Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

Ne, mislio sam na izvestaje sa lica mesta, iz tog vremena. Kasnije je prica o policajcu postala deo engleskih blogova i stranica koje za temu imaju taj mundijal i gotovo sigurno potice od nasih medija. "said to have been" = "navodno"

 

Evo jednog pravog izvestaja madridskog lista El Sol sa lica mesta, ni tu se nista ne pominje, naprotiv pise da je utakmica protekla u najboljem redu. Takodje pise da je jugoslovenski golman odigrao velicanstvenu utakmicu:

 

https://2.bp.blogspot.com/-kF-ZWXHrtwg/WGVc1Fin0yI/AAAAAAAAEvE/-RumzR9_HHUWJQL3EjrBuxo31kftA_LWACLcB/s1600/El%2BSol%2C%2B28%2BJuly%2B1930%2C%2Bp6%2BUruguay%2Bv%2BYugoslavia.jpg

 

Pada mi na pamet da su urugvajske vlasti cenzurisale ili mozda potplacivale hispano novinare (sve je moguce) ili je spanski novinar bio pristrasan, ali zar i novinar Politike? 

 

Najverovatniji scenario IMO - nesto se jeste desilo, mozda cak upravo to, da je policajac vratio loptu u igru i da je kasnije iz te akcije postignut gol, ali da to nije bio bitan dogadjaj na mecu, najverovatnije ne nesto oko cega je izbio skandal. Da je taj incident zaista uticao na igru nase novine bi napisale o tome, kao sto su nisu propustile da napisu da je nepravedno bio ponisten nas drugi gol. Ko ce ga znati...

Edited by Meazza
Link to comment

Moguce da je bila velika guzva oko samog terena, tj da su ljudi stajali uz samu aut liniju i ako ih je bilo dosta moguce da novinari sa svojih mesta nisu videli inkrimisanu radnju

  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...
On 1.7.2020. at 23:48, 189- said:

 

 

 

 

On 2.7.2020. at 10:25, Meazza said:

U svakom slucaju postoji dosta creative midfielders u danasnjem fudbalu i dobijace sve vecu i vecu vaznost. De Bruyne je vec osetio duh te nove tendencije na svojoj kozi nakon sto je bio skartiran na pocetku karijere.

 

 

Nekoliko godina pisem da ce desetke da se vrate u fudbal na velika vrata, jutros vidim naslov videa:

 

 

Autori videa ipak ne razumeju prave razloge vracanja desetke i daju poneke naivne razloge a la "Inverting the Pyramid". 

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
  • 1 month later...

Od momenta kada je Almeida uputio   “centaršut” Krespo se vratio 6 koraka u nazad, umesto da ide ka golu i zabije gol unutar 5m, i uhvatio ovakav volej :hail:

Djavolski jeben gol!

  • +1 1
Link to comment

Na jutjuberu, jedna dobra dusa je iskompajlirara utakmice meni najdraze generecije, kvalifikacija za SP 82.

 

 

Nisu svi videji dobri, onaj iz splita protivu elena je cak i cb, nema ni prve protivu luksemburzana u gostima, ali sve su svemu, ipak sam uzivao u majstorijama meni najomiljenijeg reprezantivnog napadaca ikada, Zlatka Vujovica (kojega moj otac, Bog da mu dusu prosti, ocima nije mogao da gleda), te Pantelicevim, khm, bravurama. Ovo je takodje moja najomiljenija reprezentacija, jer sam tada upravo stasao da je i pratim kao i SP (jeste, kroz maglu se secam Argentine, kad me je malopomenuti matori metao u krevet, dok su on i teca pratili utakmice na EI-ovom crnobelom tvu sa sve stabilizatorom, dok sam ja provirivao ispod cebeta sa svojih 4,5 godina) na novom Telefunkenovom u boji teveu sa sve 8 (kome toliko treba???) kanala! 

 

 

Kada se reprezentacija bude vratila na SP u Italiji, to ce biti i od mene opelo, jer sam ja vec od 1986 polako poceo da se ladim od jugoslavije, i te sam godine jedva cekao da se "razdruzimo" i da Srbija, samostalna i nezavisna, krene u kvalifikacije sa SP 94. Milosevicu, u paklu goreo doveka!

  • +1 2
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...