Jump to content
IGNORED

Westworld


Ajant23

Recommended Posts

1 minute ago, jms_uk said:

 

Ja bih rekao da je i to dan prvi...

 

Jeste, verovatno. Nego mi je Vilijam delovao prilično sređeno i glacnuto pri susretu sa dečakom Fordom. S obzirom da je pre toga bio ranjen, iskrvavljenog lica.

 

Ali po nekim replikama slutim da će u tom smislu možda biti još nekog zapleta:

 

"Priča počinje tamo gde ti završavaš i završava tamo gde ti počinješ."

 

I nešto kao - sada znam prošlost, sadašnjost i budućnost i kako se priča završava.

Link to comment
On 25.4.2018. at 2:02, James Marshall said:

Ona scena, fleš Dolores i Arnolda gdje je ona u nekoj večernjoj haljini

 

Da. Pa ima vraćanja sa Dolores i Arnoldom (Bernardom) da bi se pokazalo kako je ona osvestila ukupnost svog postojanja, odnosno kako je Ford hakovao domaćine. Zato je bitan i otac od Dolores.

 

Sa druge strane Miv je preuzela centralni sistem upravljanja. S obzirom da "Delos" sve to smatra samo svojom intelektualnom svojinom pitanje je šta će oni uraditi ako ponovo uspostave kontrolu. Odnosno (ako to bude išlo tim pravcem) - valja li spoljnjem svetu više korporativna kontrola ili možda neka sloboda kakvu donosi Dolores.

Link to comment

Mada neke teorije tvrde da je ta scena zapravo susret Arnolda i žene koja je bila inspiracija za Dolores, što bi tek bio flešbek u daleku prošlost

Link to comment

ja sam zaboravio, ko zna da bernard nije covek? samo robert

a ni on sam toga nije svestan (u ovoj izvedbi) do trenutka kad mu procuri ono nesto iz usiju sto ocigledno nije ljudskog porekla?

 

sta su domacini sustinski? ono okruglo sto im je u glavi? posto su im tela ocigledno zamenljiva

jel moguce da je bernard "pobio" neka nova tela, a "prave" domacine ili makar deo njih pustio/poslao preko mora (a voda unistila dokaze da to nisu original domacini :fantom:)

Link to comment

Valjda ce prica ici i u smeru kao onaj nastavak filma, gde su kopirali poznate ljude sveta... Al meni nesto u glavi da je to bio glup film, mnogo davno sam ga gledao.

Link to comment

Trailer za sledeće epizode, vrlo interesantan jer se pojavljuju i Samurai World i nešto što liči na (i verovatno jeste) Futureworld:

 

 

 

 

Edited by Jeremija
Link to comment
6 minutes ago, Arkadija said:

U samo ovoj jednoj epizodi ( druga ep. druge sezone), saznali smo više o likovima i spoljnom svetu, nego u svim epizodama do sada.

 

Plus je u stvari ta epizoda pravi pocetak druge sezone [ono prosle nedelje je bio samo recap prve sezone].

 

Definitivno ce biti zanimljivo videti gde ce da ode sve...

Link to comment

Pa dobro, morali su da nam daju malo lufta od gledalačkih momenata "joj, koji je ovo tajmlajn, šta ovo znači, a da ovo nije zapravo ovo", da se dodatno vežemo za neke likove, za porijeklo itd. 

Dobra epizoda sa dosta origin elemenata a opet je nenametljivo i prirodno proširila svijet(ove) koji pratimo, plus je ekonomika stvarno odlična, nema niti jedne scene za koju bi čovjek pomislio da je filer ili da je višak

Link to comment

Druga epizoda dosta sadržajna, ali mi deluje kao da su počeli da prave neku prezentaciju za gledaoce.

 

Ispade ovo ko fejsbuk - mi mislili idemo tamo da se zezamo, a ono stvar napravljena sa sasvim drugom agendom.

 

Dosta će se stvari vrteti i oko toga da li sadržaj može da se uploaduje sa čoveka na domaćina, ali i obratno. Ova nedoumica oko Arnolda/Bernarda bi to trebala da razreši.

 



Već smo videli u prvoj epizodi da se on uspešno identifikovao na DNK čitaču, prilikom ulaska u onu stanicu. I u ovoj epizodi mi je zanimljivo bilo kada je rekao Dolores da je imao sreće i da je uspeo (ono kada joj pokazuje kuću)

 

Zanimljivo je i da su u špici konja zamenili bizonom, životinjom koja zahteva velika prostranstva kojim bi se slobodno kretala. Konj je možda nekada imao takav karakter, ali onda je čovek to izmenio.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...