Jump to content
IGNORED

Hoću da budem programerka


Recommended Posts

1 minute ago, dragance said:

Ja sam često u full Ron Burgundy modu. Košulja i lepo sredjen gore, dole u gaćama/šorcu.

ja samo pazim da ne uključim kameru slučajno...

  • Haha 1
Link to comment

SAP se uvodi iz nekoliko razloga:

 

- Ima svetski renome (potpuno neopravdano, IMO), masa ozbiljnih država i korporacija ga koristi i time se izbegava prebacivanje tipa "zašto ste uveli sistem x a ne sistem y"

- Skup je kao đavo tako da ako se neko ugradi par stotina tisuća to se i ne primeti

- Svaka dorada je neverovatno skupa i ostavlja mnogo mesta za ugradnju

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, dragance said:

Dorade, tj change requests su najskuplje kod SAPa.

Ni implementacija nije jeftina, ali dorade ubijaju... A često su (novi)moduli poluproizvodi, pa bez dorade ne može ništa...

Link to comment
1 minute ago, dragance said:

A donedavno je moglo da fercera samo na Oracle, pa dobiješ još jedan šamar od njihovih licenci. Sad može i na Azure.

SAP je oduvek mogao na svemu, MSSQL, DB2, ORACLE, Sybase... MSSQL vrti bez problema, dosta ih se u Srbiji vrti na njemu... Oracle je bio poželjan, naravno, ali onda je SAP, posle pičvajza sa Oracelom, gurao Sybase, dok nisu spustili cenu HANA-i u nabavci, zobog hardvera...

 

Ali, sad i na HANI klepaju kao nezdravi, za licence... Dodouše, stvarno je neverovatno brza baza, no je pitanje da li svakom treba ta brzina...

Link to comment
2 minutes ago, dragance said:

Mislio sam na cloud verziju. Mada, možda je to slučaj samo na NZ.

Za cloud, je ni ne znam da može na Oracle-u... :D Naučih nešto novo...

 

Na Balkanu, koliko znam, cloud ima samo Galenika... Na Azureu...

Link to comment

Ma bio je. Naljutili me sa tim. Polomiš se u ponudama kako bi pokazao da je SAP preskup, da je D365 odličan, a uz to radi i na Azure, sve integrisano...i onda debili ozvaniče ovo. Umalo ne izgubih dil zbog toga.

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Ali, sad i na HANI klepaju kao nezdravi, za licence... Dodouše, stvarno je neverovatno brza baza, no je pitanje da li svakom treba ta brzina...

treba itekako. kod mene u proizvodnji su imali neki report koji je radio planiranje dnevne proizvodnje koji je radio oko 90 minuta, a sad odradi isto za 3-4 minuta. opipljivi porast produktivnosti 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...