

 

Iz nemačke studije:

Quote

a new study of nine people who contracted the virus in Germany suggests that people are mainly contagious before they have symptoms and in the first week of the disease.

Infectious viruses were isolated from about 17 percent of nose and throat swabs and more than 83 percent of phlegm samples during that first week, researchers report March 8 in a study posted at medRxiv.org.

...

The team never found evidence of the virus in blood or urine

https://www.sciencenews.org/article/coronavirus-most-contagious-before-during-first-week-symptoms

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...