Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

On 16.6.2022. at 15:54, Ptica trkacica said:

@Valkyrie

Izgleda je neki problem sa uvozom Vitalijinog pirinčanog mleka u prahu trenutno.

 

Na BBrdu u lokalnim zdravim hranama i u Orašcu ga imaju, ali od češkog proizvodjača Zajic, 300 gr, 370-390 din.

 

Oprostite na trolovanju, ali gde ima Orašac na brdu? Pojma ja nemam

Link to comment
12 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Oprostite na trolovanju, ali gde ima Orašac na brdu? Pojma ja nemam

Kraljice Katarine 53, u ex-Stankom zgradi, gde im je nekad bilo sedište firme.

 

Ideš od pumpe uzbrdo Beogradskim bataljonom do vrha i na uglu je sa Kraljice Katarine, sa leve strane.

 

Ako si bez kola, ili te mrzi da pešačiš, možeš seljobusom 57 iz Požeške do gore, staje iznad Orašca, pa stepenicama sidješ.

  • Hvala 1
Link to comment

zar to,po logici stvari,nije ustvari samo pirincano brasno?

 

 

edit..posle malo istazivanja naisla sam na sastav toga od proizvodjaca Zajic...i ovo je jako los sastav,uzasan cak..

Quote

 

Glukozni sirup, sojino ulje, pirinčano brašno 12.8 %, zaslađivač maltitol, stabilizator E 340 i karagenan, natrijum kazeinat, sredstvo protiv zgrudvavanja-silicijum dioksid, aroma, so, emulgator E 481, antioksidant-ekstrakt bogat tokoferolom, boja-karoten.
Alergen info: proizvod sadrži alergene natrijum-kazeinat. Može da sadrži sojine proteine u tragovima.

 

 

 

 

edit 2

ovo je sastav nekog drugog proizvodjaca,mrvicu je bolji od zajica ali i dalje je to jako los proizvod za upotrebu

 

Quote

U sastav pirinčanog napitka u prahu ulazi: dekstroza, pirinač 26%, hidrogenizovana biljna mast, maltodekstrin, modifikovani skrob, emulgator E471, aroma.

 

 

 

 

Edited by ivy
Link to comment

Jbg, ja i dalje tvrdim da sve te napitke na biljnoj bazi ne mogu nazivati mlekom.

Nije mi jasno što to ljudi uopšte koriste, sa više strana sam čuo da može biti štetno po organizam.

Mleko od pirinča, pa još u prahu. :wacko:

Ni obično mleko u prahu nikad ne bih koristio (osim u domaćinskim rafaelo kuglicama :D)

  • +1 2
Link to comment

pa zavisi od sastava...mleko u prahu je samo isuseno mleko to je ok..biljna ,,mleka,, ako su samo mleveni plod(badem/pirinac/ovas..) i voda su ok,tu nema sta da bude stetno..

ali ovo sta sam gore navela je stetno i uzas jedan za unositi u 1 telo..

  • +1 1
Link to comment
pa zavisi od sastava...mleko u prahu je samo isuseno mleko to je ok..biljna ,,mleka,, ako su samo mleveni plod(badem/pirinac/ovas..) i voda su ok,tu nema sta da bude stetno..
ali ovo sta sam gore navela je stetno i uzas jedan za unositi u 1 telo..
zato shto neshto mora da da gustinu da bi lichilo na mleko, a ne na samo belu vodicu, onda tu ulecu sa zgushnjavanjem kojechime, gumama skrobovima, pa je onda ukus mlitav, pa dodaj ukus, pa nije slatko, dodaj lazno slatko... to je prvo i jedino problem za ljude koji iz nekog razloga ne smeju originalni proizvod, zdravstveno, a zeleli bi (s pravom, 21 je vek) da zamene nechim nalik, pa ce da se truju josh gorim glupostima. svi ostali, sa ekoloshkim, moralnim, politichkim i na kraju pomodarskim razlozima, nahranili su industriju inputima da se proizvodi razviju i omasove i da ih onda deru cenama kao majmune za smeshu 16 hemikalija koje nikom ne trebaju ni pojedinachno ni zajedno.

ko ja kad me nagovorili da uradim onu alergijsku analizu iz krvi, pa se isposravilo da smem pile, boraniju, malinu, susam i kokakolu. karikiram, ali i ne toliko. teshko onom ko je stvarno bolestan.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Jbg, ja i dalje tvrdim da sve te napitke na biljnoj bazi ne mogu nazivati mlekom.

Nije mi jasno što to ljudi uopšte koriste, sa više strana sam čuo da može biti štetno po organizam.

Mleko od pirinča, pa još u prahu. :wacko:

Ni obično mleko u prahu nikad ne bih koristio (osim u domaćinskim rafaelo kuglicama :D)

Ma to mi kažemo, zvanično na etiketi stoji napitak za sve te proizvode.

  • Hvala 1
Link to comment

@gospa buba

 

da,sve si u pravu...ali ako nesto ne smes iz visih razloga bez toga se,vrlo lako, moze!

 

evo ja ne pijem slatko mleko ima 15god...pijem crni caj sa kokosovim mlekom a posto ono ne moze dugo da stoji otvoreno zamrznem u kockicama pa tako koristim

 

i kokosovo mleko je fina zamena osim cene i kaloricnosti :D 

 

ima ok proizvoda u tetra-pakovima gde su samo mleveni plod/seme,voda i tek neki dodatak pa ako se bas mora menjati mleko onda time ali ovo cudo od sastava gore je nevidjen uzas :rolleyes:

Link to comment

ja po nekad, kada dođem ovde i malo pročitam šta se sve kupuje i jede, shvatim koliki sam analfabeta (ili srećnik možda ???) po pitanju savremenih prehrambenih navika :D 

 

neki dan dobila plećku divlje svinje i kanticu masti od iste životinje 

samo kažem 

  • +1 1
  • Wub 2
Link to comment

takodje se cudim sta ljudi sve kupuju i jedu ali ugl ne kometarisem jer svako ima pravo da jede sta hoce...i ovo gore sto sam prokomentarisala sam se ujela za prst :D

 

ali je to ipak marketingovano kao ,,zdrava hrana,, a ono gore od najgorih slatkisa...kad imas tresh hranu tu je tvoj izbor ali kad je nesto nahvaljeno kao ,,zdrava hrana,, tu je vec krivica marketinga mnogo veca a po pisanju na sajtu tog Zajica bi mislio da korstis samo zdarvlje u prahu...uzas,uzas..

 

 

@dùda

 

blago tebi...kakva je mast od divlje svinje?

Link to comment
1 minute ago, ivy said:

 

@dùda

 

blago tebi...kakva je mast od divlje svinje?

po ukusu, potpuno ista kao mast od domaće svinje (kao dobra mast, ne ove žućkaste, iz marketa(

po izgledu, belju mast nisam videla

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...