Jump to content
IGNORED

Amazon Prime Video


Mil@n

Recommended Posts

Upravo odgledah. Alvaro Morte - Profesor dominira! 
Nakon ove epizode ljudima koji nisu citali knjige, mnoge stvari ce biti jasnije. 

Spoiler

Odusevilo me sto Logan nije ubio kralja Geldana, jer je on u sustini pozitivac, mozda je bolje reci antiheroj.
Most boring one first - Perin i Egvena. Upoznajemo se sa pravilima zivota Putujuceg Naroda takozvanim putem lista i sem toga nista preterano zanimljivo, ali opet korisno i na dobar nacin odradjeno. Lik koji tumaci Arama, je izuzetno harizmatican - videcemo sta planiraju da urade sa njim u buducnosti, ali ako se budu drzali knjiga bice odlicno.

Tom otkriva deo svog back storry-ja i njegovi motivi nam postaju jasniji, mada su Rand i Met i dalje nepoverljivi prema njemu, sto i ne treba da nas cudi obizor sta se desavalo u prethodnoj epizodi. Bodez iz Sadar Logota polako ali sigurno sve vise i vise preuzima kontrolu nad Metom, vidi se kako sopstvenog konja ne moze da kontrolise jer zivotinja zazire od izopacenosti. Ova dvojica sumnjaju da je Met u stvari usmerivac i da je stanje u kom se nalazi posledica izopacenosti Saidina. Onda jedan odlican zastrasujuci deo koji nas navodi da na nekoliko trenutaka pomislimo kako je Met pobio onu jadnu farmersku porodicu - ispostavlja se da nije, vec je to bila Sen. Tom kupuje momcima vremena za beg i ostavlja gledaoce u dilemi sta se dalje desava, jer malo ko moze da prezivi borbu sa Mirdralom. Brigitina lutka koja ostaje na putu daje odredjenu tuznu notu svemu tome. 

Nekoliko Crvenih i Zelenih sestara su uspele da uhvate Logana i drze ga pod stitom tako da ostatak nase druzine provodi vreme u njihovom kampu. Tu se jos detaljnije upoznajemo sa vezama izmedju zastitnika i njihovih Aes Sedai, vidimo da Zelene neretko vezuju za sebe i vise od jednog, dok crvene nemaju zastitnike. Ninaeva se sve i vise i vise vezuje za Lana koji joj je u pocetku bio odbojan, ali kako ga bolje upoznaje (cak i mrvice njegove price pokupimo u ovoj epizodi), shvata da je privlaci. I sa njegove strane imamo dokazcice da je privlacnost obostrana. Logan Ablar samoproglaseni Ponovorodjeni Zmaj pokazuje svoju snagu u jednoj moci sto mu nerado i same Aes Sedai priznaju. Taj momenat kada je slobodan i on i Moiraina pricaju u pecini je vrhunski uvod u sve sto nas ceka. Ninaevin deo na samom kraju epizode je epic. 

Iskreno najbolja epizoda do sada. Na pola smo prve sezone. Mogao bih o mnogim stvarima jos da pisem, ali dovoljno je i ovo ... 

  • +1 3
Link to comment

Odlicna epizoda, uhvatio nas malo hajp, zenska polovina je u fazonu da procitamo knjige (?!?) do sledeceg petka :D nece se desiti, naravno.

 

Posto je polovina sezone, je l ovo sad otprilike kraj prve knjige?

Link to comment

Interesanto je da ova epizoda koja je inace po mnogima najbolja do sada, najmanje prati radnju iz knjige. Najmanje zajednickih stvari ima sa knjigom :) Ali u ovom trenutku kada pogledamo gde se likovi nalaze i sta rade i uporedimo to sa knjigom - jesamo, na polovini smo i prve knjige.

@goofs srecno sa citanjem celog serijala do sledeceg petka. Nemas puno samo nekih 12000 stranica :cool:

Link to comment
6 hours ago, goofs said:

Odlicna epizoda, uhvatio nas malo hajp, zenska polovina je u fazonu da procitamo knjige (?!?) do sledeceg petka :D nece se desiti, naravno.

 

Knjige su dobre, ali jako spore. Nemoj da vas serija povuče jer su daleko od ovako dinamičnog starta. Takodje, pisane su nekim old skul stilom pre svih ovih moderno izašlih fantazija, pa ako ste fanovi Martina ili Aberkrombija verovatno će vam stil delovati arhaično. 

 

That said, kad sam ih prvi put čitao (otprilike '96-97.) bile su najbolji epic fantasy od Tolkina. Četvrta knjiga je remek delo i zapravo tek tu radnja kreće ozbiljno da se odmotava i likovi dobijaju svoju dubinu. Prve dve knjige su mostly walking i Nynaeve koja se drekenja na koga stigne. Ova Nynave iz serije je mnogo bolja. :D

Link to comment

Da, da spektakl sledi od 4e knjige ali sad kad prolazim kroz siže (jel se tako kaže?!)

 

Ima baš mnogo dobrih detalja koje sam zaboravio.

 

Ne bih rekao da je arhaično, no dobro, meni je wott bolji od gota.

 

Idem kuci da gledam četvrtu, stekovao sam je za neki drugi dan al kad sam video Alvara bio sam u ekstazi. :))))

Link to comment

Ne mogu da pisem puno po forumu, zauzet sam citanjem.

 

Spoiler

:Jova:

 

 Salim se naravno, necemo citati sada, ali ja hocu jednog dana, to je jedan od retkih kapitalnih fantasy serijala kojeg se nikad nisam uhvatio, obeshrabrivalo me 12 knjiga, ali me serija fino kupila. Kapiram da dinamika u knjigama nije ista, i nije mi to problem, citao sam sve i svasta, a ovo nije hvaljeno toliko bez razloga. Takodje i od ekipe sam cuo da poprilicno stagnira tamo negde oko 6-7me knjige, uspori i pomalo smara, ali sta je tu je.

 

Inace, citao sam slican link tom postovanom, samo za GoT, svaka knjiga, svako poglavlje, kratak sazetak, vrlo zgodno za podsecanje. Pola poglavlja "Plesa Zmajeva" je opisano u max dve recenice :D 

 

  • Haha 2
Link to comment
8 minutes ago, Milošica said:

Može li da se krene od četvrte knjige a da se radnja i likovi relativno brzo pohvataju? :D

 

Stvarno nemam toliko vremena, a želim da čitam to :D

 

Meni je druga jako dosadna. Možeš da odgledaš seriju da pokriješ prvu, prodješ drugu preko azdajine wiki stranice i počneš da čitaš od treće :D Ili eventualno od kraja druge, ima par bitnih poglavlja. 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...