Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

Kod afd se nalazi bazen od 12ak % koje se moze pokupiti desnijom pricom. To su uglavnom nekadasnji cdu glasovi koji su otisli zbog Merkelove politike koja je na kraju dovela CDU do najgoreg rezultata od 1945 zajedno sa guranjem Laseta, njen izbor, kao i prethodno AKK...

 

Sto se tice Södera i korone, ja mislim da losi brojevi dolaze po celoj Nemackoj i da ce Bavarska mozda i najbolje proci kroz ovu zimu. Nadam se da gresim oko brojeva.

 

Sto se tice CDU vodja ja bih uz Merca postavio ovu dvjoicu kao glavne kandidate:

 

480px-R%C3%B6ttgen_Portrait_Mai2021.jpg

 

1280xauto.jpg?t=1632901835699

 

Jedan je umereniji a drugi je vise desno...

AfD je razvaljen iznutra, dovedeni su poptuni ludaci tamo bliski NPD...samo se ceka da neko iz Unije pokupi buljuk njihovih glasova.

Link to comment

Agree to disagree :fantom:

 

Niti će uspeti da pokupe sve glasove od Afd, jer tamo imaš dobar deo nacista kojima CDU ne može niti je ikada bila partija za glasove. Zato je pre postojao NFD... A time bi izgubili barem isti broj. 

Ali ok, videćemo... 

  • +1 1
Link to comment

Da li je u periodu nakon 1945 ikada NDP i derivati koji su se pozivali na nasledje nsdap dobili vise od 1-2% na saveznim izborima?

U AfD je doslo do obracuna umerene struje i mladje radikalne struje, koliko vidim mladji su uglavnom preovladali. Tu i tamo jos umerenih ali mislim da su oni izgubili unutar stranke. Ali koja je pozicija Wiedel? Ona mi je misterija.

 

CDU moze da im uzme glasove ali kao sto si napisao-videcemo

Link to comment

Poznavaoci prilika - da li ce Zeleni u novoj vladi da iskoriste priliku da potkace malo balkanske despotije?

 

Sve mi se cini da ima sanse medjutim tacno je da je i Joska Fiser simbol ispaljivanja ;)

Link to comment
On 23.11.2021. at 16:10, pasha said:

Da li je u periodu nakon 1945 ikada NDP i derivati koji su se pozivali na nasledje nsdap dobili vise od 1-2% na saveznim izborima?

U AfD je doslo do obracuna umerene struje i mladje radikalne struje, koliko vidim mladji su uglavnom preovladali. Tu i tamo jos umerenih ali mislim da su oni izgubili unutar stranke. Ali koja je pozicija Wiedel? Ona mi je misterija.

 

CDU moze da im uzme glasove ali kao sto si napisao-videcemo

 

Republikaner sam zaboravio, oni su izmedju 85-95 bile nacionalne kolovodje, u Bajernu su 89te dobili 14,7 %, na saveznom nivou do sada nije nikada islo preko 5%

 

Umerena struja u AFD de fakto ne postoji od kada su najurili Meuten-a, a osnivac partije je pobego jos mnogo pre kada je video koji sljam se skupio...

 

A Weidel je po mom misljenju lice radikalne struje, ono vuk u kostimu ovce....

Link to comment
2 hours ago, assignment said:

A ovo sto Söder i CDU cine i pricaju zadnjih meseci, od kada im je jasno da su ispusili je jedna od najvecih sramota ikada, i kostace ih jos glasaca...


apsolutno; u rangu “kako smete da pričate o tome dok hilandar gori”, konkretno kako  semafor koalicija uopšte sme da razmišlja o legalizaciji kanabisa dok je u toku corona kriza. 
 

Inače su se danas spd, zeleni i liberali usaglasili oko koalicionog sporazuma tako da će najkasnije do 8.12 Šolc postati kancelar. 

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Boycie said:


apsolutno; u rangu “kako smete da pričate o tome dok hilandar gori”, konkretno kako  semafor koalicija uopšte sme da razmišlja o legalizaciji kanabisa dok je u toku corona kriza. 
 

Inače su se danas spd, zeleni i liberali usaglasili oko koalicionog sporazuma tako da će najkasnije do 8.12 Šolc postati kancelar. 

 

Ma ne samo to oko marihuane, to je zadnji atak, nego već od trenutka kada je pokušaj Jamaike koalicije propao. 

 

Od tada su počeli da ih kritikuju, providno, a suludo jer su odluke donošene od sopstvenih ljudi, i kao da ovi vladaju, a ovi tek počeli razgovore o koaliciji... Baš WTF, čak je i Angela počela da zahteva jače mere u vezi korone od njih, a ona je još kancelar...

Link to comment
On 23.11.2021. at 18:41, Friend said:

Poznavaoci prilika - da li ce Zeleni u novoj vladi da iskoriste priliku da potkace malo balkanske despotije?

 

Sve mi se cini da ima sanse medjutim tacno je da je i Joska Fiser simbol ispaljivanja ;)

 

Moje misljenje je da ce biti vise kritike ali da sustinski nece nista uraditi.

Objasnicu zasto to mislim: Nemacka ne zeli Srbiju u EU ali ne zato sto imaju nesto posebno protiv Srbije, upravo suprotno. Pre 2-3 dana sam na Süddeutsche Zeitung ili Spiegle citao da deo nemackih ulaganja zeli da se prebaci iz Kine u Istocnu Evropu zbog svih problema oko logistike koji su nastali na svetskom nivou. Dve zemlje koje su posebo apostrofiraju u koje bi nemacka ulaganja mogla ici su Srbija i Ukrajina. Srbija politicki losije stoji od Ukrajine ali privredno bolje kada se gleda iz mocnih nemackih privrednih lobija koji sustinski vode Nemacku od 1871 i ujedinjenja. Ta ulaganja ne mogu dobrim delom u EU zbog raznih regulativa kojih u Srbiji nema a Srbija je prakticno Centralna Evropa i relativno blizu Nemacke.

To za Srbiju ima dobre i lose strane. Lose su ekologija ili politika a dobra je to sto ce biti vise radnih mesta i vece plate.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, vememah said:

 

 

 

Nemacka politika od 1945 ima takvu pricu zbog iskustava iz prve polovine 20. veka. Medjutim Nemacka se menja i polarizuje. SAD imaju u tom pogledu vise demokratije jer je to sve nekako usiljeno u Nemackoj zbog teskih trauma i ovde se ekstremizam u politici suzbija. Pogledati npr. slucaj afd u Turingiji koji je stavljen pod nadzor Sluzbe za zastitu ustavnosti zbog veza mladje ekstremne struje afd sa neonaci grupama tipa Bjorn Hoke i frakcija Der Flügel.

 

Sto se tice nove Vlade, ocekujem da ispune odredjene stavke oko socijale iako vidim da Linke kritikuje nejasnost politike oko nekretnina i socijalnih stanova. Ali ne vidim da FDP kao predvodnik finansija, i direktni eksponent mocnog nemackog privrednog lobija, vise i od Unije, moze preci preko nekih granica. Vec vidim da se privredna udruzenja bune zbog najave minimalne cene rada od 12e...pak sindikati traze vise....

Link to comment
 
Moje misljenje je da ce biti vise kritike ali da sustinski nece nista uraditi.
Objasnicu zasto to mislim: Nemacka ne zeli Srbiju u EU ali ne zato sto imaju nesto posebno protiv Srbije, upravo suprotno. Pre 2-3 dana sam na Süddeutsche Zeitung ili Spiegle citao da deo nemackih ulaganja zeli da se prebaci iz Kine u Istocnu Evropu zbog svih problema oko logistike koji su nastali na svetskom nivou. Dve zemlje koje su posebo apostrofiraju u koje bi nemacka ulaganja mogla ici su Srbija i Ukrajina. Srbija politicki losije stoji od Ukrajine ali privredno bolje kada se gleda iz mocnih nemackih privrednih lobija koji sustinski vode Nemacku od 1871 i ujedinjenja. Ta ulaganja ne mogu dobrim delom u EU zbog raznih regulativa kojih u Srbiji nema a Srbija je prakticno Centralna Evropa i relativno blizu Nemacke.
To za Srbiju ima dobre i lose strane. Lose su ekologija ili politika a dobra je to sto ce biti vise radnih mesta i vece plate.
Pa to je ona kod Ljubice Gojgić i rekla na pitanje oko Rio Tinto. "Mi bi radije da uvozimo litijum iz Srbije nego iz Perua"
Tako da to je to.







... Shiit has hit the fan

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...